LT/Prabhupada 0184 - Perkelkite prisirišimą nuo materialaus garso prie dvasinio garso
Lecture on SB 3.26.47 -- Bombay, January 22, 1975
Taigi garsas - labai svarbus dalykas. Garsas yra mūsų supančiojimo šiame materialiame pasaulyje priežastis. Kaip dideliuose miestuose žmonės prisirišę prie garsų, kuriamų kino menininkų. Ir ne tik tai, mes girdime tiek daug dalykų iš radijo žinių. Prisirišimas prie garso. Kadangi tai - materialus garsas, mes materialiai vis labiau ir labiau įsipainiojame. Kai kurios aktorės ar artistai dainuoja, o žmonės taip mėgsta klausytis jų dainavimo, jog artistui už vieną dainą sumokama penkiolika tūkstančių rupijų. Čia, Bombėjuje, tokių yra begalės. Tik pažiūrėkite, kaip mus traukia materialios garso vibracijos. Tačiau jeigu šį prisirišimą nukreipsime į Harė Krišna maha mantrą, būsime išlaisvinti per tą patį garsą. Vienas yra materialus, kitas - dvasinis. Jūs praktikuojatės tam, kad prisirištumėte prie dvasinės garso vibracijos. Tuomet jūsų gyvenimas bus sėkmingas.
- ceto-darpaṇa-mārjanaṁ bhava-mahā-dāvāgni-nirvāpaṇaṁ
- śreyaḥ-kairava-candrikā-vitaraṇaṁ vidyā-vadhū-jīvanam
- ānandāmbudhi-vardhanaṁ prati-padaṁ pūrṇāmṛtāsvādanaṁ
- sarvātma-snapanaṁ paraṁ vijayate śrī-kṛṣṇa-saṅkīrtanam
- (CC Antya 20.12)
Taigi šis Krišnos sąmonės judėjimas yra skirtas šiam tikslui. „Jūs jau esate prisirišę prie garso. Dabar tiesiog nukreipkite šį prisirišimą į dvasinį garsą. Tuomet jūsų gyvenimas taps sėkmingas.“ Tai - Harė Krišna judėjimas, mokyti žmones, kaip pereiti nuo prisirišimo prie materialaus garso iki prisirišimo prie dvasinio garso. Narottama Dasa Thakura todėl dainuoja: „Golokera prema-dhana, hari-nama-sankirtana, rati na janmilo more tay.“ Garsas, ateinantis iš dvasinio pasaulio, golokera prema-dhana, dainuojant, girdint šį garsą, mes turėtume išvystyti mūsų originalią ir dar nepažadintą meilę DIevui. To yra norima. Prema pum-artho mahan. Materialiame pasaulyje mes priimame „dharmartha-kama-moksa“ (SB 4.8.41) kaip labai svarbų dalyką. Purusartha. Dharma, tapti religingu. Tapdami religingais, mes taip pat vystomės ir ekonomikos srityje. Dhanam dehi, rupam dehi, yaso dehi, dehi dehi. Kama. Kodėl „dehi dehi“? Dabar, karma, įgyvendinti mūsų troškimus, geidžiamus troškimus. Dharmartha-kama, tačiau kai mes esame pasišlykštėję arba negalime įgyvendinti troškimų, norime mokšos, tapti viena su Dievu. Tai - keturios materialios veiklos rūšys. Tačiau dvasinė veikla yra „prema pum-artho mahan“. Pasiekti Dievo meilę - tai yra aukščiausia tobulybė. „Prema pum-artho mahan.“
Taigi tam, kad pasiektume šį gyvenimo tikslą, „prema pum-artho mahan“, ypatingai šiame, Kali-jugos, amžiuje, nes mes negalime daryti jokių kitų dalykų, tai labai sunku. Šis metas - pilnas kliūčių. Todėl... Tai yra metodas: „Harer nama harer nama harer namaiva kevalam“ (CC Adi 17.21) „Dainuokite Harė Krišną mantrą“, kevalam - „tiktai“. „Kalau nasty eva nasty eva nasty eva gatir anyatha.“ Kali-jugoje, kadangi pagrindinis rūpestis yra išsilaisvinti iš šių materijos pančių... „Bhutva bhutva praliyate“ (BG 8.19). Žmonės nesupranta netgi to, kokios iš tiesų yra mūsų nelaimės. Krišna, Aukščiausiasis Dievo asmuo, asmeniškai sako: „Tai yra jūsų vargai“. Kokie? „Janma-mrtyu-jara-vyadhi“ (BG 13.9) „Gimimų ir mirčių pasikartojimai. Tai - tikrasis jūsų gyvenimo vargas.“ Ką jūs mąstote apie tą ar aną vargą? Jie visi - laikini. Jie veikiami materialios gamtos dėsnių. Jūs negalite iš to ištrūkti. „Prakrteh kriyamanani gunaih karmani sarvasah“ (BG 3.27) Prakrti jus skatins kažką daryti, nes jūs užteršėte materialias prigimties energijas. Todėl jūs turite veikti taip, kaip nurodo prakrti, materiali prigimtis. Ir tol, kol esate vadovaujami materialios gamtos, jūs privalote priimti šiuos gimimus, mirtį, senatvę ir ligas. Tai - tikrieji jūsų vargai.