LT/BG 2.49
Tekstas 49
- dūreṇa hy avaraṁ karma
- buddhi-yogād dhanañjaya
- buddhau śaranam anviccha
- kṛpaṇāḥ phala-hetavaḥ
Pažodinis vertimas
dūreṇa —laikykis toli; hi —tikrai; avaram —nuo pasibjaurėtinos; karma —veiklos; buddhi-yogāt —veikdamas vardan Kṛṣṇos; dhanañjaya —o turtų užkariautojau; buddhau —su tokia sąmone; śaraṇam —visiško atsidavimo; anviccha —siek; kṛpaṇāḥ —šykštuoliai; phala-hetavaḥ —siekiantys savo darbo vaisių.
Vertimas
O Dhanañjaya, vykdydamas pasiaukojimo tarnystę apsisaugok nuo pasibjaurėtinos veiklos ir su tokia sąmone atsiduok Viešpačiui. Šykštuoliai tie, kurie nori mėgautis savo darbo vaisiais.
Komentaras
Kas iš tikrųjų suvokė savo prigimtinį būvį, kas suvokė esąs amžinas Viešpaties tarnas, tas atsisako visų užsiėmimų išskyrus veiklą su Kṛṣṇos sąmone. Jau aiškinta, kad buddhi-yoga – tai transcendentinė meilės tarnystė Viešpačiui. Tokia pasiaukojimo tarnystė – teisingai pasirinkta gyvosios esybės veiklos kryptis. Tik šykštuoliai trokšta naudotis savo darbo vaisiais, kad dar labiau įsipainiotų į materijos nelaisvę. Bet kokia veikla, išskyrus veiklą su Kṛṣṇos sąmone, yra smerktina, nes ji kaskart nubloškia jos atlikėją į gimimo ir mirties ratą. Todėl nereikia norėti būti veiklos priežastimi, viską reikia daryti įsisąmoninus Kṛṣṇą – Kṛṣṇai patenkinti. Šykštuoliai nežino, kaip teisingai naudotis galimybėmis, kurias suteikia likimo valia ar alinančiu darbu įgyti turtai. Visą savo energiją reikia atiduoti veiklai su Kṛṣṇos sąmone, ir tada gyvenimas bus nugyventas sėkmingai. Nes tiktai nelaimingi žmonės, tartum šykštuoliai, nepanaudoja savo žmogiškosios energijos tarnystėje Viešpačiui.