LV/Prabhupada 0844 - Vienkārši Iepriecinot Valdnieku, Jūs Iepriecināt Visvareno Tēvu, Dievu

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Vienkārši Iepriecinot Valdnieku, Jūs Iepriecināt Visvareno Tēvu, Dievu
- Prabhupāda 0844


731216 - Lecture SB 01.15.38 - Los Angeles

Agrāk visa planēta, Bhāratavarša... To sauca Bhāratavarša. Un pār to valdīja imperators. Tādēļ šeit teikts, sva-rāṭ. Sva-rāṭ nozīmē pilnīgi neatkarīgi. Mahārādža Judištira nebija atkarīgs no neviena cita valdnieka vai valsts. Viņš bija pilnībā neatkarīgs. Viņš varēja darīt visu, ko vēlējās. Tas ir valdnieks, tas ir imperators. Ja tā sauktais valdnieks vai prezidents ir atkarīgs no muļķu balsojuma, kāda veida sva-rāṭ viņš ir? Šobrīd tā sauktais prezidents ir atkarīgs no muļķu balsojuma. Tas arī viss. Muļķi nezina, par ko balsot, tādēļ ievēl citu nelieti, kad viņš nedarbojas labi, viņi raud. Kāpēc nu jūs raudat? Jo viņi ir muļķi. Viņi nezina. Tā tas notiek. Bet patiesībā valsts galvai būtu jābūt sva-rāṭ, pilnīgi neatkarīgai. Ne no prajā balsojuma. Viņš atkarīgs tikai no Krišnas, tāpat kā Mahārādža Judištira. Visi Pāndavi klausīja Krišnas pavēlēm.

Valdnieks vai imperators ir Krišnas pārstāvis. Tādēļ viņu tik ļoti godā, naradeva. Vēl viens valdnieka vārds ir naradeva, "Dievs kā cilvēks." "Dievs kā cilvēks" - tā ciena valdnieku. Jo viņš ir Krišnas pārstāvis. Jebkurš Krišnas pārstāvis... Kā valdnieks... Ne šībrīža valdnieks vai prezidents, bet tas ir ideāls. Viņam jābūt tik pilnīgam pārstāvim, ka... Višvanātha Čakravartī Thākurs saka, yasya prasādād bhagavat-prasādaḥ. Ja valdnieks ir Dieva pārstāvis, tad vienkārši iepriecinot valdnieku, jūs iepriecināt Visvareno Tēvu, Dievu. Tāds bija... Kāpēc Krišna vēlējās šo Kurukšetras kauju, lai ieceltu tronī Mahārādži Judištiru? Jo Viņš zināja, ka "viņš ir Mans pārstāvis, nevis Durjodhans. Tādēļ jābūt cīņai, un šim Durjodhanam ar sabiedrotajiem jāmirst, Judištiram jāsēžas tronī."

Tā ir parampara. Judištira atbildība par nākamo valdnieku... Jo viņš aizies no amata. "Nākamajam imperatoram arī jābūt kvalificētam kā man." Tādēļ tiek teikts, susamaṁ guṇaiḥ. Susamam, "Tieši mans pārstāvis. Viņam ir... Mans mazdēls, Parīkšits, ir līdzīgi kvalificēts. Tādēļ viņu jāsēdina tronī." Nevis kādu klaidoni. Nē. Tā nevar. Kad Mahārādža Parīkšits piedzima, viņš bija vienīgais bērns visā Kuru ģimenē. Visi citi kaujā bija nogalināti. Nē. Arī viņš bija pēcnāves bērns. Viņš bija savas mātes klēpī. Māte tikai bija stāvoklī. Viņa tēvs, tikai sešpadsmit gadus vecs, Abhimanju, Ardžunas dēls, devās cīnīties kaujā. Viņš bija tik dižs karotājs. Lai viņu nogalinātu, vajadzēja septiņus lielus vīrus: Bhīšmu, Dronu, Karnu, Durjodhanu, tādus, visus kopā. Žēlastības nebija. Šis Abhimanju bija mazdēls, mazmazdēls visiem varoņiem, kas bija viņu ielenkuši, lai nogalinātu. Tik iemīļots mazdēls vai mazmazdēls... Bīšmaz mazmazdēls, Durjodhanas mazdēls. Bet tā bija kšatriju cīņa. Kad esi ieradies cīnīties, tev jānogalina pretinieks. Nav svarīgi, vai viņš ir mans iemīļotais dēls, mazdēls vai mazmazdēls. Tas ir pienākums.