LT/Prabhupada 0749 - Krišna jaučia skausmą, tad įsisąmoninkite Krišną



Lecture on SB 1.7.7 -- Vrndavana, April 24, 1975

Prabhupāda: Žmonės kenčia, nes tampa nedori. Taigi, negalima suprasti kas yra Dievas, kas yra Kṛṣṇa, kol neatmetama nedorybinga veikla.

yeṣāṁ tv anta-gataṁ pāpaṁ
janānāṁ puṇya-karmaṇām
te dvandva-moha-nirmuktā
bhajante māṁ dṛḍha-vratāḥ
(BG 7.28)

Toks yra principas, kad jūs negalite užimti žmonių nedorybinga veikla ir tikėtis kad tuo pat metu jis taps religingas ar įsisąmoninęs Dievą. Tai yra neįmanoma. Tai yra neįmanoma. Taigi Caitanya Mahāprabhu apibūdino labai lengvą metodą tapti dorybingu. Tai yra Hare Kṛṣṇa mahā-mantros kartojimas. Ceto-darpaṇa-mārjanam (CC Antya 20.12). Tikroji liga yra mūsų širdyje. Hṛd-roga-kāma. Hṛd-roga-kāma (CC Antya 5.45–46). Mes turime ligą, širdies ligą. Kas tai? Kāma, geismingi troškimai. Tai yra vadinama hṛd-roga-kāma. Taigi, mes turime pagydyti šią širdies ligą, hṛd-roga-kāma. O tai bus padaryta paprasčiausiai kartojant ir klausant Hare Kṛṣṇa mantros. Ceto-darpaṇa-mārjanam. Su širdimi viskas tvarkoje, bet ji yra padengta nešvariais materialiais dalykais, tai yra trijomis gunomis: sattva, raja, tama. Bet paprasčiausiai klausantis Śrīmad-Bhāgavatam, klausantis Hare Kṛṣṇa mantros kartojimo jūs apsivalysite. Nityaṁ bhāgavata-sevayā. Naṣṭa-prāyeṣu abhadreṣu nityaṁ bhāgavata-sevayā (SB 1.2.18). Nityaṁ bhāga... Jei mes priimsime šią galimybę... Mes atidarinėjame centrus visame pasaulyje tam, kad suteiktume žmonėms galimybę, nityaṁ bhāgavata-sevayā. Anartha upaśamaṁ sākṣād bhakti-yogam (SB 1.7.6). Tuomet, kai tik širdis apsivalo klausant apie Kṛṣṇą... Caitanya Mahāprabhu rekomenduoja, kad: yāre dekha, tāre kaha kṛṣṇa-upadeśa (CC Madhya 7.128). Ši Śrīmad-Bhāgavatam taip pat yra kṛṣṇa-upadeśa, kadangi klausantis Śrīmad-Bhāgavatam jūs susidomėsite Kṛṣṇa. Upadeśa apie Kṛṣṇą, tai taip pat kṛṣṇa-upadeśa, o upadeśa, nurodymai suteikti Kṛṣṇos, tai taip pat yra kṛṣṇa-upadeśa.

Taigi tokia yra Śrī Caitanyos Mahāprabhu misija, eikite ir pamokslaukite, ir propaguokite kṛṣṇa-upadeśą. Tai yra Kṛṣṇos sąmonės judėjimas. Mes mokiname visus savo žmones kaip skleisti kṛṣṇa-upadeśą, kaip skleisti Kṛṣṇos sąmonę. Tuomet anartha upaśamaṁ sākṣāt. Tuomet visi nepageidaujami dalykai kurie jį užteršė pasibaigs. Tuomet tyra sąmonė... Tyra sąmonė yra Kṛṣṇos sąmonė. Tyra sąmonė reiškia suprasti, kad „aš esu labai intymiai susijęs su Kṛṣṇa kaip Jo dalelė.” Visai kaip mano pirštai labai intymiai susiję su mano kūnu. Intymiai... Jei piršte yra nors mažiausias skausmas, aš sunerimstu, nes aš turiu intymų ryšį su šiuo pirštu. Panašiai, mes turime intymų ryšį su Kṛṣṇa, ir mes esame puolę. Todėl Kṛṣṇa taip pat jaučia nedidelį skausmą ir todėl Jis nužengia:

paritrāṇāya sādhūnāṁ
vināśāya ca duṣkṛtām
dharma-saṁsthāpanārthāya
sambhavāmi yuge yuge
(BG 4.8)

Kṛṣṇa jaučia skausmą. Taigi įsisąmoninkite Kṛṣṇą, tuomet Kṛṣṇa pajus malonumą. Tai yra Kṛṣṇos sąmonės judėjimas.

Ačiū jums labai.

Atsidavusieji: Jaya Prabhupāda.