TR/Prabhupada 0526 - Krişna'yı Çok Sıkıca Yakalarsak, Maya Hiçbir Şey Yapamaz

From Vanipedia


Krişna'yı Çok Sıkıca Yakalarsak, Maya Hiçbir Şey Yapamaz
- Prabhupāda 0526


Lecture on BG 7.1 -- Los Angeles, December 2, 1968

Tamāla Kṛṣṇa: Maya birini yakalarsa, geri Krşna'ya gitmenin en hızlı yolu nedir?

Prabhupāda: Oh Krşna, Krşna sadece... Ne zaman māyā'nın çekimi olursa, Krşna'ya dua edin. " Lütfen beni kurtar. Lütfen beni kurtar. " Tek yolu bu. Ve O sizi kurtaracak. Biz māyā'nın krallığındayız. māyā her yerde çok güçlü, ama Krşna'ya çok sıkı tutunursak, māyā bir şey yapamaz. Krşna'ya çok sıkı tutunup sabitlenmeliyiz. O zaman düşmeyiz. Evet.

Madhudviṣa: Prabhupāda, saṅkīrtana yapamıyorsak, kalabalıkların ilgisini çekip bizimle beraber mantra söylemelerinin sağlamanın en iyi yolu nedir? En iyi yolu ne olurdu...

Prabhupāda: En iyi yol sizin mantra söylemeye devam etmeniz. Sizin işiniz, demek istediğim, kalabalığı tatmin etmek değil. Sizin işiniz Krşna'yı tatmin etmek, o zaman kalabalık da otomatik olarak tatmin olacaktır. Kalabalığı tatmin etmeyeceğiz. Onlara bir şey vereceğiz. Krşna'yı. Krşna'yı doğru yolla ilettiğiniz konusunda çok dikkatli olmalısınız. O zaman tatmin olacaklar. Sizin tek işiniz Krşna'yı ttamin etmek olmalı. Sonra her şey tatmin olacaktır. Tasmin tuṣṭe jagat tuṣṭa. Eğer Krşna tatmin olursa tüm dünya tatmin olur. Eğer köke su dökerseniz otomatik olarak ağacın tüm bölümlerine dağıtılır. Krşna bir agaç, büyük bir ağacın kökü, ve siz de Krşna'ya su verin. Hare Krşna mantrasını söyleyin, kural ve düzenlemelere uyun, ve her şey güzel olacak.