LT/Prabhupada 0955 - Didžioji dauguma gyvųjų būtybių yra dvasiniame pasaulyje. Tik kelios jų nukrenta



750623 - Conversation - Los Angeles

Dr. Mize: Ar visos sielos, kurios buvo danguje, nukrito vienu metu, ar skirtingu metu, ar buvo sielų, kurios visuomet buvo geros, nekvailos, jos nenukrito?

Prabhupāda: Ne, dauguma, devyniasdešimt procentų, visuomet yra geros. Jos niekuomet nenukrenta.

Dr. Mize: Tad mes esame tarp tų dešimties procentų?

Prabhupāda: Taip. Arba mažiau nei dešimties. Visame materialiame pasaulyje gyvosios būtybės yra... Visai kaip kalėjimuose yra tam tikra dalis populiacijos, tačiau jie nėra dauguma. Populiacijos dauguma yra už kalėjimo ribų. Taip pat dauguma gyvųjų būtybių, neatsiejamų Dievo dalelių, yra dvasiniame pasaulyje. Tik keletas jų nukrenta. Dr. Mize: Ar Krišna žino iš anksto laiką, kada siela taps kvaila ir nukris?

Prabhupāda: Krišna? Taip, Krišna gali tai žinoti, nes Jis - visažinis.

Dr. Mize: Ar ir daugiau sielų visą laiką krenta?

Prabhupāda: Ne visą laiką. Tačiau yra tendencija kristi, ne visiems, tačiau kadangi yra nepriklausomybė... Niekam nepatinka piktnaudžiauti nepriklausomybe. Tas pats pavyzdys: Visai kaip valdžia stato miestą, taip pat pastato kalėjimą, kadangi valdžia žino, jog kažkas bus nusikaltėlis, taigi tam reikia pastatyti pastogę. Labai paprasta tai suprasti. Nėra taip, kad šimtas procentų populiacijos bus nusikaltėliai, tačiau vyriausybė žino, jog kai kurie jų tokie bus. Kitu atveju kodėl jie taip pat pastatė kalėjimą? Kažkas gali sakyti: „Kur yra nusikaltėlis? Jūs statote...“ Valdžia žino, kad nusikaltėlių bus. Taigi jeigu paprasta valdžia gali tai žinoti, kodėl Dievas negali to žinoti? Nes yra tokia tendencija.

Dr. Mize: O tos tendencijos kilmė yra...?

Prabhupāda: Taip.

Dr.Mize: Iš kur ši tendencija ateina?

Prabhupāda: Tendencija reiškia nepriklausomybę. Taigi kiekvienas gali žinoti, jog nepriklausomybę galima arba panaudoti tinkamai, arba piktnaudžiauti ja. Tai - nepriklausomybė. Jeigu padarysite tik vieną kelią, kuriuo eidami negalite nukristi, tai ne nepriklausomybė. Tai - jėga. Todėl Krišna sako: yathecchasi tathā kuru (BG 18.63). „Dabar daryk, ką nori.“