LT/Prabhupada 0395 - Parama Koruna komentaras



Purport to Parama Koruna -- Los Angeles, January 16, 1969

Parama koruṇa, pahū dui jana, nitāi gauracandra. Šią giesmę dainavo Locana dāsa Ṭhākura, didis Viešpaties Caitanyos atsidavęs, beveik jo amžininkas. Jis parašė vieną knygą, Caitanya-maṅgala, kuri pavaizdavo Viešpaties Caitanyos veiklą. Tai labai žymi knyga, Caitanya-maṅgala. Ir jis sukūrė daugybę dainų. Praktiškai visi Vaiṣṇavai, jie yra transcendentiniai poetai. Tai yra viena iš 26 Vaiṣṇavo savybių. Taigi, jis sako, kad "Šie du Viešpačiai", nitāi gauracandra, "Viešpats Nityānanda ir Viešpats Gaurāṅga arba Viešpats Caitanya, Jie yra labai maloningos inkarnacijos." Saba avatāra-sāra śiromaṇi. "Jos yra visų inkarnacijų esmė." Inkarnacija yra suformuluota Bhagavad-gītoje, kad kuomet atsiranda prieštaravimai religijos vykdyme ir kuomet įsivyrauja nepalanki veikla, tuo metu Viešpats inkarnuojasi arba Jis nužengia į šį materialų pasaulį tam, kad apgintų doruosius ir sunaikintų nedorovingus. Tokia yra inkarnacijos misija. Kiekvienoje inkarnacijoje jūs rasite du dalykus. Viešpats Kṛṣṇa, Jis toks gražus, toks mielas, bet demonams Jis labai pavojingas. Demonai matė Jį kaip žaibą, o gopės matė Jį kaip patį gražiausią kupidoną. Taigi, Bhagavad-gītoje taip pat yra teigiama: ye yathā māṁ prapadyante (BG 4.11). Dievas yra realizuojamas proporcingai su žmogaus laisve nuo demoniškų polinkių.

Taigi, šiame amžiuje... Žinoma, paskutinė inkarnacija, Kalki, paprasčiausiai žudys. Jis ateis po ilgo, ilgo laiko. Bet štai Viešpats Caitanya, Jo misija nėra žudyti, o paprasčiausiai duoti malonę. Toks yra išskirtinis Viešpaties Caitanyos būdo bruožas. Kadangi, šiame amžiuje, žinoma, čia yra tiek daug bedievystės pasireiškimo. Bet jei Viešpats Caitanya norėtų nužudyti juos, tuomet nebūtų klausimo apie jų išvadavimą. Jie būtų... Žinoma, bet kas, kurį nužudo inkarnacija, jis taip pat gauna išsivadavimą. Bet ne į dvasines planetas, o jie panyra į Brahmano švytėjimą, kurio trokšta impersonalistai. Kitais žodžiais tariant, impersonalistų išsivadavimo tikslas yra toks pat geras kaip Dievo priešų išsivadavimo tikslas. Tai nėra labai sudėtinga užduotis. Taigi, Viešpats Caitanya yra maloningas, nes Jis apkabina kiekvieną suteikdamas meilę Kṛṣṇai. Rūpa Gosvāmīs apibūdino Viešpatį Caitanyą kaip pačią dosniausią inkarnaciją iš visų, nes Jis duoda Kṛṣṇą kiekvienam be jokių apribojimų. Taigi, Locana dāsa Ṭhākura sako, kad: parama koruṇa, pahū dui jana, nitāi gauracandra. Jos yra visų inkarnacijų esmė. Kevala ānanda-kanda. O jų pamokslavimo procesas yra labai malonus. Caitanya Mahāprabhu rekomenduoja: "Kartokite Hare Kṛṣṇa, gražiai šokite ir kuomet pasijusite pavargę, tada pailsėkite ir pavalgykite Kṛṣṇos prasādo." Taigi, Jo formulė yra labai maloni. Kevala ānanda-kanda. Tuo metu kai Jis buvo Jagannātha Puryje, kiekvienos dienos vakarą vykdavo šokiai, giedojimas ir šokiai tęsdavosi. O po to kai baigdavosi šokiai, Jis dalindavo Jagannāthos prasādam. Daugybė tūkstančių žmonių susirinkdavo kiekvieną naktį. Toks paprastas transcendentiškai pamaloninantis šis judėjimas. Kevala ānanda-kanda.

Tuomet jis rekomenduoja: bhajo bhajo bhāi, caitanya nitāi. "Mano brangus broli, tiesiog pasistenk garbinti šiuos du Viešpačius, Caitanyą ir Nityānandą", sudṛḍha viśvāsa kori': "su tikėjimu ir įsitikinimu." Turėtumėte turėti tikėjimą Viešpaties Caitanyos žodžiais. Viešpats Caitanya sako, kad: "Kartokite. Paprasčiausiai kartojant pasieksite gyvenimo tobulumą." Taigi, tai yra faktas. Kol mes nekartojame, negalime to realizuoti, bet tie, kurie kartoja, jie realizuoja, kad gauna visą trokštamą gyvenimo tobulumą labai greitai. Taigi, mes turime kartoti šią mantrą su tikėjimu ir įsitikinimu. Bet vienintelė kvalifikacija reikalinga šiam ryšiui, jis sako: viṣaya chāḍiyā, se rase majiyā, mukhe bolo hari hari. Mes turime kartoti su tikėjimu ir įsitikinimu, ir tuo pat metu mes turime rūpintis, mes turime saugotis juslių tenkinimo. Viṣaya chāḍiyā, viṣaya reiškia juslių tenkinimą. O chāḍiyā reiškia atmetimą. Turėtumėte atsisakyti juslių tenkinimo. Žinoma, šiame materialiame gyvenime mes turime savo jusles ir mes įpratome jas naudoti. Mes negalime jų sustabdyti. Nėra klausimo apie jų sustabdymą, tačiau turime jas sureguliuoti. Visai kuomet mes norime pavalgyti. Viṣaya reiškia valgį, miegą, dauginimąsi ir gynybą. Taigi, visi šie dalykai nėra uždrausti apskritai. Bet jie yra pritaikyti taip, kad būtų palankūs atlikti Kṛṣṇos sąmonę. Taigi, mes neturėtume... Visai kaip valgis. Mes neturėtume valgyti tik tam, kad patenkinti skonį. Mes turėtume valgyti tik tam, kad palaikytume save stiprius atlikti Kṛṣṇos sąmonę. Taigi , valgis nėra sustabdytas, bet jis yra tinkamai sureguliuotas. Panašiai dauginimasis. Dauginimasis taip pat nėra sustabdytas. Bet reguliuojantis principas yra tas, kad tu turi vesti ir užsiimti lytiniais santykiais tik vaikams Kṛṣṇos sąmonėje pradėti. Kitaip nedarykite to. Taigi viskas yra reguliuojama. Taip pat nėra klausimo apie gynybos sustabdymą. Arjuna Kṛṣṇos nurodymu kovojo, gynėsi. Taigi viskas yra. Niekas nesustabdyta. Paprasčiausiai tai yra pritaikyta atlikti Kṛṣṇos sąmonę. Viṣaya chāḍiyā. Mes neturime priimti šių viṣayų, šių keturių kūniškų poreikių principų: valgymo, miego, dauginimosi ir gynybos juslių tenkinimui. Ne. Politikai, jie kovoja dėl juslinio pasitenkinimo. Jie nemato gero žmonėse. Jie kovoja dėl savo politikos didinimo. Tokia kova yra uždrausta. Bet kuomet kova yra neišvengiama, skirta apginti žmones, tokia kova turi įvykti. Taigi, mes turime atmesti šį juslinio pasitenkinimo principą ar juslių tenkinimo procesą.

Dekho dekho bhāi tri-bhuvane nāi. Tuomet jis sako: "Tik pasižiūrėkite, nėra nieko maloningesnio." Paśu pākhī jhure, pāṣāṇa vidare. Jo malonės dėka netgi paukščiai ir žvėrys, jie taip pat yra palaikomi. Iš tikrųjų, kuomet Caitanya Mahāprabhu ėjo per mišką, žinomą kaip Jhārikhaṇḍa, centrinėje Indijoje, Jį lydėjo tik Jo asmeninis tarnas ir Jis buvo vienas, ir kuomet Jis ėjo per mišką, Jis palietė vieną tigrą. Jis miegojo ir tigras atsiliepė riaumodamas. Bendrakeleivis, Caitanyos Mahāprabhu tarnas, jis pagalvojo: "Dabar mums galas." Bet iš tiesų Caitanya Mahāprabhu paklausė tigro: "Kodėl tu miegi? Stokis. Kartok Hare Kṛṣṇa." Ir tigras pradėjo šokti. Taigi, tai nutiko iš tikrųjų. Kuomet Caitanya Mahāprabhu pamokslavo šį Hare Kṛṣṇa judėjimą, tigrai, elniai, ... Visi prisijungė. Taigi, žinoma, mes nesame tokie galingi. Bet tai yra įmanoma, kad... Bent jau, mes matėme, kad šunys šoka saṅkīrtanoje. Taigi, tai yra taip pat įmanoma... Bet mums nebūtina taip rizikuoti. Tačiau Caitanya Mahāprabhu sugebėjo įtikinti tigrus šokti, mes galime bent jau įtikinti visus žmones šokti. Tai yra toks nuostabus judėjimas.

Taigi, paśu pākhī jhure, pāṣāṇa vidare. Pāṣāṇa reiškia akmenį. Taigi, netgi akmeninės širdies žmogus, jis taip pat išsilydo dėl Hare Kṛṣṇa kartojimo. Tai mes patyrėme, matėme. Pāṣāṇa vidare, śuni' jāra guṇa-gāthā. Paprasčiausiai klausantis transcendentinių pasakojimų ir apibūdinimų apie Viešpatį Caitanyą, netgi kietaširdžiai žmonės, jie taip pat išsilydo. Buvo daugybė pavyzdžių, Jagāi Mādhāi. Daugybė puolusių sielų, jie buvo pakelti į aukščiausią dvasinę platformą. Tuomet Locana dāsa Ṭhākura sako, kad: viṣaya majiyā, rohili poriyā. "Nelaimei, aš esu taip įsipainiojęs šiuose kūniškuose, jusliniuose poreikiuose, kad aš pamiršau lotosines Caitanyos Mahāprabhu pėdas." Viṣaya majiyā, rohili poriyā, se pade nahilo āśa. "Aš negaliu panorėti būti patrauktas Viešpaties Caitanyos lotosinių pėdų." Taigi, kodėl taip yra? Taigi, jis sielvartauja, kad: āpana karama, bhuñjāye śamana, kad: "aš kenčiu dėl savo praeities piktadarysčių pasekmių, kad aš negaliu būti patrauktas Kṛṣṇos sąmonės judėjimo. Tai yra bausmė, kurią man paskyrė Yamaraja, mirties prižiūrėtojas." Iš tikrųjų šis Kṛṣṇos sąmonės judėjimas, saṅkīrtanos judėjimas yra toks geras ir patrauklus, labai paprastas, aš turiu minty, nerafinuota asmenybė turėtų būti patraukiama. Bet jeigu kažkas nėra patraukiamas, reikia suprasti, kad jį baudžia mirties prižiūrėtojo įstatymai. Vienaip ar kitaip, jeigu mes tvirtai laikysimės principo kartoti, tuomet netgi Yamarāja, mirties prižiūrėtojas, jis taipogi negalės nubausti. Tokia yra Brahma-saṁhitos nuomonė. Brahma-saṁhitā sako, kad tas, kuris priima šią atsidavimo tarnystę, tuojau pat jo praeities poelgių atoveikis yra sutvarkomas. Taigi, kiekvienas iš mūsų turėtų įsitraukti į šį Kṛṣṇos sąmonės judėjimą kartodamas: Hare Kṛṣṇa Hare Kṛṣṇa Kṛṣṇa Kṛṣṇa Hare Hare, Hare Rāma Hare Rāma Rāma Rāma Hare Hare.