LT/Prabhupada 0750 - Kodėl mes gerbiame motiną



Lecture on BG 9.10 -- Melbourne, April 26, 1976

Nėra mokyklos, universiteto ar institucijos, kuri tirtų kas yra mṛtyu-saṁsāra-vartmani. Mes tokie puolę, kad net neklausiame apie tai. Visai kaip gyvuliai. Gyvūnas yra paimamas į skerdyklą, tai žino visi. Tačiau gyvūnas neturi gebėjimo klausti: „kodėl mane paėmė į skerdyklą?” Jis neturi tokio gebėjimo. Jis neturi gebėjimo pasipriešinti prieš tai, kad jis yra imamas į skerdyklą. Mṛtyu-saṁsāra-vartmani (BG 9.3). Kiekvienas iš mūsų eina į skerdyklą, tačiau žmogus, jei jis bus paimtas į skerdyklą per prievartą, jis bent jau pradės protestuoti, verkti, kad: „kodėl šis žmogus ima mane į skerdyklą?” Tačiau gyvūnas neturi... Nors jis jaučia, verkia, ašaros yra jo akyse, kartais mes tai matome. Jie žino, kad „mes esame paimti į skerdyklą be jokių nusižengimų. Mes niekam nesukeliame žalos.” Visai kaip karvės. Jos valgo žolę ir suteikia jums patį maistingiausią maistą - pieną. Tačiau mes esame tokie žiaurūs ir tokie nedėkingi, kad mes paimame karves į skerdyklas.

Karvė pasak Vedinės civilizacijos yra laikoma motina. O Kodėlgi ne motina? Ji suteikia pieną. Kodėl motina yra gerbiama? Kodėl mes teikiame pagarbą motinai? Nes kai mes esame bejėgiai, mes negalime nieko valgyti, motina suteikia pieną iš savo krūtų. Motina reiškia tą, kuri suteikia maistą. Taigi, jei karvė suteikia maistą, pieną - pienas yra toks maistingas ir kupinas vitaminų, todėl ji mūsų motina. Šāstrose pasak Vedinės civilizacjos yra septynios motinos. Septynios motinos. Viena motina tai tikroji mama, iš kurios įsčių mes gimėme. Ādau mātā. Tai tikroji motina. Guru-patnī, dvasinio mokytojo žmona, ji yra motina. Ādau mātā guru-patnī brāhmaṇī. Brāhmaṇo žmona, ji taip pat motina. Iš tiesų civilizuotas žmogus visas moteris išskyrus savo žmoną mato kaip motinas. Ne septynios, aštunta - visos moteris.

mātṛvat para-dāreṣu
para-dravyeṣu loṣṭravat
(Cāṇakya-śloka 10)

Išsilavinęs žmogus nėra tas kuris turi daugybę laipsnių. Išsilavinęs žmogus yra tas, kuris mato visas moteris kaip motinas. Taigi neskaitant visų moterų, bent jau septynias mes turėtume laikyti motinomis. Ādau mātā guru-patnī brāhmaṇī. Brāhmaṇī. Rāja-patnikā, karalienė. Karalienė yra motina, rāja-patnikā. Dhenu, karvė. Karvė yra motina. Ir dhātri, auklė, ji yra motina. Dhenur dhātrī tathā pṛthvī. Ir žemė, ji suteikia mums tokią maisto įvairovę.

Taigi tai yra filosofija. Taigi, mes turėtume būti labai švelnūs, bent jau karvėms. Jei kažkas yra prisirišęs prie mėsos valgymo, jis gali žudyti kokius nors kitus gyvūlius, tokius kaip ožkas, avis, kiaules, žuvis. Yra kiti gyvūnai. Tačiau Bhagavad-gītoje ypatingai yra paminėta:

kṛṣi-go-rakṣya-vāṇijyaṁ
vaiśya-karma svabhāva-jam
(BG 18.44)

Go-rakṣya. Tai labai svarbu visuomenėje, suteikti prieglobstį karvėms ir gauti pieną. O pieno produktų įvairovė, iš kurių galutinis - ghi, yra labai svarbus dalykas. Indijoje vis dar kiekvienuose namuose yra reikalingas pakankamas kiekis ghi. Tačiau jie nėra mėsaėdžiai. Mėsaėdžiai negali pakęsti ghi.