HU/Prabhupada 0193 - Ezekben a könyvekben elhangzottak az egész társadalomhoz eljutnak: Difference between revisions

(Created page with "<!-- BEGIN CATEGORY LIST --> Category:1080 Hungarian Pages with Videos Category:Prabhupada 0193 - in all Languages Category:HU-Quotes - 1974 Category:HU-Quotes -...")
 
(Vanibot #0019: LinkReviser - Revise links, localize and redirect them to the de facto address)
 
Line 5: Line 5:
[[Category:HU-Quotes - Conversations]]
[[Category:HU-Quotes - Conversations]]
[[Category:HU-Quotes - in Germany]]
[[Category:HU-Quotes - in Germany]]
[[Category:Hallás útján kapjuk meg a tudást - videók]]
[[Category:A Kṛṣṇa-tudat terjesztése - videók]]
[[Category:Az odaadó szolgálat - videók]]
[[Category:Világi ügyek - videók]]
[[Category:Fontos, hogy érdeklődj! - videók]]
[[Category:Közvetlen utasítás a tanítványoknak - videók]]
<!-- END CATEGORY LIST -->
<!-- END CATEGORY LIST -->
<!-- BEGIN NAVIGATION BAR -- DO NOT EDIT OR REMOVE -->
{{1080 videos navigation - All Languages|Hungarian|HU/Prabhupada 0192 - Az egész emberi társadalmat kiemelni a mély sötétségből|0192|HU/Prabhupada 0194 - Itt kiváló emberek vannak|0194}}
<!-- END NAVIGATION BAR -->
<!-- BEGIN ORIGINAL VANIQUOTES PAGE LINK-->
<!-- BEGIN ORIGINAL VANIQUOTES PAGE LINK-->
<div class="center">
<div class="center">
Line 14: Line 23:


<!-- BEGIN VIDEO LINK -->
<!-- BEGIN VIDEO LINK -->
{{youtube_right|cUkW7QXgNMo|Ezekben a könyvekben elhangzottak az egész társadalomhoz eljutnak<br />- Prabhupāda 0193}}
{{youtube_right|k3BJPnjuWS0|Ezekben a könyvekben elhangzottak az egész társadalomhoz eljutnak<br />- Prabhupāda 0193}}
<!-- END VIDEO LINK -->
<!-- END VIDEO LINK -->


<!-- BEGIN AUDIO LINK -->
<!-- BEGIN AUDIO LINK -->
<mp3player>http://vaniquotes.org/w/images/740619RC.GER_clip.mp3</mp3player>
<mp3player>https://s3.amazonaws.com/vanipedia/clip/740619RC.GER_clip.mp3</mp3player>
<!-- END AUDIO LINK -->
<!-- END AUDIO LINK -->


Line 32: Line 41:
Dr. P. J. Saher: Szóval mindig: „Emlékezz Rám.”  
Dr. P. J. Saher: Szóval mindig: „Emlékezz Rám.”  


Prabhupāda: Igen. Igen. Śravaṇaṁ kīrtanaṁ viṣṇoḥ smaraṇaṁ pāda-sevanam ([[Vanisource:SB 7.5.23|SB 7.5.23]]). Azután, imádják az Urat, ajánljanak virágot lótuszlábának, készítsenek neki virágfüzért, öltöztessék, pāda-sevanam, arcanaṁ vandanam, ajánlják Neki imájukat, dāsyam, végezzenek neki szolgálatot. Kilenc különböző ilyen folyamat van.  
Prabhupāda: Igen. Igen. Śravaṇaṁ kīrtanaṁ viṣṇoḥ smaraṇaṁ pāda-sevanam ([[HU/SB 7.5.23-24|SB 7.5.23]]). Azután, imádják az Urat, ajánljanak virágot lótuszlábának, készítsenek neki virágfüzért, öltöztessék, pāda-sevanam, arcanaṁ vandanam, ajánlják Neki imájukat, dāsyam, végezzenek neki szolgálatot. Kilenc különböző ilyen folyamat van.  


Dr. P. J. Saher: Nekünk keresztényeknek van egy hasonló módszerünk, megegyezik a… [NÉMETÜL]  
Dr. P. J. Saher: Nekünk keresztényeknek van egy hasonló módszerünk, megegyezik a… [NÉMETÜL]  


Prabhupāda: Igen. Keresztény módszer, az ima felajánlása. Ez a bhakti, ez a bhakti. [NÉMETÜL] A kali-yuga viszálykodást, harcot jelent. Senkit nem érdekel, hogy megértse az igazságot, ők csak harcolni fognak. Én azt mondom: „ez a véleményem.” Te azt mondod: „az a véleményed.” Ő pedig azt mondja: „amaz a véleménye.” Oly sok ostoba vélemény, harc és viszálykodás egymás között. Ebben a korban élünk. Nincs egységes vélemény. Mindenki a saját feje után megy. Épp ezért elkerülhetetlen a harc. Mindenki azt mondja: „Én úgy gondolom, ez így van.” Milyen értéket képviselnek az ilyen gondolkodással? Ez a kali-yuga. Mert Önöknek nincs egységes tudásuk. Ha a gyermek azt mondja az apjának: „A véleményem szerint neked azt így kellene csinálnod.” Akkor azt a véleményt kell követni? Ha ő nem ismeri azt a dolgot, hogy tud véleményt formálni? De itt, ebben a korban, mindenki a saját véleményével áll elő. Ezért van a harc, veszekedés. Csakúgy, mint az ENSZ, az összes nagy ember összegyűlik ott, hogy megteremtsék az egységet, de csak a zászlóikat emelgetik. Ez minden. Harc, ez csak egy társadalmi harc. A pakisztáni, a hindusztáni, az amerikai, a vietnami. A cél az egység megteremtése volt, de csak szövetségi harc lett belőle. Ez minden. Ez minden. Mert mindenki tökéletlen, mindenkinek tökéletes tudást kellene átadnia.  
Prabhupāda: Igen. Keresztény módszer, az ima felajánlása. Ez a bhakti, ez a bhakti. [NÉMETÜL] A kali-yuga viszálykodást, harcot jelent. Senkit nem érdekel, hogy megértse az igazságot, ők csak harcolni fognak. Én azt mondom: „ez a véleményem.” Te azt mondod: „az a véleményed.” Ő pedig azt mondja: „amaz a véleménye.” Oly sok ostoba vélemény, harc és viszálykodás van egymás között. Ebben a korban élünk. Nincs egységes vélemény. Mindenki a saját feje után megy. Épp ezért elkerülhetetlen a harc. Mindenki azt mondja: „Én úgy gondolom, ez így van.” Milyen értéket képviselnek az ilyen gondolkodással? Ez a kali-yuga. Mert Önöknek nincs egységes tudásuk. Ha a gyermek azt mondja az apjának: „A véleményem szerint neked azt így kellene csinálnod.” Akkor azt a véleményt kell követni? Ha ő nem ismeri azt a dolgot, hogy tud véleményt formálni? De itt, ebben a korban, mindenki a saját véleményével áll elő. Ezért van a harc, veszekedés. Csakúgy, mint az ENSZ, az összes nagy ember összegyűlik ott, hogy megteremtsék az egységet, de csak a zászlóikat emelgetik. Ez minden. Harc, ez csak egy társadalmi harc. A pakisztáni, a hindusztáni, az amerikai, a vietnami. A cél az egység megteremtése volt, de csak szövetségi harc lett belőle. Ez minden. Ez minden. Mert mindenki tökéletlen, mindenkinek tökéletes tudást kellene átadnia.  


Német hölgy: Úgy gondolja a kali-yuga folyamatosan létezik?  
Német hölgy: Úgy gondolja a kali-yuga folyamatosan létezik?  


Prabhupāda: Nem. Ez egy időszak, ahol ostoba emberek termelődnek [SZÜNET]… a megoldások keresése helyett inkább a viszálykodás nő. Mert nincs egységes tudásuk. Ezért a Brahma-sūtra azt mondja, hogy lelkesen törekedjenek az Abszolút Igazság megismerésére. Athāto brahma jijñāsā. Nos, a válasz, a következő idézet, miszerint a Brahman vagy az Abszolút Igazság az a forma illetve személy, akitől minden származik. Athāto brahma jijñāsā, janmādy asya yataḥ ([[Vanisource:SB 1.1.1|SB 1.1.1]]). Most megtudhatják hol van a… Mindannyian próbálják megtudni, hogy mi a végső oka mindennek. Ez kell, hogy legyen a cél. Ha követik ezeket a filozófiai idézeteket akkor a viszálykodás és a harc meg fog szűnni. Józanul fognak gondolkodni. Ez a vers is Tattva jijñāsā. Tattva jijñāsā azt jelenti: érdeklődni az Abszolút Igazság felől. Foglalj helyet, mert ott első osztályú emberek lesznek, a társadalom nagyon intelligens első osztályú emberei, akik az Abszolút Igazságról beszélnek, ők felvilágosítanak másokat: „Ez az Abszolút Igazság kedves barátaim, kedves…” Így csinálják. Erre van szükség. De itt mindenki úgy gondolja, hogy ő az abszolút igazság. Ezért van a sok viszálykodás és harc.
Prabhupāda: Nem. Ez egy időszak, ahol ostoba emberek termelődnek [SZÜNET]… a megoldások keresése helyett inkább a viszálykodás nő. Mert nincs egységes tudásuk. Ezért a Brahma-sūtra azt mondja, hogy lelkesen törekedjenek az Abszolút Igazság megismerésére. Athāto brahma jijñāsā. Nos, a válasz, a következő idézet, miszerint a Brahman vagy az Abszolút Igazság az a forma illetve személy, akitől minden származik. Athāto brahma jijñāsā, janmādy asya yataḥ ([[HU/SB 1.1.1|SB 1.1.1]]). Most megtudhatják hol van a… Mindannyian próbálják megtudni, hogy mi a végső oka mindennek. Ez kell, hogy legyen a cél. Ha követik ezeket a filozófiai idézeteket akkor a viszálykodás és a harc meg fog szűnni. Józanul fognak gondolkodni. Ez a vers is Tattva jijñāsā. Tattva jijñāsā azt jelenti: érdeklődni az Abszolút Igazság felől. Foglalj helyet, mert ott első osztályú emberek lesznek, a társadalom nagyon intelligens első osztályú emberei, akik az Abszolút Igazságról beszélnek, ők felvilágosítanak másokat: „Ez az Abszolút Igazság kedves barátaim, kedves…” Így csinálják. Erre van szükség. De itt mindenki úgy gondolja, hogy ő az abszolút igazság. Ezért van a sok viszálykodás és harc.
<!-- END TRANSLATED TEXT -->
<!-- END TRANSLATED TEXT -->

Latest revision as of 20:05, 17 September 2020



Room Conversation with Professor Durckheim German Spiritual Writer -- June 19, 1974, Germany

Dr. P. J. Saher: Kérem, lenne olyan kedves, hogy bővebben elmagyarázná a módszerét… Isten nevét egy bizonyos módon kell énekelnie, kérem ezt legyen szíves részletesebben kifejteni, vagy mi következik… [NÉMETÜL] Mit kell tenni még ezen felül, vagy hogyan lehet ezt megfogalmazni, összegezni, a tisztelendő úr tanításainak teljes rendszerét?

Prabhupāda: Igen. Ez a bhakti-mārga, azt jelenti, az első dolog, a śravaṇam, hallás. Csakúgy, mint ezeket a könyveket azért írták meg, hogy esélyt adjanak az embereknek a hallásra. Ez az első teendő. Ha nem hallunk Istenről akkor egyszerűen csak elképzelünk valamit. Nem. Nekünk hallani kell Istenről. Nyolcvan ilyen könyvet adunk ki, azért, hogy lehessen hallani Istenről. Amikor tökéletesen hallanak akkor azt el tudják mondani másoknak. Ez úgy hívják kīrtanam. Śravaṇam, kīrtanam. És amikor a hallás és éneklés folyamata folytatódik és ezt átadják másoknak. Kīrtanam azt jelenti: beszélni róla, leírni. Éppúgy, ahogy, ez az egész társadalom ezekből a könyvekből hall, és erről fognak majd beszélni. Ezt úgy hívják kīrtana. Ezzel a két folyamattal, a hallással és az énekléssel, önök emlékezni fognak, smaraṇam. Ez azt jelenti: emlékezni, önök mindig kapcsolatban vannak az Úrral.

Dr. P. J. Saher: Szóval mindig: „Emlékezz Rám.”

Prabhupāda: Igen. Igen. Śravaṇaṁ kīrtanaṁ viṣṇoḥ smaraṇaṁ pāda-sevanam (SB 7.5.23). Azután, imádják az Urat, ajánljanak virágot lótuszlábának, készítsenek neki virágfüzért, öltöztessék, pāda-sevanam, arcanaṁ vandanam, ajánlják Neki imájukat, dāsyam, végezzenek neki szolgálatot. Kilenc különböző ilyen folyamat van.

Dr. P. J. Saher: Nekünk keresztényeknek van egy hasonló módszerünk, megegyezik a… [NÉMETÜL]

Prabhupāda: Igen. Keresztény módszer, az ima felajánlása. Ez a bhakti, ez a bhakti. [NÉMETÜL] A kali-yuga viszálykodást, harcot jelent. Senkit nem érdekel, hogy megértse az igazságot, ők csak harcolni fognak. Én azt mondom: „ez a véleményem.” Te azt mondod: „az a véleményed.” Ő pedig azt mondja: „amaz a véleménye.” Oly sok ostoba vélemény, harc és viszálykodás van egymás között. Ebben a korban élünk. Nincs egységes vélemény. Mindenki a saját feje után megy. Épp ezért elkerülhetetlen a harc. Mindenki azt mondja: „Én úgy gondolom, ez így van.” Milyen értéket képviselnek az ilyen gondolkodással? Ez a kali-yuga. Mert Önöknek nincs egységes tudásuk. Ha a gyermek azt mondja az apjának: „A véleményem szerint neked azt így kellene csinálnod.” Akkor azt a véleményt kell követni? Ha ő nem ismeri azt a dolgot, hogy tud véleményt formálni? De itt, ebben a korban, mindenki a saját véleményével áll elő. Ezért van a harc, veszekedés. Csakúgy, mint az ENSZ, az összes nagy ember összegyűlik ott, hogy megteremtsék az egységet, de csak a zászlóikat emelgetik. Ez minden. Harc, ez csak egy társadalmi harc. A pakisztáni, a hindusztáni, az amerikai, a vietnami. A cél az egység megteremtése volt, de csak szövetségi harc lett belőle. Ez minden. Ez minden. Mert mindenki tökéletlen, mindenkinek tökéletes tudást kellene átadnia.

Német hölgy: Úgy gondolja a kali-yuga folyamatosan létezik?

Prabhupāda: Nem. Ez egy időszak, ahol ostoba emberek termelődnek [SZÜNET]… a megoldások keresése helyett inkább a viszálykodás nő. Mert nincs egységes tudásuk. Ezért a Brahma-sūtra azt mondja, hogy lelkesen törekedjenek az Abszolút Igazság megismerésére. Athāto brahma jijñāsā. Nos, a válasz, a következő idézet, miszerint a Brahman vagy az Abszolút Igazság az a forma illetve személy, akitől minden származik. Athāto brahma jijñāsā, janmādy asya yataḥ (SB 1.1.1). Most megtudhatják hol van a… Mindannyian próbálják megtudni, hogy mi a végső oka mindennek. Ez kell, hogy legyen a cél. Ha követik ezeket a filozófiai idézeteket akkor a viszálykodás és a harc meg fog szűnni. Józanul fognak gondolkodni. Ez a vers is Tattva jijñāsā. Tattva jijñāsā azt jelenti: érdeklődni az Abszolút Igazság felől. Foglalj helyet, mert ott első osztályú emberek lesznek, a társadalom nagyon intelligens első osztályú emberei, akik az Abszolút Igazságról beszélnek, ők felvilágosítanak másokat: „Ez az Abszolút Igazság kedves barátaim, kedves…” Így csinálják. Erre van szükség. De itt mindenki úgy gondolja, hogy ő az abszolút igazság. Ezért van a sok viszálykodás és harc.