LT/Prabhupada 0193 - Visa mūsų visuomenė išgirsta iš šių knygų



Room Conversation with Professor Durckheim German Spiritual Writer -- June 19, 1974, Germany

Dr. P. J. Saher: Ar malonėtumėte toliau nušviesti savo techniką, kaip... Žmogus gieda Dievo vardus, ir ar malonėtumėte plačiau paaiškinti, (Vokiečių k.) Ką reikėtų papildomai daryti, kaip tai formuluojama jūsų gerbiamuose mokymuose?

Prabhupada: Taip. Tai - bhakti-marga, reiškia, jog pirmas dalykas yra śravaṇam, klausytis. Visai kaip knygos rašomos tam, kad žmonėms suteiktų galimybę išgirsti. Tai - pirmas dalykas. Jei nesiklausome kalbų apie Dievą, tuomet mes paprasčiausiai kažką įsivaizduojame. Ne. Turime klausytis kalbų apie Dievą. Mes išleidžiame aštuoniasdešimt tokių knygų tam, kad žmonės girdėtų apie Dievą. Kai tobulai girdite, tuomet galite tai apibūdinti kitiems. Tai vadinama kīrtanam. Śravaṇam, kīrtanam. O kai klausymo ir apibūdinimo procesas tęsiasi, kīrtanam reiškia apibūdinimą. Mūsų bendruomenė išgirsta iš šių knygų ir tuomet eina apibūdinti tai, ką išgirdo. Tai vadinama kīrtana. Per šiuos du procesus, klausymąsi ir giedojimą, jūs prisimenate, smaraṇam. Tai reiškia prisiminimą, jog visuomet bičiuliavotės su Dievu.

Dr. P. J. Saher: Taigi visuomet „prisiminkite Mane“.

Prabhupada: Taip. Taip. „Śravaṇaṁ kīrtanaṁ viṣṇoḥ smaraṇaṁ pāda-sevanam“ (SB 7.5.23). Tuomet Dievybių garbinimas, gėlių aukojimas Viešpaties lotoso pėdoms, girliandos, drabužiai, „pāda-sevanam, arcanaṁ vandanam“, aukoti maldas, „dāsyam“, tarnauti. Šiuo būdu yra devyni skirtingi procesai.

Dr. P. J. Saher: Krikščionybėje taip pat yra panašių dalykų... (Vokiečių k.)

Prabhupada: Taip. Krikščioniškas metodas aukoti maldas. Tai yra bhakti, tai yra bhakti. (Vokiečių k.) Kali juga reiškia kovą. Niekam nebeįdomu suprasti tiesą, jie paprasčiausiai kovoja. „Mano nuomone, yra taip“, - aš sakau. „Mano nuomone, yra anaip“. Jūs sakote: „Jo nuomone,...“ Tiek daug neišmanėliškų nuomonių tarpusavyje kovoja. Toks amžius. Nėra standartinės nuomonės. Kiekvienas turi savo nuomonę. Todėl kova - neišvengiama. Kiekvienas sako: „Aš manau, jog yra taip.“ Kokia jūsų reikšmė, jog šitaip galvojate? Tai Kali juga. Kadangi neturite standartinio žinojimo. Jei vaikas tėvui sako: „Mano nuomone, turėtum pasielgti šitaip.“ Ar jam reikėtų pasikliauti šia nuomone? Jei jis neišmano dalyko, kaip jis gali sakyti savo nuomonę? Tačiau šiame amžiuje kiekvienas yra pasiruošęs pateikti savo nuomonę. Todėl vyksta kova, barniai. Kaip Jungtinės Tautos - visi didieji vyrai eina ten, kad „susijungtų“, tačiau jie tik didina savo vėliavas. Tai tiek. Kovos, tai - tik kovų visuomenė. Pakistanas, Indija, Amerika, Vietnamas. Šios šalys turėjo susijungti, tačiau visa tai pavirto kovojančia asociacija. Kadangi kiekvienas yra netobulas, kažkas turėtų jiems suteikti tobulas žinias.

Vokietė ponia: Ar jūs turite omenyje, jog Kali juga visada egzistuoja?

Prabhupada: Ne. Tai - periodas, kai padaugėjo neišmanėlių... (tarpas) ir, užuot jiems priėmus sprendimus, daugėja kovų. Nes jie neturi standartinių žinių. Todėl šioje Brahma sutroje sakoma, jog turėtumėte trokšti sužinoti apie Absoliučią Tiesą. „Athāto brahma jijñāsā.“ Dabar atsakymas, kita citata apie tai, jog Brahmanas, arba Absoliuti Tiesa, yra tai, iš Ko viskas kilo. „Athāto brahma jijñāsā, janmādy asya yataḥ“ (SB 1.1.1). Dabar jūs atrandate, kur yra... Kiekvienas stengiasi atrasti, kokia yra aukščiausioji priežastis. Tai turėtų būti tikslas. Jeigu seksite šiomis filosofinėmis citatomis, jūsų kovojimai pasibaigs. Jūs išsiblaivysite. Apie tai kalbama šioje eilutėje: „Tattva jijñāsā.“ Tattva jijñāsā reiškia teirautis apie Absoliučią Tiesą. Visuomenėje turėtų būti inteligentiškų žmonių klasė, kurie diskutuoja apie Aukščiausiąją Tiesą, ir kurie praneša kitiems: „Brangūs draugai, tai yra Absoliuti Tiesa.“ Darykite taip - tai reikalinga. Tačiau čia kiekvienas skelbiasi žinąs absoliučią tiesą. Tai - kovojimai.