TR/Prabhupada 0572 - Neden 'Oh, Benim Kilisemde Konuşmana İzin Veremem' Demek Zorundasın

From Vanipedia
Jump to: navigation, search
Go-previous.png Önceki Sayfa - Video 0571
Sonraki Sayfa - Video 0573 Go-next.png

Neden 'Oh, Benim Kilisemde Konuşmana İzin Veremem' Demek Zorundasın
- Prabhupāda 0572


Press Interview -- December 30, 1968, Los Angeles

Gazeteci: Uygulanabilir bir bakış açısından, gerçekten şöyle mi düşünüyorsunuz, hareketinizin burada Amerika'da başarılı olma şansı olduğu mu düşünüyorsunuz?

Prabhupāda: Şu ana kadar büyük şansı olduğunu gördüm. [ara...]

Gazeteci: O halde mesajınız aslında Musa'nın, İsa'nın ya da diğer dini liderlerinkinden farklı değil. İnsanlar On Emrin ahlaki ilkelerini izlerse, ve takip ederse, bu onun olduğu yerdir.

Prabhupāda: Biz insanlardan... Biz "Bu dininden vazgeç. Bize gel," demiyoruz. Ama en azından kendi ilkelerini takip et. Ve... Tıpkı bir öğrenci gibi. Bitirdikten sonra... Bazen Hindistan'da olur, Hint üniversitesinde Master sınavlarını geçtikleri halde, daha çok okumak için yabancı üniversiteye gelirler. O halde neden geliyor? Daha çok aydınlanmak için. Benzer şekilde izlediğiniz her dini yazın, lakin burada bu Kṛṣṇa bilinci hareketinde daha çok aydınlanıyorsanız, Tanrı hakkında ciddiyseniz neden kabul etmeyesiniz? Neden, "Ah, ben Hristiyanım. Ben Yahudiyim. Sizin toplantınıza katılamam," diyesiniz ki. Neden "Ah ben sizin benim kilisemde konuşmanıza müsade edemem," diyesiniz ki. Tanrı hakkında konuşuyorsam, ne itirazınız var?

Gazeteci: Size daha çok katılamazdım. Eminim biliyorsunuzdur ve bunun yalnızca son zamanlarda olduğunun kesinlikle farkındayım, örneğin, bir Katolik başka bir kiliseden ötürü buraya gelemezdi bile. Bu değişti.