LT/Prabhupada 0843 - Nuo pat pradžių gyvenimas yra klaidingai suprantamas. Jie galvoja jog šis kūnas esu aš: Difference between revisions

(Created page with "<!-- BEGIN CATEGORY LIST --> Category:1080 Lithuanian Pages with Videos Category:Prabhupada 0843 - in all Languages Category:LT-Quotes - 1976 Category:LT-Quotes...")
 
(Vanibot #0023: VideoLocalizer - changed YouTube player to show hard-coded subtitles version)
 
Line 7: Line 7:
[[Category:LT-Quotes - in India, Hyderabad]]
[[Category:LT-Quotes - in India, Hyderabad]]
<!-- END CATEGORY LIST -->
<!-- END CATEGORY LIST -->
<!-- BEGIN NAVIGATION BAR -- DO NOT EDIT OR REMOVE -->
{{1080 videos navigation - All Languages|Lithuanian|LT/Prabhupada 0842 - Krišnos sąmonės judėjimas tai Nivrtti–marga mokymasis – tiek daug ne|0842|LT/Prabhupada 0844 - Paprasčiausiai patenkindami karalių, jūs patenkinate visagalį tėvą, Dievą|0844}}
<!-- END NAVIGATION BAR -->
<!-- BEGIN ORIGINAL VANIQUOTES PAGE LINK-->
<!-- BEGIN ORIGINAL VANIQUOTES PAGE LINK-->
<div class="center">
<div class="center">
Line 15: Line 18:


<!-- BEGIN VIDEO LINK -->
<!-- BEGIN VIDEO LINK -->
{{youtube_right|2-xKB0POl1o|Nuo pat pradžių gyvenimas yra klaidingai suprantamas. Jie galvoja jog šis kūnas esu aš<br/>- Prabhupāda 0843}}
{{youtube_right|eQaRCGkbCNY|Nuo pat pradžių gyvenimas yra klaidingai suprantamas. Jie galvoja jog šis kūnas esu aš<br/>- Prabhupāda 0843}}
<!-- END VIDEO LINK -->
<!-- END VIDEO LINK -->


<!-- BEGIN AUDIO LINK (from English page -->
<!-- BEGIN AUDIO LINK (from English page -->
<mp3player>File:761215BG-HYDERABAD_clip1.mp3</mp3player>
<mp3player>https://s3.amazonaws.com/vanipedia/clip/761215BG-HYDERABAD_clip1.mp3</mp3player>
<!-- END AUDIO LINK -->
<!-- END AUDIO LINK -->


Line 27: Line 30:


<!-- BEGIN TRANSLATED TEXT (from DotSub) -->
<!-- BEGIN TRANSLATED TEXT (from DotSub) -->
Taigi ši asurinė visuomenė, ji nežino, koks jų tikslas. Jie sakot tai yra savanaudiškumas, tačiau šie neišmanėliai, jie nežino, kas yra savanaudiškumas, nes jų pati gyvenimo pradžia yra klaidingai suprasta. Jie galvoja, kas šis kūnas tai aš. Tai kaip jie žinos savanaudiškumą? Pagrindinis principas yra klaidingai suprastas. Dehātma-buddhi. Katės ir šunys, jie galvoja, kad "Aš esu šis kūnas." Tas pats interesas ir pas asura. Jie nežino, nei jie stengiasi suprasti. Dehino 'smin yathā dehe  ([[Vanisource:BG 2.13|BG 2.13]]). Kūne yra dvasinė siela. Jie negali suprasti. Todėl savanaudiškumas yra klaidingai suprastas. Tikrasis savanaudiškumas yra tai, jog "Aš esu dvasinė siela. Aš esu Dievo sūnus. Mano tėvas yra labai labai turtingas. Aš atsisakiau bendravimo su tėvu ir todėl aš kenčiu." Priešingai nėra jokių kalbų apie kančią. Mes turime pavyzdžių. Labai turtingi žmogaus sūnus, kodėl jis turėtų kentėti? Taigi Krišna sako jog ahaṁ bīja pradaḥ-pitā : ([[VanisourceBG 14.4|BG 14.4]]):"Aš esu visoms gyvosioms būtybėms sėklą duodantis tėvas." Tada... Dievas tai ṣaḍ-aiśvarya-pūrṇaḥ ([[Vanisource:CC Ādi 2.5|CC Ādi 2.5]]), šešių tipų turtai Jis. yra visas . Jis yra visko savininkas, bhoktāraṁ yajña-tapasāṁ sarva-loka-maheśvaram  ([[Vanisource:BG 5.29|BG 5.29]]). Taigi jei aš esu sūnus žmogaus, kuris yra visko savininkas, tai kur tada klausimas apie kančią? Taigi todėl elementarus savanaudiškumo principas dingsta.
Taigi ši asurinė visuomenė, ji nežino, koks jų tikslas. Jie sakot tai yra savanaudiškumas, tačiau šie neišmanėliai, jie nežino, kas yra savanaudiškumas, nes jų pati gyvenimo pradžia yra klaidingai suprasta. Jie galvoja, kas šis kūnas tai aš. Tai kaip jie žinos savanaudiškumą? Pagrindinis principas yra klaidingai suprastas. Dehātma-buddhi. Katės ir šunys, jie galvoja, kad "Aš esu šis kūnas." Tas pats interesas ir pas asura. Jie nežino, nei jie stengiasi suprasti. Dehino 'smin yathā dehe  ([[LT/BG 2.13|BG 2.13]]). Kūne yra dvasinė siela. Jie negali suprasti. Todėl savanaudiškumas yra klaidingai suprastas. Tikrasis savanaudiškumas yra tai, jog "Aš esu dvasinė siela. Aš esu Dievo sūnus. Mano tėvas yra labai labai turtingas. Aš atsisakiau bendravimo su tėvu ir todėl aš kenčiu." Priešingai nėra jokių kalbų apie kančią. Mes turime pavyzdžių. Labai turtingi žmogaus sūnus, kodėl jis turėtų kentėti? Taigi Krišna sako jog ahaṁ bīja pradaḥ-pitā : ([[VanisourceBG 14.4|BG 14.4]]):"Aš esu visoms gyvosioms būtybėms sėklą duodantis tėvas." Tada... Dievas tai ṣaḍ-aiśvarya-pūrṇaḥ ([[Vanisource:CC Ādi 2.5|CC Ādi 2.5]]), šešių tipų turtai Jis. yra visas . Jis yra visko savininkas, bhoktāraṁ yajña-tapasāṁ sarva-loka-maheśvaram  ([[LT/BG 5.29|BG 5.29]]). Taigi jei aš esu sūnus žmogaus, kuris yra visko savininkas, tai kur tada klausimas apie kančią? Taigi todėl elementarus savanaudiškumo principas dingsta.


Taigi šis Krišnos sąmonės judėjimas yra skirtas atgaivinti jų sąmonei jog "Jūs nesate šis kūnas, Jūs esate dvasinė siela." Jūs neatskiriama Dievo dalis. Kodėl jūs turėtumėte kentėti? Taigi ugdykite Krišnos sąmonę ir paprasčiausiai ugdydami Krišnos sąmonę  jūs grįšite namo, atgal pas Dievą ir jūs tada būsite laimingi." Krišna patvirtina tai. Duḥkhālayam aśāśvatam, nāpnuvanti mahātmānaḥ saṁsiddhiṁ paramāṁ gatāḥ, mām upetya ([[Vanisource:BG 8.15|BG 8.15]]):"Jeigu kas nors ateina pas Mane," mām upetya, "tada jis niekada negrįžta atgal į šį materialų pasaulį, kuris yra duḥkhālayam aśāśvatam  ([[Vanisource:BG 8.15|BG 8.15]])." Ši vieta skirta kančioms. Kadangi jie nežino savanaudiškumo, kančios vietą jie priima kaip malonumų vietą. Tačiau iš tikrųjų tai yra kančių vietą. Kodėl jūs dengiate kūną? Kūnas yra kančių priežastis, ir kontaktuodamas su atmosfera aš jaučiu šaltį. Todėl, aš turiu apsirengti. Tai reiškia sušvelninti kančią. Padėtis yra kančia, tačiau vienaip ar kitaip mes stengiamės sušvelninti kančią. Panašiai ir vasarą yra kančia. Tuo metu mes nenorime šių drabužių; mes norime ventiliatorių. Taigi visada yra kančia. Ar vasaros ar žiemos metu, kančia turi būti. To mes nesuprantame. Tai dėl mūsų asuric svabhāva. Taigi mes neklausiame. Vasaros sezono metu ir žiemos sezono metu... Vasaros sezonu, mes mėgstame kažką šalto, o žiemos sezono metu mes norime kažko šilto. Taigi yra šie du dalykai. Taigi kartais karštis yra kančia; kartais šis šaltis yra kančia. Tai kur gėrėjimasis? Mes tiesiog trokštame, jog "Jeigu šiuo metu būtų šilta... " Tačiau karštis taip pat yra kančia. Todėl Krišna sako, jog "Nesijaudink dėl šios kančios. Ji tęsis. Tu galvoji vasaros sezono metu yra kažkas labai malonaus. Tas pats dalykas žiemos sezono metu nebus malonus. Taigi jie pasirodys ir dings. Nesijaudinkite dėl taip vadinamos kančios ir pasitenkinimo. Atlikite savo pareigą, Krišnos sąmonė."
Taigi šis Krišnos sąmonės judėjimas yra skirtas atgaivinti jų sąmonei jog "Jūs nesate šis kūnas, Jūs esate dvasinė siela." Jūs neatskiriama Dievo dalis. Kodėl jūs turėtumėte kentėti? Taigi ugdykite Krišnos sąmonę ir paprasčiausiai ugdydami Krišnos sąmonę  jūs grįšite namo, atgal pas Dievą ir jūs tada būsite laimingi." Krišna patvirtina tai. Duḥkhālayam aśāśvatam, nāpnuvanti mahātmānaḥ saṁsiddhiṁ paramāṁ gatāḥ, mām upetya ([[LT/BG 8.15|BG 8.15]]):"Jeigu kas nors ateina pas Mane," mām upetya, "tada jis niekada negrįžta atgal į šį materialų pasaulį, kuris yra duḥkhālayam aśāśvatam  ([[LT/BG 8.15|BG 8.15]])." Ši vieta skirta kančioms. Kadangi jie nežino savanaudiškumo, kančios vietą jie priima kaip malonumų vietą. Tačiau iš tikrųjų tai yra kančių vietą. Kodėl jūs dengiate kūną? Kūnas yra kančių priežastis, ir kontaktuodamas su atmosfera aš jaučiu šaltį. Todėl, aš turiu apsirengti. Tai reiškia sušvelninti kančią. Padėtis yra kančia, tačiau vienaip ar kitaip mes stengiamės sušvelninti kančią. Panašiai ir vasarą yra kančia. Tuo metu mes nenorime šių drabužių; mes norime ventiliatorių. Taigi visada yra kančia. Ar vasaros ar žiemos metu, kančia turi būti. To mes nesuprantame. Tai dėl mūsų asuric svabhāva. Taigi mes neklausiame. Vasaros sezono metu ir žiemos sezono metu... Vasaros sezonu, mes mėgstame kažką šalto, o žiemos sezono metu mes norime kažko šilto. Taigi yra šie du dalykai. Taigi kartais karštis yra kančia; kartais šis šaltis yra kančia. Tai kur gėrėjimasis? Mes tiesiog trokštame, jog "Jeigu šiuo metu būtų šilta... " Tačiau karštis taip pat yra kančia. Todėl Krišna sako, jog "Nesijaudink dėl šios kančios. Ji tęsis. Tu galvoji vasaros sezono metu yra kažkas labai malonaus. Tas pats dalykas žiemos sezono metu nebus malonus. Taigi jie pasirodys ir dings. Nesijaudinkite dėl taip vadinamos kančios ir pasitenkinimo. Atlikite savo pareigą, Krišnos sąmonė."
<!-- END TRANSLATED TEXT -->
<!-- END TRANSLATED TEXT -->

Latest revision as of 14:54, 2 October 2018



761215 - Lecture BG 16.07 - Hyderabad

Taigi ši asurinė visuomenė, ji nežino, koks jų tikslas. Jie sakot tai yra savanaudiškumas, tačiau šie neišmanėliai, jie nežino, kas yra savanaudiškumas, nes jų pati gyvenimo pradžia yra klaidingai suprasta. Jie galvoja, kas šis kūnas tai aš. Tai kaip jie žinos savanaudiškumą? Pagrindinis principas yra klaidingai suprastas. Dehātma-buddhi. Katės ir šunys, jie galvoja, kad "Aš esu šis kūnas." Tas pats interesas ir pas asura. Jie nežino, nei jie stengiasi suprasti. Dehino 'smin yathā dehe (BG 2.13). Kūne yra dvasinė siela. Jie negali suprasti. Todėl savanaudiškumas yra klaidingai suprastas. Tikrasis savanaudiškumas yra tai, jog "Aš esu dvasinė siela. Aš esu Dievo sūnus. Mano tėvas yra labai labai turtingas. Aš atsisakiau bendravimo su tėvu ir todėl aš kenčiu." Priešingai nėra jokių kalbų apie kančią. Mes turime pavyzdžių. Labai turtingi žmogaus sūnus, kodėl jis turėtų kentėti? Taigi Krišna sako jog ahaṁ bīja pradaḥ-pitā : (BG 14.4):"Aš esu visoms gyvosioms būtybėms sėklą duodantis tėvas." Tada... Dievas tai ṣaḍ-aiśvarya-pūrṇaḥ (CC Ādi 2.5), šešių tipų turtai Jis. yra visas . Jis yra visko savininkas, bhoktāraṁ yajña-tapasāṁ sarva-loka-maheśvaram (BG 5.29). Taigi jei aš esu sūnus žmogaus, kuris yra visko savininkas, tai kur tada klausimas apie kančią? Taigi todėl elementarus savanaudiškumo principas dingsta.

Taigi šis Krišnos sąmonės judėjimas yra skirtas atgaivinti jų sąmonei jog "Jūs nesate šis kūnas, Jūs esate dvasinė siela." Jūs neatskiriama Dievo dalis. Kodėl jūs turėtumėte kentėti? Taigi ugdykite Krišnos sąmonę ir paprasčiausiai ugdydami Krišnos sąmonę jūs grįšite namo, atgal pas Dievą ir jūs tada būsite laimingi." Krišna patvirtina tai. Duḥkhālayam aśāśvatam, nāpnuvanti mahātmānaḥ saṁsiddhiṁ paramāṁ gatāḥ, mām upetya (BG 8.15):"Jeigu kas nors ateina pas Mane," mām upetya, "tada jis niekada negrįžta atgal į šį materialų pasaulį, kuris yra duḥkhālayam aśāśvatam (BG 8.15)." Ši vieta skirta kančioms. Kadangi jie nežino savanaudiškumo, kančios vietą jie priima kaip malonumų vietą. Tačiau iš tikrųjų tai yra kančių vietą. Kodėl jūs dengiate kūną? Kūnas yra kančių priežastis, ir kontaktuodamas su atmosfera aš jaučiu šaltį. Todėl, aš turiu apsirengti. Tai reiškia sušvelninti kančią. Padėtis yra kančia, tačiau vienaip ar kitaip mes stengiamės sušvelninti kančią. Panašiai ir vasarą yra kančia. Tuo metu mes nenorime šių drabužių; mes norime ventiliatorių. Taigi visada yra kančia. Ar vasaros ar žiemos metu, kančia turi būti. To mes nesuprantame. Tai dėl mūsų asuric svabhāva. Taigi mes neklausiame. Vasaros sezono metu ir žiemos sezono metu... Vasaros sezonu, mes mėgstame kažką šalto, o žiemos sezono metu mes norime kažko šilto. Taigi yra šie du dalykai. Taigi kartais karštis yra kančia; kartais šis šaltis yra kančia. Tai kur gėrėjimasis? Mes tiesiog trokštame, jog "Jeigu šiuo metu būtų šilta... " Tačiau karštis taip pat yra kančia. Todėl Krišna sako, jog "Nesijaudink dėl šios kančios. Ji tęsis. Tu galvoji vasaros sezono metu yra kažkas labai malonaus. Tas pats dalykas žiemos sezono metu nebus malonus. Taigi jie pasirodys ir dings. Nesijaudinkite dėl taip vadinamos kančios ir pasitenkinimo. Atlikite savo pareigą, Krišnos sąmonė."