LV/Prabhupada 0217 - Dēvahūti Stāvoklis Ir Ideāla Sieviete

Revision as of 09:46, 2 October 2018 by Vanibot (talk | contribs) (Vanibot #0023: VideoLocalizer - changed YouTube player to show hard-coded subtitles version)
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)


Lecture on SB 3.28.1 -- Honolulu, June 1, 1975

Tātad šī princese, tas ir, Manu meita, sāka kalpot Kardamam Muni. Un jogas āšramā, tā bija kotedža, kurā nebija ne laba ēdiena, ne kalpoņu, nekā tamlīdzīga. Tā viņa pakāpeniski kļuva ļoti kalsna un kārna; karaļa meita bija ļoti skaista. Tādēļ Kardama Muni domāja, ka "viņas tēvs man viņu atdeva [par sievu], un nu viņas veselība pasliktinās, viņas skaistums samazinās. Kā vīram man viņas dēļ kaut kas jādara." Tā ar jogas spēku viņš izveidoja lielu pilsētas lidmašīnu. Tas ir jogas spēks. Nevis 747. Tik liela pilsēta, tur bija ezers, dārzs, kalpones, lielas, varenas pilis, visa šī konstrukcija lidoja debesīs, un viņš radīja sievai iespēju redzēt visas dažādās planētas. Šādi... Tas aprakstīts ceturtajā nodaļā, jūs to varat izlasīt. Kā jogs viņš sievu apmierināja visos veidos. Un viņa vēlējās bērnus. Tā Kardama Muni un viņa ieguva deviņas meitas un vienu dēlu, apsolot, ka "tiklīdz tev būs bērni, tā es [vīrs] došos projām. Es nedzīvošu kopā ar tevi mūžīgi." Tā viņi vienojās. Pēc bērnu iegūšanas, no kuriem Kapiladēva vija viens, dēls, un tad, kad Viņš pieauga, arī Viņš teica: "Mana dārgā māte, mans tēvs ir atstājis mājas. Arī es atstāšu mājas. Ja vēlies saņemt kādus norādījumus no Manis, tu tos vari saņemt. Tad es došos projām." Tā pirms aiziešanas Viņš nodod norādījumus Savai mātei.

Dēvahūti stāvoklis ir nevainojams sievietei. Viņai ir labs tēvs, labs vīrs un lielisks dēls. Tā sievietei ir šie trīs dzīves posmi. Vīrietim ir desmit posmi. Šīs trīs pakāpes nozīmē, ka tad, kad viņa ir jaunāka, viņai jādzīvo tēva aizsardzībā. Kā Dēvahūti; kad viņa izauga, jauna, viņa ierosināja tēvam, ka "es vēlos precēt to džentlmeni, to jogu." Un arī tēvs piedāvāja [šo iespēju]. Kamēr viņa nebija precēta, viņa atradās tēva aizsardzībā. Un tad, kad viņa apprecējās, viņa dzīvoja kopā ar vīru-jogu. Un viņa tik daudzos veidos bija apgrūtināta, jo bija princese, karaļmeita. Un šim jogam bija kotedža, nebija ēdiena, ne arī patvēruma, nekā tamlīdzīga. Tā viņai bija jācieš. Viņa nekad neteica, ka "esmu karaļmeita. Es tiku uzaudzināta tik pilnīgos dzīves apstākļos. Nu man ir vīrs, kurš nevar nodrošināt man jauku mītni, labu ēdienu. Es no viņa šķiršos." Nē. Tā tas nekad nenotika. Tāds nebija stāvoklis. "Jebkādā veidā mans vīrs, lai arī kas viņš būtu, jo es esmu pieņēmusi kā savu vīru džentlmeni, man jāpieņem viņa ērtības, un, lai arī kādi būtu apstākļi, tas nav svarīgi." Tāds ir sievietes pienākums, Bet tas ir Vēdu norādījums. Mūsdienās, tiklīdz ir nelielas nesaskaņas, nespēja vienoties — šķiršanās. Atrast citu vīru. Viņa palika. Un rad viņa ieguva jaukāko bērnu, Dieva Augstāko Personību Kapilu. Tātad ir trīs posmi. Sievietei jātiecas... Pirmkārt, saskaņā ar viņas karmu tiek dota vieta atbilstoša tēva paspārnē, un pēc tam par viņu rūpējas atbilstošs vīrs, un tad tiek radīti jauki bērni kā Kapiladēva.