LT/Prabhupada 1066 - Mažiau protingi žmonės priima aukščiausiąją tiesą kaip beasmenę: Difference between revisions

(Created page with "<!-- BEGIN CATEGORY LIST --> Category:1080 Lithuanian Pages with Videos Category:Prabhupada 1066 - in all Languages Category:LT-Quotes - 1966 Category:LT-Quotes...")
 
(Vanibot #0023: VideoLocalizer - changed YouTube player to show hard-coded subtitles version)
 
Line 10: Line 10:
[[Category:Lithuanian Language]]
[[Category:Lithuanian Language]]
<!-- END CATEGORY LIST -->
<!-- END CATEGORY LIST -->
<!-- BEGIN NAVIGATION BAR -- DO NOT EDIT OR REMOVE -->
{{1080 videos navigation - All Languages|Lithuanian|LT/Prabhupada 1065 - Visų pirma žmogus turi suvokti, jog jis - tai ne šis materialus kūnas|1065|LT/Prabhupada 1067 - Turime priimti Bhagavad Gitą be jokių interpretacijų, be jokių iškirpimų|1067}}
<!-- END NAVIGATION BAR -->
<!-- BEGIN ORIGINAL VANIQUOTES PAGE LINK-->
<!-- BEGIN ORIGINAL VANIQUOTES PAGE LINK-->
<div class="center">
<div class="center">
Line 18: Line 21:


<!-- BEGIN VIDEO LINK -->
<!-- BEGIN VIDEO LINK -->
{{youtube_right|kFmF7rBhe9o|People with Less Intelligence, They Consider The Supreme Truth as Impersonal - Prabhupāda 1066}}
{{youtube_right|pWH8axopwO4|Mažiau protingi žmonės priima aukščiausiąją tiesą kaip beasmenę - Prabhupāda 1066}}
<!-- END VIDEO LINK -->
<!-- END VIDEO LINK -->


<!-- BEGIN AUDIO LINK -->
<!-- BEGIN AUDIO LINK -->
<mp3player>File:660219BG-NEW_YORK_clip10.mp3</mp3player>
<mp3player>https://s3.amazonaws.com/vanipedia/clip/660219BG-NEW_YORK_clip10.mp3</mp3player>
<!-- END AUDIO LINK -->
<!-- END AUDIO LINK -->


Line 34: Line 37:
Todėl rasime Bhagavad-gītoje, jog ši visuma, apimanti aukščiausiąjį valdovą, kontroliuojamas gyvąsias būtybes ir kosminę manifestaciją, amžiną laiką ir veiklas, visa tai yra visiškai paaiškinama. Visa tai kartu vadinama Aukščiausiąja Tiesa. Tobula visuma, arba Aukščiausioji Absoliuti Tiesa, yra Aukščiausiasis Dievo Asmuo Śrī Kṛṣṇa. Kaip jau paaiškinau, ši manifestacija įvyko dėl skirtingų Jo energijų, o Jis - tai tobula visuma.
Todėl rasime Bhagavad-gītoje, jog ši visuma, apimanti aukščiausiąjį valdovą, kontroliuojamas gyvąsias būtybes ir kosminę manifestaciją, amžiną laiką ir veiklas, visa tai yra visiškai paaiškinama. Visa tai kartu vadinama Aukščiausiąja Tiesa. Tobula visuma, arba Aukščiausioji Absoliuti Tiesa, yra Aukščiausiasis Dievo Asmuo Śrī Kṛṣṇa. Kaip jau paaiškinau, ši manifestacija įvyko dėl skirtingų Jo energijų, o Jis - tai tobula visuma.


Beasmenis Brahmanas paaiškinamas Bhagavad-gītoje: jis taip pat paklūsta aukščiausiajam asmeniui. „Brahmaṇo 'haṁ pratiṣṭhā.“ ([[Vanisource:BG 14.27|BG 14.27]]) Beasmenis Brahmanas taip pat. Beasmenis Brahmanas yra aiškiau paaiškinamas Brahma-sūtroje, jis palyginamas su spinduliais. Kaip egzistuoja saulės spinduliai, saulės planetos, taip pat beasmenis Brahmanas yra spindulys Aukščiausiojo Brahmano, arba Aukščiausiojo Dievo Asmens. Todėl beasmenis Brahmanas yra netobula aukščiausiosios visumos dalis, taip pat ir Paramātmos koncepcija. Šie dalykai taip pat paaiškinami. Puruṣottama-yoga. Kai skaitysime Puruṣottama-yogos skyrių, pamatysime, jog Aukščiausiasis Asmuo, Puruṣottama, yra virš beasmenio Brahmano, jis yra dalinė Paramātmos realizacija.
Beasmenis Brahmanas paaiškinamas Bhagavad-gītoje: jis taip pat paklūsta aukščiausiajam asmeniui. „Brahmaṇo 'haṁ pratiṣṭhā.“ ([[LT/BG 14.27|BG 14.27]]) Beasmenis Brahmanas taip pat. Beasmenis Brahmanas yra aiškiau paaiškinamas Brahma-sūtroje, jis palyginamas su spinduliais. Kaip egzistuoja saulės spinduliai, saulės planetos, taip pat beasmenis Brahmanas yra spindulys Aukščiausiojo Brahmano, arba Aukščiausiojo Dievo Asmens. Todėl beasmenis Brahmanas yra netobula aukščiausiosios visumos dalis, taip pat ir Paramātmos koncepcija. Šie dalykai taip pat paaiškinami. Puruṣottama-yoga. Kai skaitysime Puruṣottama-yogos skyrių, pamatysime, jog Aukščiausiasis Asmuo, Puruṣottama, yra virš beasmenio Brahmano, jis yra dalinė Paramātmos realizacija.


Aukščiausiasis Dievo Asmuo vadinamas „sac-cid-ānanda-vigrahaḥ“ (BS 5.1). Brahma-saṁhitā pradedama taip: „īśvaraḥ paramaḥ kṛṣṇaḥ sac-cid-ānanda-vigrahaḥ/ anādir ādir govindaḥ sarva-kāraṇa-kāraṇam.“ (BS 5.1). „Govinda, Kṛṣṇa, yra visų priežasčių priežastis. Jis - pirminis Viešpats.“ Taigi Aukščiausiasis Dievo Asmuo yra „sac-cid-ānanda-vigrahaḥ.“ Beasmenė Brahmano realizacija - tai Jo „sat“ dalies realizacija, amžinybė. Paramātmos realizacija - tai „sat-cit“, amžinojo žinojimo dalies realizacija. Tačiau Aukščiausioo Dievo Asmens realizacija Kṛṣṇos pavidalu yra visų transcendentinių bruožų realizacija, visai kaip sat, cit, ir ānanda, tobula vigraha. Vigraha reiškia formą. Vigraha reiškai formą. Avyaktaṁ vyaktim āpannaṁ manyante mām abuddhayaḥ ([[Vanisource:BG 7.24|BG 7.24]]). Mažiau protingi žmonės priima Aukščiausiąją Tiesą kaip beasmenę, tačiau Jis yra asmuo, transcendentinis asmuo. Tai patvirtina visa vedinė literatūra. Nityo nityānāṁ cetanaś cetanānām (Kaṭha Upaniṣad 2.2.13). Kadangi mes taip pat esame asmenybės, individualios gyvosios esybės, esame asmenybės, turime individualumą, taip pat ir Aukščiausioji Tiesa, Aukščiausiasis Absoliutas, yra asmuo. Tačiau Dievo Asmens realizacija - tai visų transcendentinių bruožų realizacija, tokių kaip sat, cit, ir ānanda, tobuloje vigrahoje. Vigraha reiškia formą. Todėl aukščiausioji visuma nėra beformė. Jeigu Jis - beformis, arba Jis būtų mažiau už kažką kito, Jis negalėtų būti aukščiausiąja visuma. Aukščiausioji visuma turi turėti viską, kas apima mūsų patirtį ir yra už jos. Kitu atveju Jis negali būti tobulas. Tobulas, išbaigtas Dievo Asmuo turi didelę stiprybę. „Parāsya śaktir vividhaiva śrūyate.“ ([[Vanisource:CC Madhya 13.65|CC Madhya 13.65, komentaras]]). Tai taip pat paaiškinama Bhagavad-gītoje, kaip Jis veikia skirtingu stiprumu. Šis fenomenalus pasaulis, arba materialus pasaulis, kuriame dabar esame, taip pat pats iš savęs yra tobulas, kadangi „pūrṇam idam“ ([[Vanisource:ISO Invocation|Śrī Īśopaniṣad, Invocation]]). 24 elementai iš kurių, remiantis Sāṅkhya filosofija, ši materiali visata yra laikina manifestacija, yra visiškai pritaikyti gaminti tobulus dalykus, reikalingus šios visatos palaikymui ir išlaikymui. Jokios papildomos pastangos nėra reikalingos tam, kad būtų palaikoma ši visata. Viskas vyksta savo laiku, sutvirtinta tobulos visumos energija, o kai laikas išseks, šios laikinos manifestacijos bus sunaikintos tobulos visumos tobulu sutvarkymu.
Aukščiausiasis Dievo Asmuo vadinamas „sac-cid-ānanda-vigrahaḥ“ (BS 5.1). Brahma-saṁhitā pradedama taip: „īśvaraḥ paramaḥ kṛṣṇaḥ sac-cid-ānanda-vigrahaḥ/ anādir ādir govindaḥ sarva-kāraṇa-kāraṇam.“ (BS 5.1). „Govinda, Kṛṣṇa, yra visų priežasčių priežastis. Jis - pirminis Viešpats.“ Taigi Aukščiausiasis Dievo Asmuo yra „sac-cid-ānanda-vigrahaḥ.“ Beasmenė Brahmano realizacija - tai Jo „sat“ dalies realizacija, amžinybė. Paramātmos realizacija - tai „sat-cit“, amžinojo žinojimo dalies realizacija. Tačiau Aukščiausioo Dievo Asmens realizacija Kṛṣṇos pavidalu yra visų transcendentinių bruožų realizacija, visai kaip sat, cit, ir ānanda, tobula vigraha. Vigraha reiškia formą. Vigraha reiškai formą. Avyaktaṁ vyaktim āpannaṁ manyante mām abuddhayaḥ ([[LT/BG 7.24|BG 7.24]]). Mažiau protingi žmonės priima Aukščiausiąją Tiesą kaip beasmenę, tačiau Jis yra asmuo, transcendentinis asmuo. Tai patvirtina visa vedinė literatūra. Nityo nityānāṁ cetanaś cetanānām (Kaṭha Upaniṣad 2.2.13). Kadangi mes taip pat esame asmenybės, individualios gyvosios esybės, esame asmenybės, turime individualumą, taip pat ir Aukščiausioji Tiesa, Aukščiausiasis Absoliutas, yra asmuo. Tačiau Dievo Asmens realizacija - tai visų transcendentinių bruožų realizacija, tokių kaip sat, cit, ir ānanda, tobuloje vigrahoje. Vigraha reiškia formą. Todėl aukščiausioji visuma nėra beformė. Jeigu Jis - beformis, arba Jis būtų mažiau už kažką kito, Jis negalėtų būti aukščiausiąja visuma. Aukščiausioji visuma turi turėti viską, kas apima mūsų patirtį ir yra už jos. Kitu atveju Jis negali būti tobulas. Tobulas, išbaigtas Dievo Asmuo turi didelę stiprybę. „Parāsya śaktir vividhaiva śrūyate.“ ([[Vanisource:CC Madhya 13.65|CC Madhya 13.65, komentaras]]). Tai taip pat paaiškinama Bhagavad-gītoje, kaip Jis veikia skirtingu stiprumu. Šis fenomenalus pasaulis, arba materialus pasaulis, kuriame dabar esame, taip pat pats iš savęs yra tobulas, kadangi „pūrṇam idam“ ([[Vanisource:ISO Invocation|Śrī Īśopaniṣad, Invocation]]). 24 elementai iš kurių, remiantis Sāṅkhya filosofija, ši materiali visata yra laikina manifestacija, yra visiškai pritaikyti gaminti tobulus dalykus, reikalingus šios visatos palaikymui ir išlaikymui. Jokios papildomos pastangos nėra reikalingos tam, kad būtų palaikoma ši visata. Viskas vyksta savo laiku, sutvirtinta tobulos visumos energija, o kai laikas išseks, šios laikinos manifestacijos bus sunaikintos tobulos visumos tobulu sutvarkymu.
<!-- END TRANSLATED TEXT -->
<!-- END TRANSLATED TEXT -->

Latest revision as of 10:37, 3 October 2018



660219-20 - Lecture BG Introduction - New York

Taigi viskas yra taip išdėstyta, jog centrinė kūrinijos figūra centrinė mėgavimosi figūra yra Aukščiausiasis Viešpats, o gyvosios būtybės tiesiog su juo bendradarbiauja. Bendradarbiaudamos jos mėgaujasi. Santykis yra toks, kaip tarp šeimininko ir tarno. Jeigu šeimininkas patenkintas, jeigu šeimininkas pilnai patenkintas, tarnai taip pat automatiškai patenkinti. Toks dėsnis. Taip pat Aukščiausiasis Viešpats turėtų būti patenkinamas, nors polinkis būti kurėju ir mėgautis šiuo materialiu pasauliu... Jis taip pat egzistuoja gyvosiose būtybėse, nes jis yra Aukščiausiame Viešpatyje. Jis sukūrė šį pasireiškusį kosminį pasaulį.

Todėl rasime Bhagavad-gītoje, jog ši visuma, apimanti aukščiausiąjį valdovą, kontroliuojamas gyvąsias būtybes ir kosminę manifestaciją, amžiną laiką ir veiklas, visa tai yra visiškai paaiškinama. Visa tai kartu vadinama Aukščiausiąja Tiesa. Tobula visuma, arba Aukščiausioji Absoliuti Tiesa, yra Aukščiausiasis Dievo Asmuo Śrī Kṛṣṇa. Kaip jau paaiškinau, ši manifestacija įvyko dėl skirtingų Jo energijų, o Jis - tai tobula visuma.

Beasmenis Brahmanas paaiškinamas Bhagavad-gītoje: jis taip pat paklūsta aukščiausiajam asmeniui. „Brahmaṇo 'haṁ pratiṣṭhā.“ (BG 14.27) Beasmenis Brahmanas taip pat. Beasmenis Brahmanas yra aiškiau paaiškinamas Brahma-sūtroje, jis palyginamas su spinduliais. Kaip egzistuoja saulės spinduliai, saulės planetos, taip pat beasmenis Brahmanas yra spindulys Aukščiausiojo Brahmano, arba Aukščiausiojo Dievo Asmens. Todėl beasmenis Brahmanas yra netobula aukščiausiosios visumos dalis, taip pat ir Paramātmos koncepcija. Šie dalykai taip pat paaiškinami. Puruṣottama-yoga. Kai skaitysime Puruṣottama-yogos skyrių, pamatysime, jog Aukščiausiasis Asmuo, Puruṣottama, yra virš beasmenio Brahmano, jis yra dalinė Paramātmos realizacija.

Aukščiausiasis Dievo Asmuo vadinamas „sac-cid-ānanda-vigrahaḥ“ (BS 5.1). Brahma-saṁhitā pradedama taip: „īśvaraḥ paramaḥ kṛṣṇaḥ sac-cid-ānanda-vigrahaḥ/ anādir ādir govindaḥ sarva-kāraṇa-kāraṇam.“ (BS 5.1). „Govinda, Kṛṣṇa, yra visų priežasčių priežastis. Jis - pirminis Viešpats.“ Taigi Aukščiausiasis Dievo Asmuo yra „sac-cid-ānanda-vigrahaḥ.“ Beasmenė Brahmano realizacija - tai Jo „sat“ dalies realizacija, amžinybė. Paramātmos realizacija - tai „sat-cit“, amžinojo žinojimo dalies realizacija. Tačiau Aukščiausioo Dievo Asmens realizacija Kṛṣṇos pavidalu yra visų transcendentinių bruožų realizacija, visai kaip sat, cit, ir ānanda, tobula vigraha. Vigraha reiškia formą. Vigraha reiškai formą. Avyaktaṁ vyaktim āpannaṁ manyante mām abuddhayaḥ (BG 7.24). Mažiau protingi žmonės priima Aukščiausiąją Tiesą kaip beasmenę, tačiau Jis yra asmuo, transcendentinis asmuo. Tai patvirtina visa vedinė literatūra. Nityo nityānāṁ cetanaś cetanānām (Kaṭha Upaniṣad 2.2.13). Kadangi mes taip pat esame asmenybės, individualios gyvosios esybės, esame asmenybės, turime individualumą, taip pat ir Aukščiausioji Tiesa, Aukščiausiasis Absoliutas, yra asmuo. Tačiau Dievo Asmens realizacija - tai visų transcendentinių bruožų realizacija, tokių kaip sat, cit, ir ānanda, tobuloje vigrahoje. Vigraha reiškia formą. Todėl aukščiausioji visuma nėra beformė. Jeigu Jis - beformis, arba Jis būtų mažiau už kažką kito, Jis negalėtų būti aukščiausiąja visuma. Aukščiausioji visuma turi turėti viską, kas apima mūsų patirtį ir yra už jos. Kitu atveju Jis negali būti tobulas. Tobulas, išbaigtas Dievo Asmuo turi didelę stiprybę. „Parāsya śaktir vividhaiva śrūyate.“ (CC Madhya 13.65, komentaras). Tai taip pat paaiškinama Bhagavad-gītoje, kaip Jis veikia skirtingu stiprumu. Šis fenomenalus pasaulis, arba materialus pasaulis, kuriame dabar esame, taip pat pats iš savęs yra tobulas, kadangi „pūrṇam idam“ (Śrī Īśopaniṣad, Invocation). 24 elementai iš kurių, remiantis Sāṅkhya filosofija, ši materiali visata yra laikina manifestacija, yra visiškai pritaikyti gaminti tobulus dalykus, reikalingus šios visatos palaikymui ir išlaikymui. Jokios papildomos pastangos nėra reikalingos tam, kad būtų palaikoma ši visata. Viskas vyksta savo laiku, sutvirtinta tobulos visumos energija, o kai laikas išseks, šios laikinos manifestacijos bus sunaikintos tobulos visumos tobulu sutvarkymu.