LT/Prabhupada 0550 - Nebėgiokite paskui šį miražą, tiesiog atsisukite atgal į Dievą: Difference between revisions

(Created page with "<!-- BEGIN CATEGORY LIST --> Category:1080 Lithuanian Pages with Videos Category:Prabhupada 0550 - in all Languages Category:LT-Quotes - 1968 Category:LT-Quotes...")
 
(Vanibot #0023: VideoLocalizer - changed YouTube player to show hard-coded subtitles version)
 
Line 7: Line 7:
[[Category:LT-Quotes - in USA, Los Angeles]]
[[Category:LT-Quotes - in USA, Los Angeles]]
<!-- END CATEGORY LIST -->
<!-- END CATEGORY LIST -->
<!-- BEGIN NAVIGATION BAR -- DO NOT EDIT OR REMOVE -->
{{1080 videos navigation - All Languages|Lithuanian|LT/Prabhupada 0549 - Tikrasis yogos tikslas yra suvaldyti jusles|0549|LT/Prabhupada 0551 - Mūsų studentai turi geresnių įsipareigojimų - Saldūs rutuliukai|0551}}
<!-- END NAVIGATION BAR -->
<!-- BEGIN ORIGINAL VANIQUOTES PAGE LINK-->
<!-- BEGIN ORIGINAL VANIQUOTES PAGE LINK-->
<div class="center">
<div class="center">
Line 15: Line 18:


<!-- BEGIN VIDEO LINK -->
<!-- BEGIN VIDEO LINK -->
{{youtube_right|I34GjVTfrl8|Nebėgiokite paskui šį miražą, tiesiog atsisukite atgal į Dievą<br />- Prabhupāda 0550}}
{{youtube_right|xNzGmhA5zMM|Nebėgiokite paskui šį miražą, tiesiog atsisukite atgal į Dievą<br />- Prabhupāda 0550}}
<!-- END VIDEO LINK -->
<!-- END VIDEO LINK -->


<!-- BEGIN AUDIO LINK -->
<!-- BEGIN AUDIO LINK -->
<mp3player>http://vaniquotes.org/w/images/681219-BG_part2_clip.mp3</mp3player>
<mp3player>https://s3.amazonaws.com/vanipedia/clip/681219-BG_part2_clip.mp3</mp3player>
<!-- END AUDIO LINK -->
<!-- END AUDIO LINK -->



Latest revision as of 14:05, 2 October 2018



Lecture on BG 2.62-72 -- Los Angeles, December 19, 1968

Prabhupāda: Mes esame surakinti netikro iliuzinio šio pasaulio grožio. Miražas. Taiklus pavyzdys yra miražas. Kas yra miražas? Saulės atspindys dykumoje atrodo kaip vanduo. Ar yra ten vandens? Ten nėra vandens. Gyvulys, ištroškęs gyvulys eina paskui miražą. „O ten yra vandens. Aš būsiu patenkintas.” Panašiai mes vaikomės, bėgame paskui miražą. Ten nėra taikos, ten nėra laimės. Todėl mes turime nukreipti savo dėmesį atgal į Dievą. Nebėgiokite paskui miražą. Tiesiog atsisukite į Dievą, atgal į Kṛṣṇą. Tokia yra mūsų propaganda. Nenukreipkite savo... Neįtraukite savo juslių į iliuzinį materialų grožį. Tiesiog nukreipkite savo jusles į Kṛṣṇą, tikrąjį grožį. Tai yra Kṛṣṇos sąmonė. Tęsk.

Tamāla Kṛṣṇa: „Viešpats Śiva kartą buvo gilioje meditacijoje, tačiau kai gražioji Pārvatī sužadino jame juslinio malonumo troškimą, jis sutiko su jos pasiūlymu, ir šitaip gimė Kārttikeya.”

Prabhupāda: O štai ir Kārttikeya pasirodė. (Juokas) Taip. Hare Kṛṣṇa. Tęsk. (Juokas)

Tamāla Kṛṣṇa: „Kuomet Haridāsa Ṭhākura dar buvo jaunas Viešpaties atsidavęs, jį panašiai bandė sugundyti Māyādevī inkarnacija.”

Prabhupāda: Štai čia yra skirtumas. Viešpats Śiva, jis yra geriausias iš pusdievių. Jis taip pat buvo suviliotas Pārvatī ir to potraukio rezultatas buvo šio berniuko Kārttikeyos gimimas. Tai buvo, kaip tai yra vadinama, pusdievių sąmokslas, kad kol negims bent vienas sūnus iš Viešpaties Śivos sėklos, tol bus neįmanoma įveikti demonų. Taigi Kārttikeya yra laikomas pusdievių vadovu. Bet čia kitas pavyzdys. Haridāsa Ṭhākura. Haridāsa Ṭhākura buvo jaunas berniukas, apie dvidešimties, dvidešimt keturių metų amžiaus ir jis kartojo Hare Kṛṣṇa, o to kaimo valdytojas buvo labai pavydus Haridāsa Ṭhākurai. Jis rengė sąmokslą ir įtraukė vieną prostitutę tam, kad jį paniekintų. Taigi prostitutė sutiko ir gilią naktį su labai gražia suknele ir ji buvo jauna, ji bandė sužavėti Haridāsa Ṭhākurą. Bet jis nesusižavėjo. Toks yra skirtumas. Kṛṣṇą įsisąmoninęs asmuo, net jei tai paprastas žmogus, ne Viešpaties Śivos ar Viešpaties Brahmos lygyje, māyā jo niekuomet neįveiks. Bet tas, kuris nėra įsisąmoninęs Kṛṣṇos, jis gali būti ar Viešpats Śiva, ar Viešpats Brahmā, māyā jį nugalės, ką jau kalbėti apie kitus. Tokia padėtis. Tęsk. „Kuomet Haridāsa Ṭhākura buvo jaunas Viešpaties atsidavęs...”

Tamāla Kṛṣṇa: „...jį panašiai mėgino suvilioti Māyādevī inkarnacija, tačiau Haridāsa besąlygiškai pasiaukojęs Viešpačiui Kṛṣṇai lengvai atlaikė išbandymą. Nuoširdus Viešpaties atsidavęs sugeba išvengti visų materialių juslinių malonumų, nes bendraudamas su Viešpačiu patyrė aukštesnį dvasinio malonumo skonį. Tokia yra sėkmės paslaptis.”