ET/Prabhupada 0078 - Sa püüa lihtsalt usuga kuulata



Lecture on SB 1.2.16 -- Los Angeles, August 19, 1972

Niisiis, śuśrūṣoḥ śraddadhānasya vāsudeva-kathā-ruciḥ. Eelmises värsis on selgitatud, yad anudhyāsinā yuktāḥ (SB 1.2.15). Alati tuleb mõelda. See on mõõk. Me peate võtma selle Kṛṣṇa teadvuse mõõga. Siis saate te vabaks. See mõõk lõikab läbi sõlme. Nii.. Aga kuidas selline mõõk endale saada? Seda meetodit kirjeldatakse siin, sa püüa lihtsalt usuga kuulata. Sa saad selle mõõga. Ongi kõik. Tegelikult meie Kṛṣṇa teadvuse liikumine levib. Me saame mõõga, ühe teise järel, lihtsalt kuulates. Ma alustasin seda liikumist New Yorkis. Te kõik teate seda. Mul ei olnud tegelikult ühtegi mõõka. Nagu mõnedes religioossetes praktikates, võtavad nad religioossed pühakirjad ühte kätte ja mõõga teise kätte: "Sa võta see pühakiri vastu, vastasel juhul lõikan ma su pea ära." See on samuti üks moodus jutlustada. Aga mul oli samuti mõõk, aga mitte seesugune mõõk. See mõõk - anda inimestele võimalus kuulata. Ongi kõik.

Vāsudeva-kathā-ruciḥ. Nii et niipea, kui ta saab ruci... Ruci. Ruci tähendab maitset. "Ah, siin on juttu Kṛṣṇast, väga hea. Las ma kuulan." Siis sa saad mõõga, otsekohe. see mõõk on su käes. Vāsudeva-kathā-ruciḥ. Aga kes saab ruci? Selle maitse? Kuna, nagu ma olen mitu korda selgitanud, see maitse on nagu suhkrumaius. Kõik teavad, et see on väga magus, kuid kui te annate seda inimesele, kes põeb kollatõbe, maitseb see talle mõru. Kõik teavad, et suhkrumaius on magus, kuid see konkreetne inimene, kellel on haigus, kollatõbi, tunneb suhkrumaiuse maitset väga mõruna. Kõik teavad seda. See on fakt.

Niisiis rucit, maitset kuulata vāsudeva-kathād, kṛṣṇa-kathād, ei saa tunda materiaalselt haige inimene. Seda rucit, maitset. Selleks, et seda maitset saada, on olemas ettevalmistavad tegevused. Mis need on? Esimene asi on väärtustamine: "Oh, see on väga kena." Ādau śraddhā, śraddadhāna. Niisiis esimeseks on śraddhā, väärtustamine. Siis sādhu-saṅga (CC Madhya 22.83). Seltsimine: "Olgu, need inimesed kordavad ja räägivad Kṛṣṇast. Las ma lähen ja istun ja kuulan rohkem." Seda kutsutakse sādhu-saṅga. Suhtlemine nendega, kes on pühendunud. See on teine staadium. Kolmas staadium on bhajana-kriyā. Kui ta suhtleb kenasti, tunneb ta: "Miks mitte hakata õpilaseks?" Siis pöördutakse meie poole: "Prabhupāda, kas sa palun võtaksid mu oma õpilaseks." See on bhajana-kriyā algus. Bhajana-kriyā tähendab olla hõivatud Jumala teenimisega. See on kolmas staadium.