LT/Prabhupada 0824 - Dvasiniame pasaulyje nėra jokių nesutarimų



751101 - Lecture BG 07.05 - Nairobi

Taigi jeigu jūs studijuosite žmogaus natūra, kas ten yra, tai yra ir Dieve. Tačiau tai yra tobula ir neribota, mes turime visas šias chemines savybes - labai mažą kiekį. Ir kontaktuodamos su materija jos tampa netobulos. Taigi jeigu jūs tampate išsilaisvinę materialių pančių, tada jūs tampate tobuli. Jūs galite tai suprasti, jog "Aš esu geras kaip Dievas, tačiau Dievas yra didis; aš esu labai mažas." Tai yra savo sugebėjimų išsiugdymas. Tai yra savo sugebėjimų išsiugdymas. Jeigu jūs galvojate, "Aš esu geras kaip Dievas," tai yra jūsų kvailumas. jūs esate geri kaip Dievas pagal savybes, tačiau kiekybiškai, jūs nesate tokie didūs kaip Dievas. Tai yra savo sugebėjimų išsiugdymas. Todėl šastros sako, jog "Jeigu toks mažas kiekis dvasinės kibirkšties būtų lygus aukščiausiai visumai, tai kaip tada ji tapo pavaldi Jam?" Tai yra pagrindimas. Mes esame kontroliuojami. Materialioje atmosferoje mes esame pilnai kontroliuojami. Tačiau kai mes esame dvasiškai laisvi, mes vistiek esame kontroliuojami, tačiau Dievas išlieka didis, o mes išliekame maži.

Todėl dvasiniame pasaulyje nėra jokių nesutarimų. Jog Dievas yra didis, o mes maži, nėra jokių nesutarimų. Tai yra dvasinis pasaulis. O materialus pasaulis tai, "Dievas yra didis, mes esame maži" - tai yra nesutarimas. Tai yra materialus pasaulis. Pamėginkite suprasti skirtumą tarp dvasinio ir materialaus pasaulio. Gyvoji būtybė yra labai maža Dievo dalis, tačiau dvasiniame pasaulyje visi žino apie savo padėtį. Gyvosios būtybės, jos žino, "Kokia yra mano padėtis? Aš esu maža Dievo dalelė." Todėl nėra jokio nesutarimo. Viskas klostosi puikiai. Čia, materialiame pasaulyje... Ji iš tikrųjų yra maža Dievo dalelė, tačiau yra nesutarimas. Ji klaidingai galvoja, jog "Aš esu beveik kaip Dievas." Tai yra materialus gyvenimas. O išsilaisvinimas reiškia... Kai mes esame laisvi nuo šios klaidingos gyvenimo sampratos, tai yra išsilaisvinimas. Išsilaisvinimas reiškia... Todėl visi bhaktai, kurie iš esmės priėmė jog "Dievas yra didis; Aš esu maža, labai maža dalelė.

Todėl, kaip mažas tarnauja dideliam, mano tikroji pareiga yra tarnauti Dievui." Tai yra išsilaisvinimas. Tai yra išsilaisvinimas. Todėl kiekvienas bhakta, kuris priėmė šį principą, jog "Dievas yra didis; Aš esu labai mažas. Aš turiu... Aš turiu daryti paslaugą didžiam..." Tokia yra prigimtis. Visi eina į ofisą, gamyklą, darbą. Kas tai yra? Eina tarnauti didesniam. Kitu atveju jis galėtu likti namie. Kodėl jis eina į fabriką, ofisą? Tokia prigimtis, mažas tarnauja didesniam. Taigi Dievas, Jis yra didžiausias. Aṇor aṇīyān mahato mahīyān (Kaṭha Upaniṣad 1.2.20). Tad kokia yra jūsų pareiga? Tarnauti Jam, tai viskas. Tai yra natūrali padėtis. Materialiame pasaulyje žmogus ketina tarnauti kažkam, (negirdėti), kam nors dėl duonos; vistiek jis galvoja, "Aš esu Dievas." Koks tipo Dievas jis yra. (juokas) Tai yra neišmanėlis, jis galvoja jog jis yra Dievas. Jeigu jis yra atleidžiamas iš ofiso, jis negaus savo duonos, ir Jis yra Dievas. Tai yra materialus pasaulis. Visi galvoja, "Aš esu Dievas." Todėl jie yra vadinami mūḍhas, neišmanėliai. Jie neatsiduoda Dievui. Na māṁ duṣkṛtino mūḍhāḥ prapadyante narādhamāḥ māyayāpahṛta-jñānāḥ (BG 7.15). Apahṛta-jñānāḥ. Jo tikrasis žinojimas yra atimtas. jis nežino, jog jis yra mažas, Dievas yra didis, jo reikalas yra tarnauti Dievui. Šios žinios yra atimtos. Māyayāpahṛta-jñānā āsuraṁ bhāvam āśritāḥ. Tai yra ženklas. Ir jūs galite suprasti iš vieno simptomo. Panašiai kaip spaudžiant vieną ryžių grūdą iš vieno ryžių puodo, jūs galite suprasti jog ryžiai išvirę, panašiai, iš vieno požymio jus galite suprasti kas yra neišmanėlis. Iš vieno požymio. Kas tai? Na māṁ prapadyante. Jis nėra Krišnos atsidavusysis, jis yra neišmanėlis. Tai viskas. Iškart priimkite, be jokių svarstymų, jog bet kas, kas nėra Krišnos atsidavusysis, kas nėra pasiruošęs atsiduoti Krišnai, jis yra neišmanėlis. Tai viskas. Tai yra mūsų išvada. Ačiū jums labai. Hare Krišna.