LT/Prabhupada 0571 - Vienas neturėtų likti šeimos gyvenime. Tokia yra Vedų kultūra: Difference between revisions

(Created page with "<!-- BEGIN CATEGORY LIST --> Category:1080 Lithuanian Pages with Videos Category:Prabhupada 0571 - in all Languages Category:LT-Quotes - 1968 Category:LT-Quotes...")
 
(Vanibot #0023: VideoLocalizer - changed YouTube player to show hard-coded subtitles version)
 
Line 7: Line 7:
[[Category:LT-Quotes - in USA, Los Angeles]]
[[Category:LT-Quotes - in USA, Los Angeles]]
<!-- END CATEGORY LIST -->
<!-- END CATEGORY LIST -->
<!-- BEGIN NAVIGATION BAR -- DO NOT EDIT OR REMOVE -->
{{1080 videos navigation - All Languages|Lithuanian|LT/Prabhupada 0570 - Net nesusipratimas tarp vyro ir žmonos - Ne skyrybų klausimas|0570|LT/Prabhupada 0572 - Kodėl Jūs sakote? "O, aš negaliu Jums leisti kalbėti mūsų bažnyčioje"|0572}}
<!-- END NAVIGATION BAR -->
<!-- BEGIN ORIGINAL VANIQUOTES PAGE LINK-->
<!-- BEGIN ORIGINAL VANIQUOTES PAGE LINK-->
<div class="center">
<div class="center">
Line 15: Line 18:


<!-- BEGIN VIDEO LINK -->
<!-- BEGIN VIDEO LINK -->
{{youtube_right|1GbEdesh9e8|Vienas neturėtų likti šeimos gyvenime. Tokia yra Vedų kultūra<br />- Prabhupāda 0571}}
{{youtube_right|RqvPW8TRyf4|Vienas neturėtų likti šeimos gyvenime. Tokia yra Vedų kultūra<br />- Prabhupāda 0571}}
<!-- END VIDEO LINK -->
<!-- END VIDEO LINK -->


<!-- BEGIN AUDIO LINK (from English page -->
<!-- BEGIN AUDIO LINK (from English page -->
<mp3player>http://vaniquotes.org/w/images/681230IV-LA_part12_clip.mp3</mp3player>
<mp3player>https://s3.amazonaws.com/vanipedia/clip/681230IV-LA_part12_clip.mp3</mp3player>
<!-- END AUDIO LINK -->
<!-- END AUDIO LINK -->



Latest revision as of 14:08, 2 October 2018



Press Interview -- December 30, 1968, Los Angeles

Žurnalistas: Tada kai tu... Ar tu lankai šį institutą tam tikrą laiko periodą?

Prabhupada: Nėra jokio fiksuoto laiko periodo. Ne. Bet mano atveju, mane mokė mano tėtis, jis priklausė šitai grupei...

Žurnalistas: O, jūsų tėtis...

Prabhupada: Taip. Mano tėtis mane mokė nuo vaikystės. Ir tada 1922 metais aš sutikau savo dvasinį mokytoją, ir aš buvau inicijuotas. Apskritai buvo įdirbis, taip kaip aš jums pasakojau, 80, 90 procentų žmonių priklauso Krišnos sąmonei, dėka šeimos išmintingumui. Matote? Tai gi mes esame mokomi nuo gyvenimo pradžios. Žinoma,. oficialiai aš savo dvasinį mokytoją priėmiau 1933 m. Aš turėjau prieš tai šiek tiek įdirbio ir nuo to laiko kai aš jį sutikau aš išplėtojau šią idėją.

Žurnalistas: Supratau. Tai gi Jūs pats skleidžiate šią žinią jau nuo 1933 metų?

Prabhupada: Ne. Aš kaip misionierius esu nuo 1959..., praktiškai nuo 1959.

Žurnalistas: 1959. Ką Jūs veikėte iki tol.

Prabhupada: Aš buvau namų šeimininkas. Turėjau verslą susijusį su medicina. Ankščiau aš buvau vadybininkas didelėje vaistų firmoje. Tačiau aš ugdžiausi šitas žinias, nepaisant to kad buvau šeimininkas. Leidau laikraštį Atgal pas Dievą...

Žurnalistas: Tai Jūs leidote šitą...

Prabhupada: Indijoje.

Žurnalistas: Supratau.

Prabhupada: Taip. Aš pradėjau publikuoti 1947 m. mano dvasinio mokytojo paliepimu. Tai gi viską ką aš uždirbdavau aš išleisdavau. Taip. Aš negaudavau jokio uždarbio, bet aš platinau. Tai gi aš užsiiminėju šiuo verslu jau ilgą laiką. Tačiau po to kai nutraukiau visus ryšius su savo šeima. šia veikla aš užsiimu nuo 1959 m.

Žurnalistas: Ar jūs turite vaikų?

Prabhupada: Taip. Aš turiu suaugusius sūnus.

Žurnalistas: Jūs tiesiog palikote juos?

Prabhupada: Taip. Aš turiu žmoną, anūkų, visus turiu, tačiau neturiu jokių ryšiu su jais. Jie eina savo keliu. Mano žmona patikėta vyresniesiems sūnums. Taip.

Žurnalistas: Na, tai yra...? Aš turiu galvoje, man gana sunku tai suvokti, palikti šeimą ir tiesiog pasakyti, "Iki pasimatymo."

Prabhupada: Taip, taip, tokia yra Vedinė taisyklė. Kiekvienas turėtų nutraukti santykius su šeima tam tikro amžiaus, kai žmogui sukanka 50 metų. Jis neturėtų pasilikti šeimyniniame gyvenime. Tokia Vedų kultūra. Ne iki mirties reikia būti šeimoje. Tai nėra gerai.

Žurnalistas: Ar galite tai paaiškinti.

Prabhupada: Pirmiausia berniukas yra auklėjimas kaip brahmačaris, dvasinis gyvenimas. Tada jam rekomenduojama nepradėti šeimyninio gyvenimo. Bet jeigu jis negali sukontroliuoti savo seksualinio gyvenimo, jam leidžiama, "Gerai. Tu gali vesti." Jis pasilieka šeimyniniame gyvenime. Jis veda būdamas 24 ar 25 metų. 25 metus, jam leidžiama mėgautis seksualiniu gyvenimu. Per tą laikotarpį jis susilaukia vaikų. Tai gi, sulaukus 50 metų, vyras ir žmona palieka namus. ir jie keliauja po įvairias piligrimines keliones, kad atsiskirti nuo šeimos. Tokiu būdu, kai vyras yra labiau pažengęs, jis klausia savo žmonos, "Tu rūpinkis šeima, tavo suaugę sūnūs tavim pasirūpins. Leisk man priimti sanjasa." Tai gi jis tampa vienas ir pamokslauja, remdamasis žiniomis kurias įgijo. Tokia yra Vedinė civilizacija. Vyras neturėtų pasilikti šeimoje nuo gimimo iki mirties. Ne. Budizme taip pat yra privalomasis reguliuojamasis principas, Budistas privalo mažiausiai 10 metų, priimti sanjasą. Taip. Nes pagrindinė mintis yra kaip pasiekti dvasinę tobulybę. Tai gi jeigu jis lieka šeimoje, apsunkintas, jis negalės padaryti jokios dvasinės pažangos. Tačiau jeigu visa šeima yra Krišnos sąmonėje, tai yra naudinga. Tačiau tai yra labai retas reiškinys. Nes vyras gali būti Krišnos sąmonėje, o žmona ne. Tačiau kultūra buvo tokia puiki, kad visi likdavo Krišnos sąmonėje.