LV/Prabhupada 0065 - Visi Būs Laimīgi

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Everyone Will be Happy - Prabhupāda 0065


Arrival Lecture -- Gainesville, July 29, 1971

Viese: Vai [šajā] kustībā ir kāda istaba citām personām, kuras netieši kalpo Krišnam, nevis visu dienu skandē Harē Krišna?

Prabhupāda: Nē. [Šis] process ir līdzīgs situācijai, kad jūs lejat ūdeni uz koka saknes; [tad] ūdens tiek nogādāts lapai, zariem, zariņiem, un tie joprojām ir svaigi, dzīvības pilni. Bet ja jūs laistāt tikai lapu, arī aplaistītā lapa izžūs un arī koks nokaltīs. Ja jūs ēdienu nogādājat kuņģī, tad enerģija tiks piegādāta jūsu pirkstam, jūsu matiem, nagiem, visur. Un, ja jūs paņemat ēdienu rokā, bet nenogādājat kuņģī, tad šis ēdiens būs vien bezjēdzīgi izšķērdēts. Tātad visa šī humānā palīdzība būs veltīgi pielietota, jo tur nav Krišnas apziņas. Viņi tik daudzos veidos mēģina kalpot cilvēku sabiedrībai, bet viņi visi ir vīlušies bezjēdzīgajos mēģinājumos, jo tur nav Krišnas apziņas. Un, ja cilvēki tiek apmācīti nokļūt Krišnas apziņā, tad dabiskā kārtā laimīgs būs ikviens. Un tas, kurš pievienosies, visi, kuri dzirdēs, ikviens, kurš sadarbosies — tie visi būs laimīgi. Tātad mūsu process ir dabisks process. Jūs mīlat Dievu, un, ja jūs patiesībā esat lietpratīgs Dieva mīlētājs, dabiski jūs mīlat ikvienu. Gluži kā cilvēks Krišnas apziņā mīl Dievu, tādēļ viņš mīl arī dzīvniekus. Viņš mīl putnus, zvērus, visus. Bet tā sauktā humānistu mīlestība nozīmē, ka viņi mīl kādu cilvēku, bet dzīvnieki tiek nokauti. Kādēļ viņi nemīl dzīvniekus? Tādēļ [,ka viņi ir] nepilnīgi. Bet cilvēks Krišnas apziņā nekad nenogalinās dzīvnieku un pat neradīs tam grūtības. Bet tā ir universāla mīlestība. Ja jūs mīlat savu brāli vai māsu, tā nav universāla mīlestība. "Universāla mīlestība" nozīmē, ka jūs mīlat ikvienu. Šī universālā mīlestība var tikt attīstīta ar Krišnas apziņas palīdzību, nekā citādi.

Viese: Es zinu, ka pāris bhaktām nācās, tā teikt, pārtraukt attiecības ar saviem materiālās pasaules vecākiem, un tas viņus zināmā mērā viņus apbēdina, jo viņu vecāki nesaprot. Ko jūs viņiem sakāt, lai kaut kā [viņu skumjas] remdētu, [viņus] atvieglotu?

Prabhupāda: Nu, zēns, kurš ir Krišnas apziņā, sniedz labāko kalpošanu vecākiem, ģimenēm, tautiešiem, sabiedrībai. Kā [gan] viņi kalpo saviem vecākiem bez Krišnas apziņas? Galvenokārt viņi šķiras [aiziet katrs savu ceļu]. Bet Prahlāda Maharādžs bija dižs bhakta un viņa tēvs bija nebhakta tik lielā mērā, ka viņa tēvu nogalināja Nrisimhadēva, bet Prahlāda Maharādžs, kad viņam Kungs lika izvēlēties kādu svētību, viņš teica: "Es, Kungs, neesmu tirgotājs, lai, sniedzot Jums kādu kalpošanu, es kaut ko par to prasītu. Lūdzu, atvainojiet mani." Nrisimhadēva bija ļoti apmierināts: "Šis ir tīrs bhakta." Bet tas pats tīrais bhakta prasīja Kungam, "Mans Kungs, mans tēvs bija ateists, un viņš izdarīja tik daudzus apvainojumus, tādēļ es lūdzu, lai mans tēvs tiktu atbrīvots." Un Nrisimhadēva teica: "Tavs tēvs jau ir atbrīvots, jo tu esi viņa dēls. Par spīti visiem viņa [izdarītajiem] apvainojumiem, viņš ir atbrīvots, jo tu esi viņa dēls. Ne tikai tavs tēvs, bet arī tava tēva tēvs, tēva tēva tēvs un tā tālāk līdz pat septiņām paaudzēm ir atbrīvoti." Tātad, ja ģimenē uzrodas vaišnavs, viņš atbrīvo ne tikai savu tēvu, bet tēva tēvu, viņa tēvu, viņa tēvu; šādi. Bet nokļūt Krišnas apziņā ir labākā kalpošana ģimenei. Patiesībā tas [jau] ir noticis. [Piemērs tam ir] viens no maniem mācekļiem, Kārtikeja; viņa māte bija tā iemīļojusi biedrību, ka parasti tad, kad viņš vēlējās apraudzīt savu māti, māte teikusi: "Sēdies. Es dodos uz dejošanas ballīti." Tādas bija [viņu abu] attiecības. Joprojām tāpēc, ka viņš, šis zēns, ir Krišnas apziņā, viņš daudzas reizes savai mātei stāstīja par Krišnu. Un nāves brīdī māte jautāja dēlam: "Kur ir tavs Krišna? Vai Viņš ir šeit?" Un tūlīt pēc tam viņa nomira. Tas nozīmē, ka nāves brīdī viņa atcerējās Krišnu un nekavējoties tika atbrīvota. Tas apgalvots Bhagavad-gītā: "yaṁ yaṁ vāpi smaran loke tyajaty ante kalevaram" (BG 8.6). Ja kāds [savā] nāves brīdī atceras Krišnu, tad viņa dzīve ir veiksmīga [viņa dzīve ir noslēgusies veiksmīgi]. Tā šī māte ar sava Krišnas apziņā esošā dēla palīdzību [viņa] tika atbrīvota, tā īsti arī nenonākot Krišnas apziņā. Tātad tāds ir ieguvums.