LT/Prabhupada 0190 - Padidinkite materialaus gyvenimo atsižadėjimą

Revision as of 13:05, 2 October 2018 by Vanibot (talk | contribs) (Vanibot #0023: VideoLocalizer - changed YouTube player to show hard-coded subtitles version)
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)


Lecture on SB 7.6.11-13 -- New Vrindaban, June 27, 1976

Jeigu laikomės bhakti-mārga principų, mums nereikia atskirai stengtis, kad taptume neprisirišę. Neprisirišimas natūraliai ateina. „Vāsudeve bhagavati bhakti-yogaḥ prayojitaḥ janayati āśu vairāgyam“ (SB 1.2.7). Vairāgyam reiškia neprisirišimą. Bhakti joga taip pat yra žinoma kaip vairāgya. Vairāgya. Sarvabauma Batačarja rašė apie šią vairāgya.

vairāgya-vidyā-nija-bhakti-yoga-
śikṣārtham ekaḥ puruṣaḥ purāṇaḥ
śrī-kṛṣṇa-caitanya-śarīra-dhari
kṛpāmbudhir yas tam ahaṁ prapadye
(CC Madhya 6.254)

Štai čia - Šri Krišna Čaitanja Mahaprabu, kuris yra Pats Krišna. Jis atėjo išmokyti mus vairāgya-vidyā. Tai šiek tiek sudėtinga. Paprastam žmogui labai sudėtinga suprasti šią vairāgya-vidyā. Jie užsiima paieškomis, kaip padidinti prisirišimą prie šio kūno, tuo tarpu Krišnos sąmonės judėjimas yra apie tai, kaip didinti neprisirišimą prie šio materialaus gyvenimo. Todėl jis vadinamas vairāgya-vidyā. Vairāgya-vidyā gali būti pasiekiama labai paprastai, kaip rekomenduojama: „Vāsudeve bhagavati bhakti-yogaḥ prayojitaḥ janayati āśu vairāgyam“ (SB 1.2.7) „Janayati āśu vairāgyaṁ jñānaṁ ca.“ Žmogaus gyvenime reikalingi du dalykai. Venas - tai jñānam, „jñānaṁ-vijñānam āstikyaṁ brahma-karma sva-bhāva-jam.“ Jñānam reiškia „aš nesu šis kūnas. Aš - dvasinė siela.“ Tai jñāna. Kai tik žmogus atsiduria jñānam lygmenyje, tai tampa paprasta. Žmonės įsitraukia į įvairias veiklas tam, kad gautų naudos šiam kūnui. Bet jei žmogus supranta, jis pakyla į jñānam lygmenį, tuomet jis natūraliai tampa nebeprisirišęs, supranta, jog „aš nesu šis kūnas. Tuomet kodėl taip sunkiai dėl jo dirbu?“ „Jñānaṁ ca yad ahaitukam“ (SB 1.2.7). Reikalingi du dalykai. Daugybėje įvairių vietų Čaitanja Mahaprabhu pabrėžė, ir Savo gyvenimu mokė jñānam ir vairāgyam. Viena pusė - tai jñānam. Jo mokymuose, skirtuose Rupai Gosvamiui, Sanatanai Gosvamiui, mokymuose ir kalbose su Sarvabauma Batačarja, Prakašananda Sarasvačiu, kalbose su Ramahanda Raja. Visus šiuos dalykus pateikiame mūsų Viešpaties Čaitanjos mokymuose. Tai - jñānam. Ir Savo gyvenimo pavyzdžiu, būdamas sanjasiu, Jis moko vairāgyos. Jñāna ir vairāgya, šie du dalykai yra reikalingi.

Taigi ne visi iš karto galime atsidurti jñānam ir vairāgyam lygmenyje, tačiau jeigu praktikuosime, tai įmanoma. Įmanoma. Tai nėra neįmanoma. Rekomenduojama:

vāsudeve bhagavati
bhakti-yogaḥ prayojitaḥ
janayaty āśu vairāgyaṁ
jñānaṁ ca yad ahaitukam
(SB 1.2.7)

Tai reikalinga. Taigi Krišnos sąmonės judėjimas yra skirtas pasiekti jñānam ir vairāgyam. Jei per daug prisirišime prie šio materialaus pasaulio... O kaip mes prisirišame? Pralada Maharadža pateikia gyvą apibūdinimą. Žmona, vaikai, namas, gyvūnai ir tarnai, baldai, drabužiai, ir taip toliau, daugybė dalykų. Žmonės sunkiai dirba dieną ir naktį tik dėl šių dalykų. Ar nėra gražių vasarnamių, gražių gyvūnų, ir kitų daugybės gražių dalykų, kuriuos matome? Kam jie? Padidinti prisirišimą. Jei didinsime prisirišimą, tuomet nėra kalbų apie išsilaisvinimą iš šių materialių pančių. Todėl turime praktikuoti neprisirišimą.