LV/Prabhupada 0863 - Jūs Varat Ēst Gaļu, Bet Jūs Nevarat Ēst Gaļu, Nogalinot Savu Tēvu un Māti

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Jūs Varat Ēst Gaļu, Bet Jūs Nevarat Ēst Gaļu, Nogalinot Savu Tēvu un Māti
- Prabhupāda 0863


750521 - Conversation - Melbourne

Direktors: Kāda ir jūsu atbilde uz to, ka tik neliels cilvēku daudzums, mazs cilvēku daudzums pieņem filozofiju, kas...

Prabhupāda: Nē. Niecīgs daudzums, kā... Debesīs ir tik daudz zvaigžņu, un ir tikai viens mēness. Procentuāli mēness nav nekas. Ja mēs ņemam zvaigžņu procentuālo daudzumu, mēness nav nekas. Bet mēness ir svarīgāks kā visas daudzās zvaigznes. Bet procentuāli tas nav nekas. Tomēr tā kā tas ir mēness, tas ir svarīgāks par visām šīm zvaigznēm. Tāds ir piemērs. Kāda jēga skaitīt zvaigžņu procentus mēness klātbūtnē? Lai ir mēness, ar to ir pietiekami. Nav ne runas par procentiem. Viens ideāls cilvēks. Tāpat kā kristiešu pasaulē viens ideāls ir Kungs Jēzus Kristus.

Direktors: Ko jūs domājat par Mao Tse-tungu?

Prabhupāda: Huh?

Amogha: Viņš prasa, ko jūs domājat par Mao Tse-tungu?

Direktors: Ķīnā viņš ir ideāls cilvēks.

Amogha: Viņš ir komunists.

Prabhupāda: Viņa ideālam nav ne vainas.

Direktors: Ķīnā viņš ir...

Prabhupāda: Viņa ideāls, komunistu ideja, ka ikvienam jābūt laimīgam, tā ir laba ideja. Bet viņi nezina, kā visus paradīt .... Tāpat kā viņi rūpējas par cilvēku valstī, bet viņi sūta nabaga dzīvniekus uz lopkautuvēm. Jo ir bezdievji un nezina, ka a dzīvnieks arī ir dzīva būtne tāpat kā cilvēks. Cilvēka mēles apmierinājumam jāpārgriež dzīvnieka rīkle. Tas ir trūkums. Paṇḍitāḥ sama-darśinaḥ (BG 5.18). Tas, kurš ir mācīts, vienādi izturas pret visiem. Tas ir mācīts. "Es parūpēšos par savu brāli un nogalināšu tevi." Tā nav pareizi. ]Tas notiek visur. Nacionālisms. Tauta... Nacionāls nozīmē piedzimšana kādā zemē. Bet nabaga dzīvnieks, nespējot protestēt, tiek nosūtīts uz lopkautuvi. Un ja būtu kāds ideāls cilvēks, viņš iebilstu, "Kāpēc jūs to darāt? Lai tie dzīvo tāpat kā jūs. Tikai ražodiet graudaugus. Tos var ēst gan dzīvnieki, gan jūs. Kāpēc jūs tā izturaties pret dzīvnieku? Tas ieteikts Bhagavad-gītā.

Direktors: Bet tur, kur ir garas ziemas, cilvēkiem jānogalina dzīvnieki, lai būtu ko ziemā ēst.

Prabhupāda: Nu, bet jums būtu jā... Es nerunāju par Indiju vai Eiropu. Es runāju par visu cilvēku sabiedrību. Vienkārši mēģiniet saprast.

Direktors: Cilvēki sāka ēst gaļu, jo ziemā viņiem nebija nekā cita, ko ēst.

Prabhupāda: Nē, jūs varat ēst gaļu, bet nevarat ēst, nogalinot savu tēvu un māti. Tā ir loģiskā cilcēka domāšana. Jūs slaucat pienu no govs, tā ir jūsu māte. Jūs lietojat pienu. Austrālijā tik plaši izmanto pienu, sviestu un visu ko citu. Un kad tas beidzies, tie pārgriež rīkli un taisa biznesu, sūta uz citām valstīm. Kādas blēņas? Vai tas ir cilvēcīgi? Kā jūs domājat?

Direktors: Nu, teiksim, pirms divsimt gadiem cilvēkiem, lai ziemā izdzīvotu, vajadzēja nogalināt...

Prabhupāda: Nē, nē. Jūs dzerat savas mātes pienu. Jūs pieņemat savas mātes pienu un, kad māte to vairs nenodrošina, jūs viņu nogalināt. Kas tas ir? Vai tā ir cilvēcība? Un daba ir tik spēcīga, ka par šādu netaisnību jums būs jācieš. Jums jābūt gatavam ciest. Šeit būs karš, un visi tiks nogalināti. Daba to necietīs. Viņi to visu nezina, nezina, kā strādā daba, kā valda Dievs. Viņi Dievu nezina. Tas ir mūsu sabiedrības trūkums. Viņiem Dievs nerūp. "Mēs esam zinātnieki. Mēs varam darīt visu." Ko jūs varat darīt? Vai varat pārtraukt nāvi?

Daba saka: "Jums jāmirst. Jūs esat profesors Einšteins, lai būtu. Jums jāmirst." Kāpēc Einšteins un citi zinātnieki neatklāj zāles vai procesu, kurā mirt nevajadzēs? Tas tad nu ir mūsu sabiedrības trūkums. Viņi ir pilnīgā dabas ietekmē, tomēr uzskata, ka ir neatkarīgi. Neziņa. Mēs vēlamies to mainīt.

Direktors: Es noteikti vēlu jums veiksmi.

Prabhupāda: Hmm?

Direktors: Es vēlu jums veiksmi.

Prabhupāda: Hmm, paldies.

Direktors: Kā tautas kalpam sabiedrības pārveidošana ir jums ļoti svarīga. Darboties sabiedrības labā.

Prabhupāda: Tādēļ esiet tik laipni un sadarbojieties ar mums. Tas ir... Mēģiniet apgūt šo filozofiju, un jūs būsiet pārsteigti, cik jauka ir šī filozofija.

Direktors: Esmu pārliecināts.

Prabhupāda: Jā. Mēs procentus neskaitām. Paši kļūsiem par ideāliem cilvēkiem. Tas pats piemērs: nevar salīdzināt procentuāli zvaigznes un vienu mēnesi. Kādi ir procenti? Ir miljoniem zvaigžņu. Tas ir... Kāds ir procents vienam pret miljonu? Tas ir tikpat kā nulle. Tomēr tā kā tas ir mēness, tas ir iedarbīgāks par visām šīm mazajām zvaigznēm. Tādēļ ir mēness.

Direktors: Jā, bet šis mēness ir liels, un jūs to varat atpazīt, bet cits cilvēks, cita zvaigzne...

Prabhupāda: Nē, tas ir labi. Ja nevarat būt tikpat labs kā mēness...

Direktors: Atvainojiet?

Prabhupāda: Jūs nevarat padarīt, bet ir iespējams, ja viņi ir nevainojami cilvēki.

Direktors: Līdzība ir interesanta, bet cilvēks jums teiktu, ka jūs esat tāds pats cilvēks kā es, zināt... Ne tikai zvaigzne, ka jūsu viedoklis tāpat kā manējais...

Prabhupāda: Nē, ja jūs atbalstāt metodi, jūs varat sadarboties tik daudzos veidos. Vispirms jums jāredz, kāda ir šī metode, Krišnas apziņa. Ka mēs esam gatavi jums kalpot, pārliecināt jūsn par šīs kustības pirmšķirīgumu, Ja esat pārliecināts, mēģiniet sadarboties, Un rosiniet citus vadītājus. Jūs arī esat viens no vadītājiem. Yad yad ācarati śreṣṭhas tat tad evetaro janaḥ (BG 3.21). Ja sabiedrības līderi kļūst līdzjūtīgi pret šo kustību, citi to darīs automātiski: "Ak, mūsu vadība, ministrs to atbalsta."