LT/Prabhupada 0970 - Liežuvis turtų būti naudojamas pašlovinti Aukščiausiąjį Viešpatį



730400 - Lecture BG 02.13 - New York

Taigi tai - mūsų padėtis, mes negalime suprasti Krišnos per savo protines spekuliacijas, ribotas jusles. Tai neįmanoma. Turime įsitraukti - sevonmukhe hi jihvādau - pradėdami nuo jihvā, liežuvio. Liežuvis - didžiausias priešas ir didžiausias draugas. Jeigu leisite liežuviui daryti tai, ką jis nori, rūkyti, gerti, valgyti mėsą, daryti tą ar aną, tuomet jis - didžiausias jūsų priešas. Jeigu neleisite liežuviui, galite jį kontroliuoti, tuomet galite kontroliuoti visas jusles. Automatiškai.

tā'ra madhye jihvā ati lobhamoy sudurmati
tā'ke jetā kaṭhina saṁsāre
kṛṣṇa baro doyāmoy koribāre jihvā jay
swa-prasād-anna dilo bhāi
sei annāmṛta pāo rādhā-kṛṣṇa-guṇa gāo
preme ḍāko caitanya-nitāi
(Bhaktivinoda Ṭhākura)

Taigi liežuvis visuomet turėtų būti naudojamas pašlovinti Aukščiausiąjį Viešpatį. Tai - mūsų liežuvio reikalas Liežuviui neturėtų būti leidžiama valgyti nieko, išskyrus kṛṣṇa-prasādą. Tuomet paprasčiausiai per liežuvio kontrolę būsite išlaisvinti. O jeigu leisite liežuviui daryti bet ką, tuomet bus labai sunku. Taigi dvasinis švietimas, kaip sako Krišna, prasideda, kai suprantate, jog nesate šis kūnas. Tenkinti jusles - ne mano reikalas, nes aš nesu šis kūnas. Jeigu aš nesu šis kūnas, tuomet kodėl turėčiau vargintis ir tenkinti tik šį kūną? Kūnas reiškia jusles. Tai - pirmas nurodymas.

Taigi karmiai, džaniai ir jogai visi bando patenkinti savo kūno poreikius. Karmiai tai daro tiesiogiai. „Valgykite, švęskite, mėgaukitės.“ Tai - jų filosofija. Džnaniai taip pat paprasčiausiai stengiasi suprasti, jog „aš nesu šis kūnas.“ Neti neti neti neti: „Ne tai, ne tai, ne tai, ne tai...“ Jogai taip pat bando pasiekti juslių kontrolę per fizinius pratimus, hatha jogą. Taigi jų veiklos centras - kūnas. Kūnas yra veiklos centras. O mūsų filosofija prasideda taip: „Jūs nesate šis kūnas.“ Matote? Kai jie išlaikys savo magistro laipsnio „egzaminą“ šio kūno tyrinėjime, tuomet jie galės suprasti, kokia jų funkcija. Tačiau mūsų filosofija prasideda taip: „Jūs nesate šis kūnas.“ Antros pakopos studijos. „Jūs nesate šis kūnas.“ Tai - Krišnos nurodymas. Indijoje matėme didelių politikų ir mokslininkų. Jie rašo Bhagavad-gitos komentarus, tačiau jie rašo per šią kūnišką gyvenimo sampratą. Savo šalyje matėme didį lyderį, Mahatmą Gandį, jo nuotrauką su Bhagavad-gita. Tačiau ką jis darė visą savo gyvenimą? Kūniška samprata: „Aš esu indas. Aš esu indas.“ Nacionalizmas reiškia kūnišką gyvenimo sampratą. „Aš esu indas.“ „Esu amerikietis.“ „Esu kanadietis.“ Tačiau mes nesame šis kūnas. Tuomet iš kur „aš esu indas“, „aš esu amerikietis“, „aš esu kanadietis“? Taigi jie neturi šių žinių, yra įsitraukę į kūnišką gyvenimo sampratą, ir vis tiek laiko Bhagavad-gitą autoritetu. Tik pažvelkite, kaip tai juokinga. O Bhagavad-gita pradžioje moko: „Jūs nesate šis kūnas.“ O jie gyvena kūniškoje gyvenimo sapratoje. Tuomet tiesiog pasistenkite suprasti, kokia jų padėtis. Kaip jie gali suprasti Bhagavad gitą? Jeigu žmogus jaučia: „Aš priklausau šiai tautai, priklausau šiai šeimai, priklausau šiai bendruomenei, priklausau šiam kultui, priklausau tam, priklausau šiai religijai...“ Viskas paremta kūniška gyvenimo samprata.