LV/Prabhupada 0503 - Pieņemt Guru Nozīmē Jautāt Viņam Par Absolūtu: Difference between revisions

(Created page with "<!-- BEGIN CATEGORY LIST --> Category:1080 Latvian Pages with Videos Category:Prabhupada 0503 - in all Languages Category:LV-Quotes - 1972 Category:LV-Quotes - L...")
 
(Vanibot #0023: VideoLocalizer - changed YouTube player to show hard-coded subtitles version)
 
Line 7: Line 7:
[[Category:LV-Quotes - in India, Hyderabad]]
[[Category:LV-Quotes - in India, Hyderabad]]
<!-- END CATEGORY LIST -->
<!-- END CATEGORY LIST -->
<!-- BEGIN NAVIGATION BAR -- DO NOT EDIT OR REMOVE -->
{{1080 videos navigation - All Languages|Latvian|LV/Prabhupada 0502 - Atmetiet Muļķigās Iedomas - Pieņemiet Plašāko Krišnas Apziņas Dzīvi|0502|LV/Prabhupada 0504 - Mums Jāapgūst Šrīmad-Bhāgavatam No Visiem Skatu Punktiem|0504}}
<!-- END NAVIGATION BAR -->
<!-- BEGIN ORIGINAL VANIQUOTES PAGE LINK-->
<!-- BEGIN ORIGINAL VANIQUOTES PAGE LINK-->
<div class="center">
<div class="center">
Line 15: Line 18:


<!-- BEGIN VIDEO LINK -->
<!-- BEGIN VIDEO LINK -->
{{youtube_right|dMfKIiS_PyY|Pieņemt Guru Nozīmē Jautāt Viņam Par Absolūtu<br />- Prabhupāda 0503}}
{{youtube_right|hGAI0Mm8uAc|Pieņemt Guru Nozīmē Jautāt Viņam Par Absolūtu<br />- Prabhupāda 0503}}
<!-- END VIDEO LINK -->
<!-- END VIDEO LINK -->


<!-- BEGIN AUDIO LINK -->
<!-- BEGIN AUDIO LINK -->
<mp3player>http://vaniquotes.org/w/images/721121BG.HYD_clip7.mp3</mp3player>
<mp3player>https://s3.amazonaws.com/vanipedia/clip/721121BG.HYD_clip7.mp3</mp3player>
<!-- END AUDIO LINK -->
<!-- END AUDIO LINK -->



Latest revision as of 10:34, 2 October 2018



Lecture on BG 2.15 -- Hyderabad, November 21, 1972

Tātad dabisks Vedānta-sūtras komentārs ir Šrīmad-Bhāgavatam. Jīvasya tattva-jijñāsā, jīvasya tattva-jijñāsā. Tāda ir mūsu dzīve, katras dzīvās būtnes. Katra dzīvā būtne, īpaši cilvēki. Jo kaļi un suņi nespēj jautāt par Brahmanu vai Absolūto Patiesību. Tādēļ secinājums ir, ka cilvēka dzīvē nedrīkst nodarboties tikai ar dzīvniecisko teiksmju apmierināšanu. Tā vienkārši ir laika šķiešana. Ir jājautā par Absolūto Patiesību. Athāto brahma jijñāsā. Un viņam jāmēģina saprast. Tad viddhi, tattva-darśibhiḥ. No tattva-darśī. Jñāninaḥ, tattva-darśinaḥ, tādi ir vārdi. Tātad cilvēka dzīvē, katrā sabiedrībā, sistēma ir, ka bērnus sūta uz skolu, koledžām, lai viņi iegūtu sapratni. Līdzīgi, garīgajai sapratnei: tad-vijñānārthaṁ sa gurum eva abhigacchet (MU 1.2.12.). Abhigacchet nozīmē, ka ir jādara. Nav citas izvēles. Nevar teikt: "es... es varu neiet." Nē. Ja neejat, tad jūs apkrāps. Tāda ir mūsu vaišnavu sistēma. Ādau gurvāśrayam. Pirmais ir pieņemt īstena garīgā skolotāja patvērumu. Ādau gurvāśrayaṁ sad-dharma-pṛcchā. Ne tā, ka tā kļuvusi par sistēmu: "Es iegūšu guru. Nu mans darbs ir galā. Man ir guru." Nē. Tattva-jijñāsā. Jīvasya tattva-jijñāsā. Guru nozīmē, pieņemt guru nozīmē jautāt viņam par Absolūto Patiesību. Jijñāsuḥ śreya uttamam. Tādi ir Vēdu norādījumi. Tas, kurš ir džigjāsu, nozīmē ziņkārīgs. Jijñāsuḥ śreya uttamam. Śreyaḥ. Śreyaḥ nozīmē labvēlīgs. Tātad uttamam, galvenais ieguvums. Tas, kurš ir ziņkārīgs uzzināt par dzīves galveno ieguvumu, tādam jāpieņem guru.

tasmād guruṁ prapadyeta
jijñāsuḥ śreya uttamam
śābde pare ca niṣṇātaṁ
brahmaṇy upaśamāśrayam
(ŠB 11.3.21)

Tāda ir mūsu Krišnas apziņas kustība. Mēs mēģinām izglītot cilvēkus saprast dzīves vērtību, īpaši garīgās dzīves vērtību, Bhāgavata. Dharmān bhāgavatān iha. Tātad, saprotot garīgo dzīvi, saprotot mūsu patieso, sākotnējo stāvokli, mēs varam būt apgaismoti, kas ir dzīves mērķis, kāds ir dzīves pienākums, kāds ir dzīves mērķis. Tāda ir Krišnas apziņas kustība.

Liels jums paldies. Harē Krišna.