LT/Prabhupada 0186 - Dievas yra Dievas. Visaip kaip auksas yra auksas
Lecture on BG 7.1 -- Fiji, May 24, 1975
Ar mes gyventume Fidžyje, ar Anglijoje, ar dar kur nors kitur, kadangi Krišna yra visa ko savininkas, visur... „Sarva-loka-maheśvaram“ (BG 5.29). Taigi Fidžis yra maža sarva-lokos dalis. Jeigu Jis - visų lokų savininkas, tuomet Jis taip pat yra ir Fidžio savininkas, dėl to nėra jokių abejonių. Taigi, Fidžio gyventojai, jei priimsite Krišnos sąmonę, pasieksite gyvenimo tobulybę. Tai - gyvenimo tobulybė. Nenukrypkite nuo Krišnos instrukcijų. Visiškai tiesiogiai, bhagavān uvāca, Bhagavanas kalba. Pasinaudokite tuo. Tai - visų problemų sprendimas, jeigu remsitės Bhagavad Gita. Kad ir kokią problemą paminėtumėte, yra sprendimas, jei jūs jį priimsite.
Šiomis dienomis žmonės susiduria su maisto trūkumu. Sprendimas yra Bhagavad Gitoje. Krišna sako: „Ąnnād bhavanti bhūtāni“ (BG 3.14) Bhūtāni, visos gyvosios būtybės, gyvūnai ir žmonės, gali puikiai sugyventi, be jokio nerimo, jei turi pakankamai maistinių grūdų. Kaip galėtumėte tam paprieštarauti? Tai sprendimas. Krišna sako: „Ąnnād bhavanti bhūtāni.“ Tai nėra utopiška, tai - praktiška. Turite turėti pakankamai maistinių grūdų, kad galėtumėte pamaitinti ir žmones, ir gyvūnus, tuomet kaipmat ateis taika. Jei žmogus išalksta, jis sutrinka. Visų pirma jam reikia duoti maisto. Tai - Krišnos įsakymas. Ar tai labai jau neįmanoma, nepraktiška? Ne. Jūs auginate daugiau maisto ir paskirstote jį. Čia - tiek daug žemės, tačiau mes neauginame maisto. Mes užsiėmę ar investuojame į gamybos įrankius, automobilių padangas. Tuomet dabar valgykite automobilių padangas. Bet Krišna sako - auginkite „anna“. Tuomet nebeliks trūkumo klausimo. Annād bhavanti bhūtāni parjanyād anna-sambhavaḥ. Tačiau anna užauginama ten, kur yra pakankamai lietaus. Parjanyād anna-sambhavaḥ. And yajñād bhavati parjanyaḥ (BG 3.14). Jei atliekate yajña, tuomet turėsite pakankamai lietaus. Tai yra sprendimas. Tačiau niekas nesidomi yajña, niekas nesidomi maistiniais grūdais, tačiau jeigu patys susikūrėte sau trūkumą, tuomet tai ne Dievo kaltė, o jūsų pačių.
Paimkite bet kokį klausimą - socialinį, politinį, filosofinį, religinį, bet kokį - sprendimas yra čia. Pavyzdžiui, Indijoje kyla problemų dėl kastų sistemos. Daugelis pasisako už kastų sistemą, daugelis - prieš. Tačiau Krišna priima sprendimą, todėl nėra jokių klausimų dėl buvimo už ar prieš. Kastų sistema turėtų būti paskiriama pagal savybes. „Cātur-varṇyaṁ mayā sṛṣṭaṁ guṇa-karma“ (BG 4.13). Niekuomet nesakoma, jog „pagal gimimą“. Šrimad Bhagavatam tai taip pat patvirtinima:
- yasya yal lakṣaṇaṁ proktaṁ
- puṁso varṇābhivyañjakam
- yad anyatrāpi dṛśyeta
- tat tenaiva vinirdiśet
- (SB 7.11.35)
Aiškus Narada Munio nurodymas.
Vedinėje literatūroje turime viską, ko mums reikia, ir jeigu seksime tuo... Krišnos sąmonės judėjimas stengiasi šviesti ir mokyti žmones pagal šį principą. Mes nieko neišgalvojame, tai ne mūsų reikalas. Nes mes žinome, jog esame netobuli. Net jeigu ką ir sukuriame, tai yra netobula. Savo sąlyginiuose gyvenimuose turime keturias kaltes: darome klaidas, pasiduodame iliuzijai, apgaudinėjame kitus, o taip pat mūsų juslės yra netobulos. Tad kaip mes galime gauti tobulą žinojimą iš žmogaus, kuris turi visas šias keturias kaltes? Todėl turime gauti žinojimą iš Aukščiausiojo asmens, kuris nėra veikiamas šių kalčių, mukta-puruṣa. Tai - tobulas žinojimas.
Mes prašome, kad jūs priimtumėte šias žinias iš Bhagavad Gitos ir atitinkamai veiktumėte. Nesvarbu, kas jūs esate. Bhagavān yra kiekvienam. Dievas yra Dievas. Kaip auksas yra auksas. Jei auksas priklauso induistui, jis netampa induistišku auksu. Ar jeigu auksą laiko krikščionis, jis netampa krikščionišku auksu. Analogiškai dharma yra viena. Religija yra viena. Negali būti induizmo religijos, islamo religijos, krikščionybės religijos. Tai - dirbtina. Kaip ir „induistiškas auksas“ arba „musulmoniškas auksas“. Tai neįmanoma. Auksas yra auksas. Taip pat ir religija. Religija - tai įstatymas, duotas Dievo. Tai yra religija. „Dharmaṁ tu sākṣād bhagavat-praṇītaṁ na vai vidur devatah manuṣyāḥ“ (SB 6.3.19) Dharma, šis dharmos principas, religinė sistema, yra paskiriama ar duodama Dievo. Taigi Dievas yra vienas; todėl dharma, religinė sistema, taip pat turėtų būti viena. Negali būti dvi.