LT/Prabhupada 0196 - Paprasčiausiai geiskite dvasinių dalykų

Revision as of 13:06, 2 October 2018 by Vanibot (talk | contribs) (Vanibot #0023: VideoLocalizer - changed YouTube player to show hard-coded subtitles version)
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)


Lecture on BG 2.58-59 -- New York, April 27, 1966

Taigi turime mokytis, kaip matyti dvasinio gyvenimo grožį. Tuomet natūraliai turėtume susilaikyti nuo materialios veiklos. Visai kaip vaikas, berniukas. Visą dieną jis krečia pokštus ir žaidžia, bet jei jis įtraukiamas į kažką įdomaus... Dabar yra tiek daug švietimo departamentų, darželių sistemų ar įvairių sistemų įrenginių. Tačiau jeigu jis įtraukiamas: „O! A forma“, „B forma“. Taigi tuo pačiu jis išmoksta abėcėlę, o taip pat atsisako išdykusių veiklų. Panašiai yra ir dvasinio gyvenimo darželio sistema. Jei įsitraukiame į dvasinę veiklą, tik tuomet įmanoma atsisakyti materialių veiklų. Veiklos negali būti sustabdytos. Veiklos negali būti sustabdytos. Tas pats pavyzdys, Ardžuna... Prieš išgirsdamas Bhagavad Gitą jis tapo nebeaktyvus, nenorėjo kovoti. Tačiau išgirdęs Bhagavad Gitą, jis tapo aktyvesnis, tačiau transcendentaliai aktyvus. Dvasinis, arba transcendentinis, gyvenimas nereiškia, jog esame laisvi nuo veiklos. Jei dirbtinai atsisėsime ir pareikšime: „Nuo šiol nebedarysiu nieko materialaus. Paprasčiausiai medituosiu.“ Kokią gi meditaciją jūs atliksite? Jūsų meditacija per akimirką nutrūks. Netgi Višvamitra Muni negalėjo tęsti savo meditacijos. Turime būti nuolatos įsitraukę į dvasinę veiklą. Tai turėtų būti mūsų gyvenimo programa. Dvasiniame gyvenime sunkiai atrasite laiko išeiti iš to. Esate taip įsitraukę. Rasa-varjam. Tas įsitraukimas įmanomas tik tuomet, jei jame atrasite transcendentinį malonumą.

Tuomet tai bus padaryta. „Ādau śraddhā tataḥ sādhu-saṅgaḥ“ (CC Madhya 23.14-15). Dvasinis gyvenimas visų pirma prasideda nuo śraddhā, šiek tiek tikėjimo. Visai kaip jūs maloniai ateinate čia manęs pasiklausyti. Jūs turite šiek tiek tikėjimo. Tai - pradžia. Be tikėjimo jūs negalėtumėte paaukoti savo laiko, juk čia nerodome kino, čia nėra politinių kalbų, nieko... Tai netgi gali būti labai sausa tema. Labai sausa tema. (juokas) Bet jūs vis tiek ateinate. Kodėl? Nes turite šiek tiek tikėjimo: „O, čia yra Bhagavad Gita. Pasiklausykime jos.“ Taigi pradžioje yra tikėjimas. Neturintis tikėjimo negali turėti jokio dvasinio gyvenimo. Tikėjimas yra pradžia. Ādau śraddhā. Śraddhā. Ir šis tikėjimas, ištikimybė, kai tik jis tampa intensyvesnis, jūs progresuojate. Taigi tikėjimas turi būti intensyvinamas. Tai - tikėjimo pradžia. Kai jūsų tikėjimas tampa intensyvesnis, jūs progresuojate dvasiniame kelyje. Ādau śraddhā tataḥ sādhu-saṅgaḥ (CC Madhya 23.14-15). Jeigu turite šiek tiek tikėjimo, surasite keletą sadhu, sadhu ar keletą šventųjų, išminčių, kurie gali jums suteikti dvasinį nušvitimą. Tai vadinama „sādhu-saṅga“ (CC Madhya 22.83). Ādau śraddhā. Esminis principas - tai śraddhā, o kitas žingsnis - tai sādhu-saṅga, bendravimas su dvasinę realizaciją pasiekusiais žmonėmis. Tai vadinama sādhu... Ādau śraddhā tataḥ sādhu-saṅgo 'tha bhajana-kriyā. Jei yra bendravimas su dvasiškai save realizavusiais asmenimis, tuomet jis jums nurodys tam tikrų dvasinių veiklų. Tai vadinama „bhajana-kriyā“. Ādau śraddhā tataḥ sādhu-saṅgaḥ atha bhajana-kriyā tataḥ anartha-nivṛttiḥ syāt. Kai vis labiau ir labiau įsitrauksite į dvasines veiklas, proporcingai jūsų materialios veiklos ir prisirišimas prie materialių veiklų sumažės. Atoveiksmis. Kai įsitraukiate į dvasines veiklas, jūsų materialios veiklos sumažėja. Turėkite tai omenyje - tarp materialių ir dvasinių veiklų yra skirtumas. Įsivaizduokite, jog esate medikas. Jūs nemanote, jog „jei aš dvasiškai įsitrauksiu, tuomet turėsiu mesti savo profesiją.“ Ne. Ne. Ne. Jūs turite sudvasinti savo profesiją. Kaip Ardžuna, jis buvo kariuomenės žmogus. Tačiau tapo spiritualistu. Jis sudvasino savo karinius veiksmus.

Taigi tokios yra technikos. So ādau śraddhā tataḥ sādhu-saṅgaḥ atha bhajana-kriyā tataḥ anartha-nivṛttiḥ syāt (CC Madhya 23.14-15). Anartha reiškia tai, kas kuria vargus. Materialios veiklos tebesitęs tam, kad padidintų mano vargus. O jei priimsite dvasinį gyvenimą, tuomet palaipsniui jūsų materialūs vargai sumažės ir praktiškai išnyks. Kai esame laisvi nuo materialios traukos, tuomet prasideda tikrasis dvasinis gyvenimas. Athāsakti. Jūs tampate prisirišę. Nebegalite daugiau pasiduoti. Kai jūsų anartha-nivṛtti, materialios veiklos, yra visiškai sustabdytos, jūs nebegalite pasiduoti. Athāsakti. Ādau śraddhā tataḥ sādhu-saṅgo 'tha bhajana-kriyā tato 'nartha-nivṛttiḥ syāt tato niṣṭhā (CC Madhya 23.14-15). „Niṣṭhā“ reiškia, jog jūsų tikėjimas tampa aiškus, fiksuotas, pastovus. „Tato niṣṭhā tato ruciḥ. Ruci.“ Ruci reiškia, jog jūs paprasčiausiai geidžiate dvasinių dalykų. Nenorėsite girdėti nieko, išskyrus dvasinę žinutę. Nenorėsite daryti nieko, išskyrus dvasines veiklas. Nenorėsite valgyti nieko, kas yra nesudvasinta. Taigi jūsų gyvenimas pasikeis. Tato niṣṭhā athāsaktiḥ. Tuomet prisirišimas, tuomet bhāva. Tuomet būsite transcendetualūs, ekstazėje. Bus šiek tiek ekstazės. Yra skirtingi žingsniai link aukščiausios dvasinio gyvenimo platformos. Tato bhāvaḥ. Tato bhāvaḥ. Bhāva stadija yra aukščiausia platforma, kurioje galite tiesiogiai kalbėtis su Aukščiausiuoju Viešpačiu.