LV/Prabhupada 0046 - Nekļūstiet Par Dzīvnieku - Darbojieties Pret

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

You Don't Become Animal - Counteract -
Prabhupāda 0046


Morning Walk -- May 28, 1974, Rome

Jogēšvara: Pirms aiziešanas Bhagavāns atstāja man jautājumu sarakstu. Vai es drīkstu jums kādus no tiem uzdot?

Prabhupāda: Jā.

Jogēšvara: Viena problēma, kas, šķiet, kļūst arvien biežāka, ir teroristu parādīšanās, tā teikt, cilvēki, kurus virza kādi politiski, galvenokārt politiskas dabas iemesli.

Prabhupāda: Jā, pamatprincipu es jau pilnībā esmu izskaidrojis. Tāpēc, ka viņi ir dzīvnieki, arī dažreiz neganti dzīvnieki. Tas arī viss. Dzīvnieks, ir dažādu dzīvnieku veidi. Tīģeri un lauvas — tie ir neganti dzīvnieki. Bet jūs dzīvojat dzīvnieku sabiedrībā. Tātad dzīvnieku sabiedrībā daži citi dzīvnieki izrāda savu zvērīgumu, tas nav kas pārsteidzošs. Galu galā jūs dzīvojat dzīvnieku sabiedrībā. Tā jūs kļūstat par cilvēcisku būtni, ideālu. Tas ir vienīgais risinājums. Mēs jau esam teikuši, ka šī ir dzīvnieku sabiedrība. Ja parādās kāds negants dzīvnieks, kāds gan tur pārsteigums? Galu galā, tā ir dzīvnieku sabiedrība. Vai nu uzrodas tīģeris, vai zilonis, tie visi ir dzīvnieki. Bet nekļūstiet par dzīvniekiem arī jūs. Rīkojieties pretēji. Tas ir vajadzīgs. Cilvēciskā būtne tiek saukta par saprātīgu dzīvnieku. Ja kļūstat saprātīgi, tas ir tas, kas nepieciešams. Ja jūs joprojām paliekat kā cits dzīvnieks, cita veida dzīvnieks, tas jums nepalīdzēs. Jums jākļūst par īstenu cilvēcisku būtni. Bet "durlabhaṁ mānuṣaṁ janma tad apy adhruvam arthadam". (SB 7.6.1)

Šādiem cilvēkiem nav dzīves mērķa. Kāds ir cilvēka mērķis..., viņi nezina. Tādā veidā viņu dzīvnieciskās tieksmes tiek pielāgotas, šādi, tā, šādi, tā. Tāpat kā viņi dodas skatīties striptīzu. Tā ir dzīvnieciska dziņa; viņš ik dienas redz savu sievu kailu, un tomēr viņš dodas skatīties striptīzu, atdod kādu naudas summu. Jo viņiem nav citas nodarbes kā tikai šāds dzīvnieciskums. Vai ne tā? Kāda gan jēga doties lūkoties uz citu kailu sievieti? Jūs katru dienu, katru nakti varat redzēt savu sievu kailu. Kāpēc viņi to dara...Jo viņiem nav citas nodarbes. Dzīvnieki. Punaḥ punaś carvita-carvaṇānām (SB 7.5.30). Suns nezina, kas īsti ir garša. Viņš vienkārši košļā vienu kaulu, šādi, tā, šādi, tā. Jo viņš ir dzīvnieks. Viņam nav citas nodarbes. Tātad visa šī sabiedrība ir dzīvnieciska. Īpaši rietumnieki. Un viņi ir attīstījuši civilizāciju, kas balstīta uz šīm dzīvnieciskajām tieksmēm, [kas] nozīmē: "Es esmu šis ķermenis, un labākais manas dzīves pielietojums ir jutekļu apmierināšana." Tas ir dzīvnieks. "Es esmu šis ķermenis." Ķermenis nozīmē jutekļi. "Un apmierināt jutekļus ir augstākā pilnība." Tāda ir viņu civilizācija. Tātad jums jāiepazīstina ar īstu cilvēku civilizāciju. Jums nevajag būt pārsteigtiem par to, ka dzīvnieks dažādos veidolos un ar dažādām spējām parādās. Galu galā tas ir dzīvnieks. Pamatprincips ir dzīvnieciskums. Jo viņš domā: "Es esmu šis ķermenis..." Un suns domā: "Es esmu suns, ļoti brangs un spēcīgs suns." Tā cits cilvēks domā: "Es esmu liela valsts (tās pārstāvis)." Bet kāds tad ir pamatprincips? Suns arī domā ķermeniskā līmenī, un šī "lielā valsts" arī domā saskaņā ar savu veidolu. Tātad nav atšķirības starp šo suni un šo "lielo valsti". Vienīgā atšķirība ir tā, ka cilvēciskai būtnei daba dāvājusi labākus jutekļus. Un viņam nav varas, vai arī nav zināšanu, lai pielietotu labākus jutekļus, kā attīstīties garīgi un izkļūt no šīs materiālās pasaules. Tam viņam nav sajēgas. Viņš vienkārši izmanto šo labāko saprātu dzīvnieciskumam. Tāda ir nozīme. Viņam nav zināšanu, kā izmantot šo labāko saprātu. Tādēļ viņš [to] pielieto tikai dzīvnieciskumam. Un, kad vien cilvēki visā pasaulē redz rietumniekus [tiek uzskatīts]: "Viņi ir attīstīti." Kas tas ir? Pilnveidošanās dzīvnieciskumā. Pamatprincips joprojām ir dzīvnieciskums. Viņus tas pārsteidz. Viņi arī atdarina. Tātad viņi attīsta dzīvnieciskumu, dzīvnieku civilizāciju. Nu mums jāstājas (tam) pretim cilvēku civilizācijas labklājības dēļ.