LV/Prabhupada 0822 - Kļūstiet Dievbijīgi ar Kīrtanu Vien: Difference between revisions

(Created page with "<!-- BEGIN CATEGORY LIST --> Category:1080 Latvian Pages with Videos Category:Prabhupada 0822 - in all Languages Category:LV-Quotes - 1975 Category:LV-Quotes - L...")
 
(Vanibot #0023: VideoLocalizer - changed YouTube player to show hard-coded subtitles version)
 
Line 6: Line 6:
[[Category:LV-Quotes - in Kenya]]
[[Category:LV-Quotes - in Kenya]]
<!-- END CATEGORY LIST -->
<!-- END CATEGORY LIST -->
<!-- BEGIN NAVIGATION BAR -- DO NOT EDIT OR REMOVE -->
{{1080 videos navigation - All Languages|Latvian|LV/Prabhupada 0821 - Pandits Neapzīmē Kādu, Kuram ir Grāds. Pandits ir Sama-cittah|0821|LV/Prabhupada 0823 - Tās ir Pirmdzimtības Tiesības Indijā – Viņi Automātiski ir Krišnas Apziņā|0823}}
<!-- END NAVIGATION BAR -->
<!-- BEGIN ORIGINAL VANIQUOTES PAGE LINK-->
<!-- BEGIN ORIGINAL VANIQUOTES PAGE LINK-->
<div class="center">
<div class="center">
Line 14: Line 17:


<!-- BEGIN VIDEO LINK -->
<!-- BEGIN VIDEO LINK -->
{{youtube_right|Lw5VubFABC8|Kļūstiet Dievbijīgi ar Kīrtanu Vien - Prabhupāda 0822}}
{{youtube_right|JWQ6TuwWw4s|Kļūstiet Dievbijīgi ar Kīrtanu Vien - Prabhupāda 0822}}
<!-- END VIDEO LINK -->
<!-- END VIDEO LINK -->


<!-- BEGIN AUDIO LINK (from English page -->
<!-- BEGIN AUDIO LINK (from English page -->
<mp3player>File:751027SB-NAIROBI_clip1.mp3</mp3player>
<mp3player>https://s3.amazonaws.com/vanipedia/clip/751027SB-NAIROBI_clip1.mp3</mp3player>
<!-- END AUDIO LINK -->
<!-- END AUDIO LINK -->


Line 36: Line 39:
:([[Vanisource:SB 3.28.18|ŠB 3.28.18]])
:([[Vanisource:SB 3.28.18|ŠB 3.28.18]])


To sauc par meditāciju. Yāvan - kamēr prāts tiek traucēts un novirzās no meditācijas mērķa, Ir jāpiekopj šī kīrtana. Kīrtanīyaḥsadā hariḥ ([[Vanisource:CC Adi 17.31|ČČ Ādi 17.31]]). Čaitanja Mahāprabhu iesaka, ka bhaktam vienmēr, divdesmit četras stundas dienā, jāskandē. Kīrtanya: "Ir vērts dziedāt." Dziedāt ir vērts, kāpēc? Puṇya ślokasya. Puṇya ślokasya... Puṇya ślokasya yaśaskaram. Pat ja jūs nevēršat savu prātu - kīrtans nozīmē koncentrēt savu prātu - bet pat ja jūs nevēršat savu prātu, tad jūs tāpat esat ieguvējs. Jo vairāk jūs slavināt Kungu, jo vairāk vien ar kīrtana palīdzību jūs kļūstat dievbijīgs. Nav nepieciešams, lai jūs saprastu, bet, ja jūs turpināsies skandēt Harē Krišna mahāmantru, tad jūs kļūsiet dievbijīgs. Puṇya-śloka. Vēl viens Krišnas vārds ir Puṇya-śloka, Uttama-śloka. Vienkārši skandējot "Krišna", jūs kļūstat dievbijīgs. Tātad dhyāyed devaṁsamagrāṅgam. Dhjānai, meditācijai, jāsākas no lotospēdām. Tiklīdz jūs sākat kīrtanu, vispirms koncentrējiet savu prātu uz lotospēdām, nevis pēkšņi uzreiz uz seju. Praktizējet vēršanos pie lotospēdām, tad augstāk uz ceļiem, Tad uz gurniem, tad uz vēderu, tad uz krūtīm. Tādā veidā līdz pat sejai. Tāds ir process. Tas aprakstīts Otrajā dziedājumā. Process ir , kā domāt par Krišnu, man-manā bhava mad-bhaktaḥ ([[Vanisource:BG 18.65|BG 18.65]]). Tā ir mieditācija. Ar kīrtana palīdzību tas kļūst ļoti viegli. Ja skandējat Harē Krišna mahā-mantru divdesmit četras stundas kā Haridāsa Thākurs... Tas nav iespējams. Cik vien iespējams. Tīrtha-yaśasa. Kīrtana... Arī tas ir kīrtans. Mēs runājam par Krišnu, lasām par Krišnu, lasām Krišnas norādījumus Bhagavad-gītā vai lasām par Krišnas slavu Šrīmad-Bhāgavatām. Tas viss ir kīrtans. Tā nav vienkārša dziedāšana mūzikas instrumentu pavadījumā, tas ir kīrtans. Nē. Viss, ko runājat par Krišnu, tas ir kīrtans.
To sauc par meditāciju. Yāvan - kamēr prāts tiek traucēts un novirzās no meditācijas mērķa, Ir jāpiekopj šī kīrtana. Kīrtanīyaḥsadā hariḥ ([[Vanisource:CC Adi 17.31|ČČ Ādi 17.31]]). Čaitanja Mahāprabhu iesaka, ka bhaktam vienmēr, divdesmit četras stundas dienā, jāskandē. Kīrtanya: "Ir vērts dziedāt." Dziedāt ir vērts, kāpēc? Puṇya ślokasya. Puṇya ślokasya... Puṇya ślokasya yaśaskaram. Pat ja jūs nevēršat savu prātu - kīrtans nozīmē koncentrēt savu prātu - bet pat ja jūs nevēršat savu prātu, tad jūs tāpat esat ieguvējs. Jo vairāk jūs slavināt Kungu, jo vairāk vien ar kīrtana palīdzību jūs kļūstat dievbijīgs. Nav nepieciešams, lai jūs saprastu, bet, ja jūs turpināsies skandēt Harē Krišna mahāmantru, tad jūs kļūsiet dievbijīgs. Puṇya-śloka. Vēl viens Krišnas vārds ir Puṇya-śloka, Uttama-śloka. Vienkārši skandējot "Krišna", jūs kļūstat dievbijīgs. Tātad dhyāyed devaṁsamagrāṅgam. Dhjānai, meditācijai, jāsākas no lotospēdām. Tiklīdz jūs sākat kīrtanu, vispirms koncentrējiet savu prātu uz lotospēdām, nevis pēkšņi uzreiz uz seju. Praktizējet vēršanos pie lotospēdām, tad augstāk uz ceļiem, Tad uz gurniem, tad uz vēderu, tad uz krūtīm. Tādā veidā līdz pat sejai. Tāds ir process. Tas aprakstīts Otrajā dziedājumā. Process ir , kā domāt par Krišnu, man-manā bhava mad-bhaktaḥ ([[Vanisource:BG 18.65 (1972)|BG 18.65]]). Tā ir mieditācija. Ar kīrtana palīdzību tas kļūst ļoti viegli. Ja skandējat Harē Krišna mahā-mantru divdesmit četras stundas kā Haridāsa Thākurs... Tas nav iespējams. Cik vien iespējams. Tīrtha-yaśasa. Kīrtana... Arī tas ir kīrtans. Mēs runājam par Krišnu, lasām par Krišnu, lasām Krišnas norādījumus Bhagavad-gītā vai lasām par Krišnas slavu Šrīmad-Bhāgavatām. Tas viss ir kīrtans. Tā nav vienkārša dziedāšana mūzikas instrumentu pavadījumā, tas ir kīrtans. Nē. Viss, ko runājat par Krišnu, tas ir kīrtans.
<!-- END TRANSLATED TEXT -->
<!-- END TRANSLATED TEXT -->

Latest revision as of 11:27, 2 October 2018



Lecture on SB 3.28.18 -- Nairobi, October 27, 1975

Harikēša: Tulkojums: " Kunga slavu dziedāt ir vērts vienmēr, Ji Viņa slava veicina Viņa bhaktu slavu. Tādēļ ir jāmeditē uz Dieva Augstāko Personību un Viņa bhaktām. Ir jāmeditē uz Dieva mūžīgo formu, līdz tiek koncentrēts prāts."

Prabhupāda:

kīrtanya-tīrtha-yaśasaṁ
puṇya-śloka-yaśaskaram
dhyāyed devaṁ samagrāṅgaṁ
yāvan na cyavate manaḥ
(ŠB 3.28.18)

To sauc par meditāciju. Yāvan - kamēr prāts tiek traucēts un novirzās no meditācijas mērķa, Ir jāpiekopj šī kīrtana. Kīrtanīyaḥsadā hariḥ (ČČ Ādi 17.31). Čaitanja Mahāprabhu iesaka, ka bhaktam vienmēr, divdesmit četras stundas dienā, jāskandē. Kīrtanya: "Ir vērts dziedāt." Dziedāt ir vērts, kāpēc? Puṇya ślokasya. Puṇya ślokasya... Puṇya ślokasya yaśaskaram. Pat ja jūs nevēršat savu prātu - kīrtans nozīmē koncentrēt savu prātu - bet pat ja jūs nevēršat savu prātu, tad jūs tāpat esat ieguvējs. Jo vairāk jūs slavināt Kungu, jo vairāk vien ar kīrtana palīdzību jūs kļūstat dievbijīgs. Nav nepieciešams, lai jūs saprastu, bet, ja jūs turpināsies skandēt Harē Krišna mahāmantru, tad jūs kļūsiet dievbijīgs. Puṇya-śloka. Vēl viens Krišnas vārds ir Puṇya-śloka, Uttama-śloka. Vienkārši skandējot "Krišna", jūs kļūstat dievbijīgs. Tātad dhyāyed devaṁsamagrāṅgam. Dhjānai, meditācijai, jāsākas no lotospēdām. Tiklīdz jūs sākat kīrtanu, vispirms koncentrējiet savu prātu uz lotospēdām, nevis pēkšņi uzreiz uz seju. Praktizējet vēršanos pie lotospēdām, tad augstāk uz ceļiem, Tad uz gurniem, tad uz vēderu, tad uz krūtīm. Tādā veidā līdz pat sejai. Tāds ir process. Tas aprakstīts Otrajā dziedājumā. Process ir , kā domāt par Krišnu, man-manā bhava mad-bhaktaḥ (BG 18.65). Tā ir mieditācija. Ar kīrtana palīdzību tas kļūst ļoti viegli. Ja skandējat Harē Krišna mahā-mantru divdesmit četras stundas kā Haridāsa Thākurs... Tas nav iespējams. Cik vien iespējams. Tīrtha-yaśasa. Kīrtana... Arī tas ir kīrtans. Mēs runājam par Krišnu, lasām par Krišnu, lasām Krišnas norādījumus Bhagavad-gītā vai lasām par Krišnas slavu Šrīmad-Bhāgavatām. Tas viss ir kīrtans. Tā nav vienkārša dziedāšana mūzikas instrumentu pavadījumā, tas ir kīrtans. Nē. Viss, ko runājat par Krišnu, tas ir kīrtans.