LT/Prabhupada 0683 - Jogas Samadhi būsenoje su Višnu forma ir Krišna Sąmoningas asmuo, nėra jokio skirtumo
Lecture on BG 6.30-34 -- Los Angeles, February 19, 1969
Viṣṇujana: "Krsna Paramatmos pavidalu glūdi kiekvienos būtybės širdyje. Maža to, nesuskaičiuojama daugybė Supersielų, kurios yra gyvų esybių širdyse, nesiskiria viena nuo kitos. Taip pat nesiskiria ir ... "
Prabhupāda: Pavyzdys, panašiai kaip danguje yra saulė. Tačiau jeigu jeigu ant žemės laikysite milijonus vandens indų, kiekviename iš tu indų jūs rasite po saulės atspindį. Kitas pavyzdys, vidurdienį jūs paklauskite savo draugo, esanačio tūkstančiai mylių nuo jūsų, "Kur yra saulė? Jis pasakys, "virš mano galvos." Taigi milijonai ir milijardai žmonių regės saulė virš savo galvų. Tačiau saulė yra viena. Dar vienas pavyzdys, vandens indas. Saulė yra viena, tačiau kiekviename iš milijono vandens indų, jūs rasite po saulės atsipindį. Panašiai gali būti nesuskaičiuojamas kiekis gyvųjų būtybių. Nėra skaičiaus. Jīvasya asaṅkhya. Vedų kalba yra pasakyta, jog nėra gyvųjų būtybių skaičiaus. Nesuskaičiuojama. Tai panašiai Viṣṇu yra.... Jei toks materialus dalykas kaip saulė gali būti atspindėta kiekviena iš vandens puodų, tai kodėl Aukščiausiasis Dievo Asmuo Viṣṇu, negali gyventi kiekvieno širdyje? Tai nesunku suprasti. Jis yra gyvas. Taip yra nurodyta. Ir jogas turi sukoncentruoti savo mintis į šią Viṣṇu formą. Taigi ši Viṣṇu forma yra plenarinė Kṛṣṇos dalis.
Taigi tas, kuris jau užsiima Kṛṣṇos sąmone, jis jau yra tobulas jogas. Tai bus paaiškinta. Jis yra tobulas jogas Tai bus paaiškinta paskutiniame šio skyriaus tekste. Tęskite.
Viṣṇujana: "Taip pat nesiskiria ir Krsną įsisąmoninęs žmogus, su transcendentine meile nuolat tarnaujantis Krsnai, nuo jogo, kuris pasiekė tobulumą medituodamas Supersiela."
Prabhupāda: Nėra skirtumo. Jogas, kuris yra samādhi, trance, kartu su Viṣṇu forma, ir Kṛṣṇa sąmoningas žmogus, tarp jų nėra skirtumo. Tęskite.
Viṣṇujana: "Krsnos sąmonėje esantis jogas, net jei šiame materialiame pasaulyje jam tenka atlikti pačią įvairiausią veiklą, visuomet gyvena Krsnoje. Viešpaties bhakta, visada aktyvus Krsnos sąmonėje, jau išsivadavo."
Prabhupāda: Bhagavad-gītos 12 skyriuje, mes randame, jog tas, kuris yra...
- māṁ ca yo 'vyabhicāreṇa
- bhakti-yogena sevate
- sa guṇān samatītyaitān
- brahma-bhūyāya kalpate
- (BG 14.26)
Kas visiškai atsideda pasiaukojimo tarnybai nesutrikdamas jokiomis aplinkybėmis, tas išsyk iškyla aukščiau materialios gamtos gunų. Brahma-bhūyāya kalpate. Jis pasiekia Brahmano lygį - tai reiškia išsilaisvinimą. Tapti išsivadavusiu reiškia pasiekti Brahmano lygį. Yra trys lygiai. Kūniškas lygis arba juslinis lygis, tada protinis lygis, tada dvasinis lygis. Šis dvasinis lygis vadinamas Brahmano lygiu. Tapti išsivadavusiu reiškia pasiekti Brahmano lygį. Sąlygotos sielos, dabartiniu momentu, mes esame kūniškos gyvenimo sampratos lygyje arba jusliniame lygyje. Tie, kurie yra truputį aukščiau, jie yra proto lygyje, spekuliuoja, filosofai. ir virš šio lygio yra Brahmano lygis. Bhagavad-gītos 12 skyriuje ar 14 skyriuje rasite, jog tas, kuris yra Krsnos samonėje, jis jau yra Brahmano lygyje. Tai reiškia išsivadavimą. Tęskite.
Viṣṇujana: "Ndrada-pahcardtra tą mintį patvirtina tokiais žodžiais: Sukaupus dėmesį į transcendentinį, Krsnos pavidalą, visa persmelkiantį, anapus laiko ir erdvės egzistuojantį, mintimis pasineriama į Krsną ir pasiekiamas džiaugsmingas transcendentinio bendravimo su Juo būvis". Krsnos sąmonė — tai aukščiausias transo būvis jogos praktikoje Patsai supratimas, kad Krsna Paramatmos pavidalu glūdi kiekvienos būtybės širdyje, daro jogą, trūkumų neturinčiu žmogumi. Vedos patvirtina Viešpatį turint nesuvokiamą galią tokiais žodžiais: 'Višnu — vienas ir vis dėlto Jis visa persmelkiantis Savo nesuvokiama galia, nors Jo pavidalas vienas, Jis prasiskverbia visur, tarsi visur išsyk būtų patekėjusi saulė tarsi visur išsyk būtų patekėjusi saulė."
Prabhupāda: Taip, šį pavyzdį aš jau pateikiau. Kaip saulė gali būti vienu metu keliose vietose, lygiai taip, Viṣṇu forma arba Kṛṣṇa gali būti kiekvieno širdyje. Jis iš tikrųjų yra: īśvaraḥ sarva-bhūtānāṁ hṛd-deśe 'rjuna (BG 18.61). Jis glūdi. Vieta taip pat nurodyta. Hṛd-deśe. Hṛd-deśe reiškia širdį. Tai jogos koncentracija reiškia iš širdies suprasti, kur glūdi Viṣṇu. Ten yra. Tęskite.