ET/Prabhupada 1057 - Bhagavad-gītā't teatakse samuti kui Gitopanisad'i, Veedalike Teadmiste Essentsi

From Vanipedia
Jump to: navigation, search
Go-previous.png Previous Page - Video 0433
Next Page - Video 0001 Go-next.png

Bhagavad-gītā't teatakse samuti kui Gitopanisad'i, Veedalike Teadmiste Essentsi
- Prabhupāda 1057


660219-20 - Lecture BG Introduction - New York

Prabhupāda:

oṁ ajñāna-timirāndhasya
jñānāñjana-śalākayā
cakṣur unmīlitaṁ yena
tasmai śrī-gurave namaḥ

ma kummardan austavalt oma vaimse õpetaja ees, kes teadmiste tõrvikuga avas mu silmad, mis olid pimestatud teadmatuse pimedusest.

śrī-caitanya-mano-'bhīṣṭaṁ
sthāpitaṁ yena bhū-tale
svayaṁ rūpaḥ kadā mahyaṁ
dadāti sva-padāntikam

Millal Śrīla Rūpa Gosvāmī Prabhupāda, kes on seadnud sisse ses materiaalses maailmas missiooni, viimaks ellu Lord Caitanya soovi, annab mulle varjupaiga oma lootusjalgade all. Ma kummardan austavalt oma vaimse õpetaja lootusjalgade ees ja kõigi teiste pühendunud teenimise teel eelkäijate ees.

vande 'haṁ śrī-guroḥ śrī-yuta-pada-kamalaṁ śrī-gurūn vaiṣṇavāṁś ca
śrī-rūpaṁ sāgrajātaṁ saha-gaṇa-raghunāthānvitaṁ taṁ sa-jīvam
sādvaitaṁ sāvadhūtaṁ parijana-sahitaṁ kṛṣṇa-caitanya-devaṁ
śrī-rādhā-kṛṣṇa-pādān saha-gaṇa-lalitā-śrī-viśākhānvitāṁś ca

Ma kummardan austavalt kõigi Vaiṣṇava'te ees ja Kuue Gosvāmī ees, kaasaarvatud Śrīla Rūpa Gosvāmī, Śrīla Sanātana Gosvāmī, Raghunātha dāsa Gosvāmī, Jīva Gosvāmī ja nende kaaslased. Ma kummardan austavalt Śrī Advaita Ācārya Prabhu, Śrī Nityānanda Prabhu, Śrī Caitanya Mahāprabhu ja kõigi Tema pühendunute ees, kelle eesotsas on Śrīvāsa Ṭhākura. Ja siis ma kummardan austavalt Jumal Kṛṣṇa lootusjalgade ees, Śrīmatī Rādhārāṇī ja kõigi gopī'de ees, kelle eesotsas on Lalitā ja Viśākhā.

he kṛṣṇa karuṇā-sindho
dīna-bandho jagat-pate
gopeśa gopikā-kānta
rādhā-kānta namo 'stu te

Oo, mu kallis Kṛṣṇa, armulikkuse ookean, Sina oled nõrgemate sõber ja loomise allikas. Sina oled karjuspoiste pealik ja gopī'de armastaja, eriti Rādhārāṇī.

tapta-kāñcana-gaurāṅgi
rādhe vṛndāvaneśvari
vṛṣabhānu-sute devi
praṇamāmi hari-priye

Ma kummardan austavalt Sinu ees. Ma pakun oma austuse Rādhārāṇī'le, kelle kehavärv on nagu sulakuld ja kes on Vṛndāvana Kuninganna. Sina oled Kuningas Vṛṣabhānu tütar ja Sa oled väga kallis Jumal Kṛṣṇa'le.

vāñchā-kalpatarubhyaś ca
kṛpā-sindhubhya eva ca
patitānāṁ pāvanebhyo
vaiṣṇavebhyo namo namaḥ

Ma kummardan austavalt kõigi Jumala Vaiṣṇava pühendunute ees. Nemad suudava täita igaühe soovid, nii nagu soovidepuud ja nad on täis kaastunnet langenud hingede vastu.

śrī-kṛṣṇa-caitanya
prabhu-nityānanda
śrī-advaita gadādhara
śrīvāsādi-gaura-bhakta-vṛnda

Ma kummardan Śrī Kṛṣṇa Caitanya, Prabhu Nityānanda, Śrī Advaita, Gadādhara, Śrīvāsa ja kõigi Jumal Caitanya pühendunute ees. Mu kallis Jumal ja Jumala vaimne energia, palun lahkelt hõivake mind Sinu teenimisega. Mulle on saanud küllalt materiaalsest teenimisest. Palun hõivake mind Sinu teenimisega.

hare kṛṣṇa hare kṛṣṇa kṛṣṇa kṛṣṇa hare hare
hare rāma hare rāma rāma rāma hare hare

Gītopaniṣad'i sissejuhatus, autor A.C. Bhaktivedanta Swami, Śrīmad-Bhāgavatam, Easy Journey to Other Planets autor, Back to Godhead toimetaja jne. Bhagavad-gītā't tuntakse ka kui Gītopaniṣad'i, Veedalike teadmiste essentsi ja kui kõige olulisemat erinevatest Upaniṣad'idest Veedalikus kirjanduses. See Bhagavad-gītā, inglise keeles on palju kommentaare ja milline on vajadus veel ühe inglisekeelse Bhagavad-gītā kommentaari järele, võib selgitada järgmiselt. Üks... Üks Ameerika daam, Mrs. Charlotte Le Blanc, palus mind soovitada Bhagavad-gītā ingliskeelset tõlget, mida ta võiks lugeda. Loomulikult on Ameerikas palju ingliskeelse Bhagavad-gītā väljaandeid, aga seni ma olen neid näinud mitte ainult Ameerikas vaid ka Indias, ükski neist ei ole rangelt võttes autoriteetne, sest peaaegu igas neist on avaldatud nende oma arvamus läbi Bhagavad-gītā kommentaaride, puudutamata Bhagavad-gītā nii nagu see on, vaimu.

Bhagavad-gītā vaim on ära toodud Bhagavad-gītā's endas. See on just selline. Kui me tahame võtta konkreetset ravimit, siis me peame järgima konkreetseid juhiseid, mis on ravimi etiketil märgitud. Me ei saa võtta teatud ravimit vastavalt omaenda juhendusele või sõbra juhendusele, vaid meil tuleb võtta ravimit juhenduste järgi, mis on antud üpudeli sildil ja arsti poolt. Sarnaselt, Bhagavad-gītā't tuleb ka võtta või aktsepteerida nii, nagu juhendatud rääkija Enda poolt.