PL/Prabhupada 0690 - Bóg jest czysty, i jego królestwo jest także czyste

From Vanipedia
Jump to: navigation, search
Go-previous.png Strona poprzednia - Video 0689
Strona kolejna - Video 0691 Go-next.png

Bóg jest czysty, i jego królestwo jest także czyste
- Prabhupāda 0690


Lecture on BG 6.35-45 -- Los Angeles, February 20, 1969

Wielbiciel: "Ale kiedy jogin angażuje się ze szczerym wysiłkiem w dalsze postępy, oczyszczony z wszelkich zanieczyszczeń, a ostatecznie po wielu, wielu życiach praktyki osiąga najwyższy cel (BG 6.45)."

Prabhupāda: Tak. Jest to więc kwestia praktyki. Podobnie jak dziecko, które urodziło się, nie wie, jak palić, jak pić - ale przez towarzystwo staje się pijakiem, palaczem, odurzanie się. Poprzez towarzystwo. Jest to więc kwestia tylko towarzystwa. Saṅgāt sañjāyate kāmaḥ (BG 2.62) Jeśli towarzystwo jest dobre ... Nasza kariera jest zepsuta, ponieważ nie utrzymujemy dobrego towarzystwa. Wyjaśniono tutaj, że: "Ale kiedy jogin angażuje się ze szczerym wysiłkiem w dalsze postępy ..." Podobnie jak w biznesie, istnieje tak wiele stowarzyszeń, korporacji. Ponieważ stając się członkiem tej korporacji, poszczególny rodzaj biznesu kwitnie. Oni mają giełdę. Mogą dokonać wymiany, weksle, giełdy. Tak więc towarzystwo jest tak ważne. Jeśli więc stajemy się poważni w rozwijaniu boskiej świadomości, to jest to jedyne towarzystwo - ustanowiliśmy Międzynarodowe Towarzystwo Świadomości Kryszny. Tutaj, po prostu jest metoda w jaki sposób można osiągnąć boską świadomością, to jest nauczane. To jest dobra okazja. Zapraszamy wszystkich do przyłączenia się, a proces jest bardzo prosty. Po prostu intonuj Hare Kṛṣṇa, a poczujesz. To nie jest trudny proces. Dzieci mogą również brać udział i faktycznie biorą w tym udział. Nie potrzebujesz żadnych wcześniejszych kwalifikacji. Że musiałeś uzyskać tytuł magistra lub ten czy tamten. Kimkolwiek jesteś, po prostu przychodzisz i przyłączasz się do tego towarzystwa i stajesz się świadomy Kṛṣṇy. To jest zaleta tego towarzystwa. Czy to zrozumiałe. Proszę spróbujcie zrozumieć. Czytaj dalej. Znaczenie.

Wielbiciel: "Osoba urodzona w szczególnie prawej arystokratycznej lub świętej rodzinie, staje się świadoma swojego korzystnego stanu do wykonywania praktyki jogi. Z determinacją rozpoczyna więc swoje niedokończone zadanie, i w ten sposób całkowicie oczyszcza się ze wszystkich materialnych zanieczyszczeń. Kiedy w końcu jest wolna od wszelkich zanieczyszczeń, osiąga najwyższą doskonałość, świadomość Kṛṣṇy. "

Prabhupāda: To jest, to jest ... Spróbuj zrozumieć, że Najwyższy Pan ... Bóg jest czysty, i Jego królestwo również jest czyste, i każdy, kto chce tam wejść, musi też być czysty. To jest bardzo naturalne, że jeśli chcesz wejść do jakiegoś wyjątkowego społeczeństwa, musisz się zakwalifikować. Są pewne ... Kwalifikacją jest ... By wrócić do domu, z powrotem do Boga, kwalifikacją jest, że ​​nie powinieneś być materialnie zanieczyszczony. A czym jest to materialne skażenie? Materialne zanieczyszczenie to zadowalanie zmysłów. Nieograniczone zadowalanie zmysłów. To jest materialne zanieczyszczenie. Więc musisz uwolnić się od materialnego zanieczyszczenia. Wtedy stajesz się gotowy by wejść do królestwa Bożego. Ten proces uwolnienia się od wszelkiego materialnego zanieczyszczenia jest systemem jogi. System jogi nie oznacza, że ​​siadasz przez piętnaście minut, do tak zwanej medytacji, i kontynuujesz całe swoje materialne zanieczyszczenie. Po prostu, jeśli chcesz wyleczyć się z pewnego rodzaju choroby, musisz przestrzegać przepisów wydanych przez lekarza. Podobnie, w tym rozdziale zalecany jest proces praktyki jogi, jak to zrobić. Oznacza to, że jeśli wykonasz te zalecane metody, uwolnisz się od materialnego zanieczyszczenia. Wtedy jesteście usytuowani na łączenie się, na połączenie z Najwyższym. To jest świadomość Kṛṣṇy. Nasza metoda polega na bezpośrednim połączeniu ciebie. To jest szczególny dar Pana Caitanyi. Natychmiast połączyć cię z Kṛṣṇą. Ponieważ ostatecznie musicie dojść do tego etapu, świadomość Kṛṣṇy. Więc tutaj jest ta metoda, bezpośrednio, natychmiast ... I jest ona również praktyczna. Ci, którzy nie mają kwalifikacji, oni - po prostu wchodząc w kontakt z tym towarzystwem stali się bardzo zaawansowani w świadomości Kṛṣṇy. Jest to praktyczne. Tak więc w tym wieku musimy dać szansę ludziom na bezpośredni kontakt. Żadna metoda powolnego procesu nie pomoże im, ponieważ życie jest bardzo krótkie, nie mają szczęścia, a ich towarzystwo jest bardzo złe. Dlatego bezpośredni kontakt - harer nāma (CC Adi 17.21). Po prostu Kṛṣṇa obecny jest w formie Swego transcendentalnego imienia i obcujcie z Nim natychmiast, poprzez słuchanie. Masz naturalny instrument, słuch. Po prostu słuchaj "Kṛṣṇa" i natychmiast staniesz się nieskażony. Czytaj dalej.