LT/Prabhupada 0509 - Šie žmonės sako, jog gyvūnai neturi sielos: Difference between revisions

(Created page with "<!-- BEGIN CATEGORY LIST --> Category:1080 Lithuanian Pages with Videos Category:Prabhupada 0509 - in all Languages Category:LT-Quotes - 1973 Category:LT-Quotes...")
 
(Vanibot #0023: VideoLocalizer - changed YouTube player to show hard-coded subtitles version)
 
Line 6: Line 6:
[[Category:LT-Quotes - in United Kingdom]]
[[Category:LT-Quotes - in United Kingdom]]
<!-- END CATEGORY LIST -->
<!-- END CATEGORY LIST -->
<!-- BEGIN NAVIGATION BAR -- DO NOT EDIT OR REMOVE -->
{{1080 videos navigation - All Languages|Lithuanian|LT/Prabhupada 0508 - Tų, kurie žudo gyvūnus, smegenys bukos kaip akmuo|0508|LT/Prabhupada 0510 - Moderni civilizacija neturi žinių apie sielą|0510}}
<!-- END NAVIGATION BAR -->
<!-- BEGIN ORIGINAL VANIQUOTES PAGE LINK-->
<!-- BEGIN ORIGINAL VANIQUOTES PAGE LINK-->
<div class="center">
<div class="center">
Line 14: Line 17:


<!-- BEGIN VIDEO LINK -->
<!-- BEGIN VIDEO LINK -->
{{youtube_right|JV7UryJMI4Y|Šie žmonės sako, jog gyvūnai neturi sielos<br />- Prabhupada 0509}}
{{youtube_right|PiZyGR7JXCQ|Šie žmonės sako, jog gyvūnai neturi sielos<br />- Prabhupada 0509}}
<!-- END VIDEO LINK -->
<!-- END VIDEO LINK -->


<!-- BEGIN AUDIO LINK -->
<!-- BEGIN AUDIO LINK -->
<mp3player>http://vaniquotes.org/w/images/730824BG.LON_clip5.mp3</mp3player>
<mp3player>https://s3.amazonaws.com/vanipedia/clip/730824BG.LON_clip5.mp3</mp3player>
<!-- END AUDIO LINK -->
<!-- END AUDIO LINK -->



Latest revision as of 13:58, 2 October 2018



Lecture on BG 2.18 -- London, August 24, 1973

Prabhupāda: Vinā paśughnāt (SB 10.1.4). Tai tai yra karaliaus pareiškimas... Kurio?

Atsidavusysis: Yudhiṣṭhira.

Prabhupāda: Ne Yudhiṣṭhira.

Atsidavusysis: Parīkṣit, Parīkṣit Mahārāja.

Prabhupāda: Parīkṣit Mahārāja. Jis sako, kad Dievo sąmonė, Kṛṣṇos sąmonė, negali būti suprantama gyvulių žudikui. Vinā paśughnāt (SB 10.1.4). Nivṛtta-tarṣair upagīyamānāt. Jūs galite prieiti prie išvados, kad gyvulių žudikai, taip vadinami krikščionys ir musulmonai, jie negali suprasti. Jie paprasčiausi fanatikai. Jie negali suprasti kas yra siela, kas yra Dievas. Jie turi šiek tiek teorijos ir galvoja, kad yra religininkai. Kas yra nuodėmė, kas yra dorybinga veikla, šie dalykai nesuprantami jiems, kadangi jie yra gyvūnų žudikai. Tai yra neįmanoma. Dėl to Viešpats Buddha propagavo ahiṁsā. Ahiṁsā. Kadangi jis matė, jog visa žmonija eina į pragarą dėl šio gyvūnų žudymo. "Leiskite man sustabdytii juos, kad ateityje jie galėtų prablaivėti." Sadaya-hṛdaya darśita: Dvi pusės. Visų pirma jis buvo labai gailestingas dėl vargšų gyvulių, kad jie yra žudomi. O iš kitos pusės, jis pamatė: "Visa žmonija eina į pragarą. Taigi, man reikia kažką padaryti." Dėl to jis paneigė sielos egzistavimą, nes jų smegenys nepakęstų tokio dalyko. Dėl to jis nieko nesakė apie sielą ar Dievą. Jis sakė:"Nustokite žudyti gyvūlius." Jeigu aš jums įžnybsiu, jūs pajusite skausmą. Tai kam tuomet suteikti skausmą kitiems? Nesvarbu, kad jis neturi sielos; viskas gerai. Jis nieko nešnekėjo apie sielą. Taigi šie žmonės sako, kad gyvuliai neturi sielos. Viskas tvarkoje, tačiau jis jaučia skausmą, kai jūs žudote gyvūną. Taigi, jūs taip pat jaučiate skausmą. Taigi kodėl jūs turėtumėte suteikti skausmą kitiems? Tokia yra Viešpaties Buddhos teorija. Sadaya-hṛdaya darśita-paśu-ghātam. Nindasi yajña-vidher ahaha śruti-jātam. Jis paneigė: "Aš nepripažįstu Vedų." Nes Vedose kartais yra suteikiamos rekomendacijos, ne žudymui, bet gyvulio atnaujinimui. Bet žudymas šiam tikslui yra dėl aukos. Bet Viešpats Buddha nepriėmė gyvulių žudymo netgi dėl aukos. Dėl to nindasi. Nindasi reiškia, kad jis kritikavo. Nindasi yajña-vidher ahaha śruti-jātaṁ sadaya-hṛdaya darśita. Kodėl? Jis buvo toks geras ir gailestingas. Tai yra Kṛṣṇos sąmonė. Dievas yra labai geras, labai gailestingas. Jam nepatinka. Bet kai yra būtinybė, Jis gali žudyti. Tačiau Jo žudymas ir mūsų žudymas yra skirtingi. Jis visa geriausias. Bet kas nužudytas Kṛṣṇos, jis tučtuojau gauna išsivadavimą. Taigi, šie dalykai ten yra.

Taigi, neišmatuojama. Jūs negalite išmatuoti, kas yra siela, bet siela yra, o kūnas yra greitai yrantis. "Jei tu, netgi jei tu nesikausi, tu išgelbėsi savo senelio, mokytojo ir kitų kūnus, nes esi taip smarkiai priblokštas, taigi, jie yra greitai yrantys. Antavanta reiškia šiandien ar rytoj. Sakykime, tavo senelis jau yra senas. Taigi, tu jo nenužudai dabar, ar, sakykime, po metų ar šešių mėnesių, jis gali numirti ir taip, nes yra senas. Tokie yra pateikiami argumentai iš anksto. Pagrindinis dalykas yra tas, kad Kṛṣṇa nori, kad Arjuna kovotų. Jis privalo, jis privalo neatsižadėti savo kṣatriyo pareigos. Jis neturėtų būti priblokštas dėl kūniško sunaikinimo. Dėl to jis suteikia pamokymą: "Kūnas skiriasi nuo sielos. Taigi, negalvok, kad siela bus nužudyta. Stok ir kovok." Toks yra pamokymas.

Ačiū jums labai.