LT/Prabhupada 1054 - Mokslininkai, filosofai, mokslo žmonės - visi bedieviai



750522 - Conversation B - Melbourne

Mokslininkai, filosofai, mokslo žmonės - visi bedieviai Prabhupāda: Taigi šios Jungtinės tautos yra nepasisekimas ir tai bus nepasisekimas, nes nėra Dievo sąmonės.

Bob Bourne: Aš negalvoju, jog jos būtinai žlugs. Prabhupāda: Hm?

Bob Bourne: Aš negalvoju, jog jos būtinai žlugs. Aš negalvoju. Aš manau, kad dalykai tikrai keičiasi visame pasaulyje. Esmė tame, kokią kryptį jie pasirinks.Prabhupāda: Ne, kas keičiasi? Jie vėl ruošiasi karui. Kur pokyčiai? Nežymi provokacija, ir gali kilti karas.

Raymond Lopez: Taip, bet žmonės dabar keičiasi. Jūs pasiekiate jaunus žmonės, kurie pirmą kartą per savo metus, tampa sąmoningi ir domisi dalykais, kurie yra už jų miesto ribų, jų valstijos ar ką jie beturėtų. Jūs turite žmonių, jauni žmonės dabar pradeda domėtis tokiais dalykais kaip skurdas. Jie domisi Bangladešu ir t.t. Tai yra gerai. Tačiau nepaisant to, mes turime didelę dalį žmonių kurių mintis yra tokia jog, "Man viska gerai, aš rūpinsiuosi savo," negalvodami apie bendrą paveiklsą. Aš galvoju, jog kol turite skirtingas koncepcijas, skirtingus tikėjimus, bus labai sunku suprasti tai ką jūs kalbate.

Prabhupāda: Taip, pirma turi būti apjungta. Jog... Pirmiausia yra tai jog, visi turėtų būti įtikinti ar aiškiai suprasti, jog viskas priklauso Dievui. Tačiau jie neturi net Dievo koncepcijos. Tai yra... Dabartiniu momentu visa žmonių visuomenė, dauguma yra bedieviai, ypatingai Komunistai. Jie nepripažįsta. Mokslininkai, filosofai, mokslo žmonės - visi bedieviai. Mokslininko ypatinga veikla yra kaip ignoruoti Dievą. Jie sako, "Mokslas yra viskas. Mokslu mes galime padaryti viską. Nėra jokio Dievo poreikio." Hm?

Wally Strobes: Aš taip daugiau nebegalvoju. Jie yra labai apsišvietę.

Prabhupāda: Daugiau nebe? Wally Strobes: Na, kai kuriuose grupėse, taip, aš galvoju.

Prabhupāda: Tai buvo niekada daugiau, bet jeigu jie tai suvokia, tai yra labai gerai.

Raymond Lopez: Tačiau jūs negali sakyti, jog mokslininkai dirba tokiu būdų, jog tai yra prieš Dievo valią.

Prabhupāda: Taip, jie skao. Jie sako. O, mes Aš sutikau daug mokslininkų. Jie sako jog, "Mes viską išspręsime moksline pažanga. Mes tai jau padarėme." Jie tai sako. Raymond Lopez: Tačiau tai yra todėl...

Prabhupāda: Panašiai kaip ši didelė teorija, cheminė teorija. Vienas didis mokslininkas... Didelis ar mažmas, kas jis bebūtų, jis gavo Nobelio apdovanojimą.

Raymond Lopez: Jis vidutinio sudėjimo. (juokiasi) Prabhupāda: Hm. Raymond Lopez: Jis vidutinio sudėjimo.

Prabhupāda: Taip. Jis kuria toerija, jog gyvybė kilo cheminių elementų, dėl cheminės kombinacijos, cheminės evoliucijos. Darvino teorija irgi tokia pati. Tai yra jų... Dideli, dideli mokslininkai, jie tokie kvaili, jog gyvybė kilo iš materijos. Kur įrodymai? Jis dėstė Kalifornijos Universitete, buvo vienas studentas, jis yra mano mokinys, jis suabejojo,"Jeigu turi cheminių elementų, ar tu gali sukurti gyvybę?" Atsakymas buvo, "Šito aš negaliu pasakyti." Kodėl? Jūs iškeliate šią idėją, jog gyvybė kilo iš cheminių elementų. Taigi mokslas reiškia stebėjimas ir eksperimentas. Taigi eksperimentiškai įrodykite, jog cheminiai elementai sukūrė gyvybę.

Raymond Lopez: Jie stengiasi. (juokiais) Prabhupāda: Tai yra kitas kvailumas. Kai tu stengiesi tapti teisininku ar advokatu, tai nereiškia jog tu esi teisininkas. Kai jūs esate teisės mokslų studentas, jūs negali sakyti, jog "Aš esu baristeris ar advokatas." Negalite šitaip sakyti. Jūs stengiatės būti, tai yra kitas dalykas. Tačiau kol jie stengiasi būti, jie priima lyderio poziciją. Tai yra klaidinga. Tai yra apibūdinta Śrīmad Bhāgavatam andhā yathāndhair-upanīyamānāḥ, : (SB 7.5.31):"Aklas žmogus stengiasi vesti kitą aklą žmogų." Kokia nauda iš tokio vedimo? Lyderis yra aklas, kaip jis gerai pasielgs su kitu aklu žmogumi?

Bob Bourne: Bethovenas buvo kurčias. Prabhupāda: Hmm?

Bob Bourne: Bethovenas buvo kurčias. Prabhupāda: Kas tai yra?

Madhudviṣa: Bethovenas, didis kompozitorius, jis buvo kurčias.

Bob Bourne: Bent jau dalį savo gyvenimo.

Raymond Lopez: Tačiau ar negali žmonės daryti gerą dėl gerumo?

Prabhupāda: Tačiau jie nežino kas yra gerai.

Raymond Lopez: Tačiau yra tam tikri dalykai... Prabhupāda: Todėl aš sakau akli. Jis nežino kas yra gerai. Tikrasis gerumas yra suprasti Dievą. Tai yra tikrasis gerumas

Raymond Lopez: Tačiau yra tam tikri dalykai, kuriuos tu ne... Kurie yra geri, kuriuos tu gali priimti kaip gerus pačius iš savęs. Jeigu pavyzdžiui jūs matote močiutę, kurią partrenkia mašina, tu padedi jai. Taigi aš galvoju, jog yra tam tikrų dalykų, kurie yra geri patys iš savęs, ir tai jog žmonės reaguos ir darys gerą dalyką, nors jie ir neturi jokios koncepcijos apie Dievą.

Prabhupāda: Ne. Nebent tu pasiekei tikrą lygį, kaip tu gali būti geras? Panašiai kaip mūsų Madhudviṣa Mahārāja privalėjo jums. Jie atliko gerus legalius darbus. Tačiau nebent tu esi teisininkas, kaip tu gali tai padaryti? Jeigu turi per daug gerą protą, bet tu neesi teisininkas, kaip tu galėtum padaryti?

Wally Strobes: Bet būtų daug teisininkų... Prabhupāda: Ne, tai kitas dalykas. Aš kalbu apie save. Jeigu žmogus nežino, kas yra gerai, kaip jis atliks gera? Pirmas reikalkas yra jog jis turi žinoti kas yra gerai. Tada jis gali daryti kažką gero. Priešingu atveju, koks tikslas šokinėti kaip beždžionei? Jis turi žinoti. Kadangi tu esi teisininkas tu žinai kaip elgtis su teise; tu gali atlikti gerai. Tačiau neprofesionalas, kuris nėra teisininkas, kaip jis gali atlikti gerai? Taigi, todėl, bet kas, kuris stato save kaip lyderį, darantį gerą visuomenei, jis, visų pirma, turi žinoti kas yra gerai.