LT/Prabhupada 0655 - Religijos tikslas yra suprasti Dievą ir išmokti, kaip mylėti Dievą



Lecture on BG 6.6-12 -- Los Angeles, February 15, 1969

Atsidavusysis: "Bhagavad-gita — tai mokslas apie Krsnos sąmonę. Žemiškasis mokytumas nepadės įsisąmoninti Krsnos."

Prabhupāda: Taip. Tai, kad jūs turite magistro, PhD, doc titulus, nereiškia jog jūs suprasite Bhagavad-gītā, tai yra neįmanoma. Tai yra transcendentinis mokslas. Norint suprasti, reiki turėti kitokias jusles. Ir tas jusles jūs turite išsiugdyti, jūs turite išgryninti jas, atlikdami tarnystę. Priešingai, net didieji mokslininkai, kaip ir dauguma daktarų ir daktaro laipsnį turinčių, neteisinga supranta, kas yra Krsna. Jie negali suprasti. Tai neįmanoma. Todėl Krsna pasirodo toks koks Jis yra. Ajo 'pi sann avyayātmā (BG 4.6). Nors Jis yra negimęs, Jis ateina mums parodyti, koks yra Dievas, suprantate? Tęskite.

Atsidavusysis: "Laimingi tie, kurie turi galimybę bendrauti su tyros sąmonės žmogumi. Krsną įsisąmoninęs žmogus Krsnos malone turi praktiškai patikrintas žinias."

Prabhupāda: Taip, per Krsnos malone. Ne per akademinį išsilavinimą. Tu... Mes turime užsitarnauti Krsnos malonę, tada mes galėsime suprasti Krsną. Tada mes matysime Krsna. Tada mes galėsime kalbėtis su Krsna, galėsime daryti viską. Jis yra asmuo. Jis yra Aukščiausiasis Asmuo. Tai yra Vedinis įsakymas. Nityo nityānāṁ cetanaś cetanānām (Kaṭha Upaniṣad 2.2.13). Jis yra Aukščiausiasis Asmuo arba Aukščiausioji Amžinybė. Mes visi esame amžini. Mūsų... Dabar mes esame įkalinti šiuose kūnuose. Mes pasitinkame gimimą ir mirtį. Tačiau iš tikrųjų mes neturime nei gimimo nei mities. Mes esame amžinos dvasinės sielos. Ir pagal mano darbus, pagal mano norus, Aš keliauju iš vieno kūno į kitą kūną, kitą kūną, kitą kūną. Tai vyksta. Iš tikrųjų aš neturiu gimimo ir mirties. Tai paaiškinta Bhagavad-gītos antrajame skyriuje: na jāyate na mriyate vā. Gyvoji esybė, niekada negimsta ir niekada nemiršta. Panašiai, Dievas irgi yra amžinas, jūs irgi esate amžini. Kai sukursite savo amžinąjį ryšį su amžinu, visiškai amžinu... Nityo nityānāṁ cetanaś cetanānām. Jis yra aukščiausia gyvoji būtybė tarp gyvųjų būtybių. Jis yra aukščiausia amžinybė tarp amžinų. Taigi, Krsno sąmonės, juslių išgryninimo dėka, šis žinojimas ateis ir jūs pamatysite Dievą. Tęskite.

Atsidavusysis: Krsną įsisąmoninęs žmogus Krsnos malone turi praktiškai patikrintas žinias, nes jis gauna pasitenkinimą iš tyros pasiaukojimo tarnybos. nes jis gauna pasitenkinimą iš tyros pasiaukojimo tarnybos. Tų žinių dėka jis tampa tobulas. Transcendentinis žinojimas padeda žmogui būti tvirtų įsitikinimų — tuo tarpu grynos akademinės žinios gali lengvai supainioti, suklaidinti savo menamais prieštaravimais. Iš tikrųjų susivaldžiusi yra tik realizuota siela, nes ji atsidavė Krsnai. Ji transcendentali, nes neturi nieko bendra su žemišku mokytumu.

Prabhupāda: Taip. Net jeigu žmogus yra beraštis. Jeigu jis nežino kas yra ABCD, jis gali suvokti Dievą, su sąlyga, kad jis užima save nuolankia transcendentinė mylinčia tarnyste. Kitas gali būti labai išsimokslinęs, didis mokslo žmogus, tačiau jis negali suvokti Dievo. Dievas nepavergiamas jokios materialiomis sąlygomis. Jis yra aukščiausioji dvasia. Panašiai, Dievo suvokimas taip pat nėra pavergiamas jokiomis materialiomis sąlygomis. Ne todėl, kad esi vargšas žmogus, tu negali suvokti Dievo. ar kadangi esi labai turtingas žmogus, todėl suprasi Dievą. Ne. Todėl, kad esi nemokytas, todėl negali suvokti Dievo, ne, ne tai. Nes esi puikiai išsimokslinęs, todėl gali suvokti Dievą. Ne, ne tai. Jis yra besąlygiškas. Apratihatā. Sa vai puṁsāṁ paro dharmaḥ. Bhagavad-gitoje pasakyta, jog tai yra aukščiausios religijos principas. Bhāgavata nemini, jog ši Hindu religija yra aukščiausia ar Krikščionių religija yra aukščiausia, ar Islamo religija yra aukščiausia, ar kuri nors kita religija. Mes sukūrėme tiek daug įvairių religijų.

Tačiau Bhagavata sako, jog šis religijos principas yra aukščiausias. Kuris? Sa vai puṁsāṁ paro dharmo yato bhaktir adhokṣaje (SB 1.2.6). Jog religija, kuri padeda daryti pažangą atsidavimo tarnystėje ir meilei Dievui. Viskas. Tai yra aukščiausios religijos apibūdinimas. Mes neanalizuojame, jog ši religija yra aukščiausios klasės, ši religija yra žemiausios. Žinoma, kaip Aš jums minėjau, pagal tai jog materialiame pasaulyje vyrauja trys gunos. Taigi pagal gunas, yra sukuriama religijos samprata. Tačiau religijos tikslas yra suprasti Dievą. ir išmokti kaip mylėti Dievą. Tai yra tikslas. Bet kurios religinės sistemos. Jeigu ji moko jus kaip mylėti Dievą, tada tai aukščiausios klasės religija. Kitaip, ji bevertė. Tu gali vykdyti savo religinius principus labai griežtai ir labai gražiai, tačiau tavo meilė Dievui yra lygi nuliui. Jūsų meilė materijai tiesiog auga, tai nėra religija. Pagal Bhagavata nuosprendį: sa vai puṁsāṁ paro dharmo yato bhaktir adhokṣaje (SB 1.2.6). Apratihatā. Ahaituky apratihatā. Religijos sistema neturi jokios priežasties. ir yra be jokių kliūčių. Jeigu jūs galite pasiekti tokių religinės sistemos principų, tada mes suprasime, jog jūs esate laimingai visais atžvilgiais. Kitaip, nėra jokios galimybės.

Sa vai puṁsāṁ paro dharmo yato bhaktir adhokṣaje (SB 1.2.6). Adhokṣaje. Dieva vardas yra Adhokṣaja. Adhokṣaja reiškia task, kuris nugali visus materialistinius bandymus pamatyti Dievą. Adhokṣaja. Akṣaja reiškia bandymais pagrįstą žinojimą. Jūs negalite suprasti Dievo, bandymais pagrįstomis žiniomis, ne. Turite mokytis kitaip. Tai reiškia jog nuolankiu klausymu ir transcendentinės tarnystės atlikimu. Taga jūs galėsite suprasti Dievą. Taigi, bet kurie religiniai principai, kurie moko ir padeda jums, ugdyti jūsų meilę Dievui be jokios priežasties... "Aš myliu Dievą, nes Jis suteikia daugybę gražių dalykų mano juslių patenkinimui." Tai nėra meilė. Ahaituki. Be jokių... Dievas yra didis. Dievas yra mano tėvas. Mano pareiga yra mylėti jį. Tai viskas. Jokių apsikeitimų. "O, Dievas duoda man duonos kasdieninės, todėl aš mylėsiu Dievą." Ne. Dievas duoda duonos kasdieninės net ir gyvūnams, katėms ar šunims. Dievas yra visų tėvas. Jis aprūpina maistu visus. Taigi tai nėra meilė. Meilė be priežasties. Net jeigu Dievas ir neaprūpina manęs duona kasdienine, aš mylėsiu Dievą. Tai yra meilė. Tai yra meilė.

Caitanya Mahāprabhu sako: āśliṣya vā pāda-ratāṁ pinaṣṭu mām (CC Antya 20.47). "Arba Tu apkabini mane arba tu mindžioji mane Savo kojomis. arba niekada nepasirodai prieš mane. Man plyšta širdis nematant tavęs. Vistiek aš Tave myliu." Tai yra tyra Dievo meilė. Kai mes pasieksime tokį atsidavimo Dievui lygį, tada mes sužinosime, visas, pilnas malonumų. Dievas yra pilnas malonumų, jūs irgi esate pilni malonumų. Tai yra tobulumas. Tęskite.