LT/Prabhupada 0207 - Negyvenkite neatsakingai



Lecture on SB 6.1.16 -- Denver, June 29, 1975

Mes diskutuojame apsivalymo procesą. Skirtingi metodai buvo aprašyti, per prāyaścitta ir tapasya. Mes aptarėme. Ir tada kevalayā bhakta. Bhakti apima viską - karmą, jnaną, jogą, viską. Ir ypatingai yra rekomenduojama, kad per askezes ir kitais metodais, yra galimybė, tačiau tai gali būti nesėkminga. Bet jei mes priimsime šį procesą, atsidavimo tarnystę, tada užtikrinta. Taigi, šis apsivalymo procesas reiškia nivṛtti-marga. Ir pravṛtti-marga reiškia be jokių žinių, kur mes einame, kur skubame - mes darome viską, kas mums patinka. Tai vadinama pravṛtti-marga. Žmonės paprastai užsiima pravṛtti-marga. Ypatingai šiame amžiuje, jiems nerūpi, kas vėliau nutiks. Todėl jie jaučia palengvėjimą, kad "Nėra gyvenimo po mirties. Leiskite mums mėgautis šiuo gyvenimu didžiausiu pajėgumu. Tada po mirties, nesvarbu kas bus. " Pirmiausia, jie netiki sekančiu gyvenimu. Ir net jei yra sekantis gyvenimas, ir net jei aš tapsiu kate ar šuniu, jiems nesvarbu. Tai šiuolaikinio amžiaus patirtis, neatsakingas gyvenimas. Tačiau mūsų Krišnos sąmonės judėjimas moko žmones, kad "Gyvenkite atsakingai." Paimkime, pavyzdžiui, kad jūs galite pasakyti, "Nėra gyvenimo." Bet jei aš pradedu argumentą "Tarkime, kad yra gyvenimas ..." Dabar tai taip pat prielaida, nes niekas ... Tie, kurie yra neišmanyme, jie nežino, ar yra gyvenimas, ar nėra gyvenimo. Taigi jūs ginčijatės, "Nėra gyvenimo", bet jūs nežinote, ar yra gyvenimas. Tai ne jūsų žinojimui. Taigi darant prielaidą, jūs turite priimti abu variantus ir permąstyti... Jūs tiesiog galvosite tą patį - kad nėra gyvenimo. Dabar, kodėl gi jums nepriėmus mano teiginio: "Jei yra gyvenimas"? Kadangi nesate tikras, ar yra gyvenimas. Mes sakome, kad yra gyvenimas. Paimkime pavyzdį: kaip šis vaikas turi savo kitą gyvenimą. Vaikas gali sakyti: "Nėra kito sekančio gyvenimo." Bet iš tikrųjų, tai nėra faktas. Faktas yra, kad yra gyvenimas. Vaikas pakeis šį kūną, ir jis taps berniuku. Ir berniukas pakeis šį kūną; jis taps jaunuoliu. Tai yra faktas. Bet tiesiog užsispirdamas, jei sakote, kad nėra gyvenimo... Tai galite sakyti. Tačiau priėmus šį argumentą: jei yra gyvenimas, tada kaip neatsakingai, jūs darote savo ateities gyvenimą tokiu tamsiu? Tas pats pavyzdys: jei vaikas neina į mokyklą, nesilavina, jei jis mano, kad "Nėra jokio kito gyvenimo, nei šis gyvenimas, aš žaisiu visą dieną. Kodėl turėčiau eiti į mokyklą?" Jis gali taip sakyti, bet yra gyvenimas, ir jei jis nepriims išsilavinimo, kitame gyvenime, kai jis bus jaunas vyras, jei jis nebus geroje pozicijoje tada jis kentės. Tai neatsakingas gyvenimas.

Taigi, prieš gaudami kitą gyvenimą, mes turime būti laisvi nuo visų nuodėmingų gyvenimų. Priešingu atveju mes neturėsime geresnio gyvenimo. Ypatingai grįžtant atgal namo, atgal pas Dievą, žmogus turi baigti atoveiksmius už savo nuodėmingą gyvenimą šiame gyvenime. Bhagavad-gitoje rasite,

yeṣām tv anta-gataṁ pāpaṁ
janānāṁ puṇya-karmaṇāṁ
te dvandva-moha-nirmuktā
bhajante māṁ dṛḍha-vratāḥ
(BG 7.28)

Norėdamas tapti ištikimu Krišnos bhaktu, tobulu Krišnos atsidavusiu, reiškia turi tapti laisvu nuo visų nuodėmingo gyvenimo reakcijų. Yeṣām anta-gatam papam. Daugiau neatlikti jokios nuodėmingos veiklos. Ir bet kokią nuodėmingą veiklą kurią jis padarė savo ankstesniame gyvenime, tai taip pat nuimama. Tai taip pat paneigiama. Daugiau nebėra atoveiksmio. Yeṣām tu anta-gatam papam janānāṁ puṇya-karmaṇām. Taigi žmonės užsiima arba nuodėminga veikla arba dorybinga veikla. Taigi tie, kurie ne tik užbaigė savo praeities nuodėmingos veiklos atoveiksmius bet šiuo metu jie tiesiog užsiima dorybinga veikla, toks asmuo, yeṣāṁ tu anta-gatam papam janānāṁ puṇya-karmaṇām, te, toks asmuo, dvandva-moha-nirmuktā, be jokių dvejonių, be jokios abejonės, bhajante mam dṛḍha-vratāḥ. Tai yra, taigi kiekvienas, kuris užsiima tarnyste Krišnai su tvirtu tikėjimu ir atsidavimu, reikia suprasti, kad dabar jis yra laisvas nuo visų nuodēmingos veiklos atoveiksmių.