CS/Prabhupada 1045 - Co mohu říci? Každý hlupák bude vyprávět nějaké hlouposti. Jak tomu mohu zabránit?

From Vanipedia
Jump to: navigation, search
Go-previous.png Předcházející stránka - Video 1044
Následující stránka - Video 1057 Go-next.png

Co mohu říci? Každý hlupák bude vyprávět nějaké hlouposti. Jak tomu mohu zabránit?
- Prabhupāda 1045


751002 - Interview - Mauritius

Reportér (4): Indická filozofie vždy učila, že světlo přichází z mnoho lamp. Ale vy kážete, že ...

Prabhupáda: Co to znamená? Brahmánanda: Říká, že Indická kultura vždy učila, že světlo přichází z mnoha lamp.

Reportér (4): Vaše kázání je složeno pouze z Gíty.

Prabhupáda: Ano. To je nejvyšší světlo. Jsou stupně světla. Je tu slunce, a je zde toto světlo. Nemůžete porovnávat toto světlo se sluncem. (Smích) Světlo pochází od všude, ale to neznamená, že sluneční světlo a toto světlo jsou stejné.

Reportér (4): Ne, co já ...

Prabhupáda: Nejprve se snažete pochopit toto. Zeptali jste se na světlo. Nejprve se snažte pochopit, že existuje intenzita světla. Nemůžete říci, že toto světlo a sluneční světlo jsou stejné.

Reportér (4): Tímto myslíte, že ti co si osvojí světlo učením z Koránu, nebo z Bible, že je to slabší světlo ...

Prabhupáda: To je váš ... To je na vás to studovat. Ale my vám dáváme ideu, že světlo pochází z odevšad. Je tu jedna světluška. To světlo, je také světlo, a sluneční světlo je také světlo. Nemůžete si myslet, že světlo světlušky a sluneční světlo jsou stejné. Nyní je to na vás vidět co je světlo světlušky a co je sluneční světlo. To je na vás.

Reportér (6) (Ind): Dost se dohadovali, zejména v zemích Třetího Světa, že vaše hnutí je zastřešené určitými, některými imperialistickými zeměmi. Je to tak ...?

Brahmánanda: Řekl, že je nějaké tvrzení, že je naše hnutí spojeno s určitými imperialistickými zeměmi.

Prabhupáda: Ať si říkají všechny ty nesmysly. Co mohu říci? Každý hlupák bude mluvit nějaké hlouposti. Jak to mohu zastavit? Je tak mnoho hlupáků; proto my se snažíme všechny tyto hkupáky přeměnit na lidské bytosti. To je náš program. Tak dokud on je hlupák, tak on bude pokračovat v hlouposti. Co mohu udělat?

Reportér (4): Svámídží, chci vědět jednu věc. Tato šloka, odkud ji máte, tato šloka, lāvaṇyaṁ keśa-dhāraṇam? Tato šloka, lāvaṇyaṁ keśa-dhāraṇam? Prabhupáda: Ano. Je to ve třetí kapitole Dvanáctého Zpěvu Šrímad Bhágavatamu. (Stranou :) Máte všechny Bhágavatami, Dvanáctý Zpěv?

Pušta Krišna: Nemáme je s sebou.

Prabhupáda: Tak si to můžete poznamenat.