CS/Prabhupada 0220 - Každá živá bytost je nedílnou součástí Boha

From Vanipedia
Jump to: navigation, search
Go-previous.png Předcházející stránka - Video 0219
Následující stránka - Video 0221 Go-next.png

Každá živá bytost je nedílnou součástí Boha
- Prabhupāda 0220


Arrival Lecture -- Paris, July 20, 1972

Učený člověk, který je opravdu na duchovní úrovni ví, že "Tady je pes a tady je učený bráhmana. Na základě své karmy dostali různá těla, ale v těle bráhmany a taky v těle psa je stejná duše. " Takže na základě naší hmotné úrovně rozdělujeme, "Já jsem Ind, ty jsi Francouz, on je Angličan, on je Američan, on je kočka, on je pes. " To je vize hmotné úrovně. Na duchovní úrovni můžeme vidět, že každá živá bytost je nedílnou částí Boha, jak je to potvrzeno v Bhágavat Gítě: mām evāṁśa jīva-bhūta Každá živá bytost. Nezáleží na tom čím je. Existuje 8,400,000 druhů těl, ale všechny z nich jsou pouze oblečené do rozdílných šatů. Tak jako Vy jste Francouz, můžete mít jiné oblečení, a Angličan může být také jinak oblečený a Ind může být také jinak oblečený. Ale oblečení není velmi důležité. Muž co má na sobě to oblečení je důležitý. Podobně, toto tělo není velmi důležitá věc. Antavanta ime dehā nityasyoktāḥ śarīriṇaḥ (BG 2.18), toto tělo je pomíjivé. Ale duše v těle není pomíjivá. Proto tato lidská podoba života je určena ke kultivování poznání nepomíjivosti.

Naneštěstí, naše věda, filozofie ve škole, na střední škole, na univerzitě, oni jsou zaujatý prostě pomíjivým, ne nepomíjivým. Toto Kršna vědomé hnutí je určeno pro nepomíjivosť. Takže je to hnutí duše, ne politické hnutí, společenské nebo kulturní hnutí. Oni se vztahují na pomíjivé tělo. Ale Kršna vědomé hnutí se zaměřuje na nepomíjející duši. Proto toto naše sankírtanové hnutí, jednoduše zpíváním Hare Krišna mantry, vaše srdce bude postupně očištěné, takže se můžete dostat na duchovní úroveň. Tak jak do tohoto hnutí přišli lidé ze všech zemí světa, všech náboženství z celého světa. Ale oni se již nevztahují k určitému typu náboženství nebo národnosti či rasy nebo barvy. Ne. Všichni přemýšlejí jako nedílná část Krišny. Když se dostaneme na tuto úroveň a zaměstnáme se v tomto přirozeném postavení, tak pak jsme osvobozeni.

Takže toto hnutí je velmi důležité hnutí. Samozřejmě není možné vám dát všechny podrobnosti během pár minut, ale pokud máte zájem tak prosím zůstaňte s námi v kontaktu, zda korešpodenciou nebo čtením naší literatury, nebo osobním kontaktem. Jakkoli, váš život bude vznešený. My neděláme takové rozdíly jako "Tohle je Indie," Tohle je Anglie, "Tohle je Francie," "Tohle je Afrika." My považujeme každou živou bytost, ne jen lidskou bytost, dokonce zvířata, ptáci, zvěř, stromy, ryby, hmyz, plazi - všichni jsou nedílnou částí Boha.