LV/Prabhupada 0084 - Vienkārši Ķlūstiet Par Krišnas Bhaktām

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Just Become a Devotee of Kṛṣṇa - Prabhupāda 0084


Lecture on BG 2.22 -- Hyderabad, November 26, 1972

Mēs ierosinām saņemt zināšanas no Krišnas, nevainojamas personas, Dieva Augstākās Personības. Mēs pieņemam šāstras, kas ir nekļūdīgas. Tur nav kļūdu. Reiz, kad es pastaigājos netālu no govju kūts, tur bija kaudzēm govju mēslu. Es izsakdroju saviem sekotājiem, ka, ja cilvēka izkārnījumi būtu tur tā sakrauti, neviens uz turieni neietu. Neviens uz turieni neietu. Bet tur ir tik daudz govju mēslu čupu, tomēr mēs priecīgi ejam pa tādām vietām. Un Vēdās ir teikts, ka govju mēsli ir tīri. To sauc šāstras. Ja strīdaties: "Kā tas var būt? Tie ir dzīvnieka mēsli." Bet Vēdas, tās... Jo zināšanas ir [tik] nevainojamas, ka pat argumentējot mēs nevaram pierādīt, kā dzīvnieka mēsli kļūst tīri, bet tie ir tīri. Tādēļ vēdiskās zināšanas ir nevainojamas. Un ja mēs gūstam zināšanas no Vēdām, mums ir tik daudz laika pētīšanai un izpētei. Mums ļoti patīk veikt pētījumus. Viss ir Vēdās. Kādēļ tērēt savu laiku?

Tātad tās ir vēdiskās zināšanas. Vēdiskās zināšanas ir tās, ko teicis Augstākais Kungs. Tās ir vēdiskās zināšanas. Apaurušeja. Tās nav sacerējis tāds vienkāršs cilvēks kā es. Tātad, ja pieņemam vēdiskās zināšanas, ja mēs pieņemam faktu, kā to teicis Krišna vai Viņa pārstāvis... Jo Viņa pārstāvis neteiks neko tādu, ko nesaka Krišna. Tādēļ viņš ir pārstāvis. Personas, kuras ir Krišnas apziņā, ir Krišnas pārstāvji, jo cilvēks Krišnas apziņā nerunās nekādas muļķības, [ neteiks neko tādu,] ko nav teicis Krišna. Tāda ir atšķirība. Citi nejēgas un blēži runās ne to, ko teicis Krišna. Krišna saka: "man-manā bhava mad-bhakto mad-yājī māṁ namaskuru" (BG 18.65) Bet blēdīgs zinātnieks teiks: "Nē, tas nav Krišna. Tas ir kaut kas cits." No kurienes radies tāds spriedums? Krišna skaidri saka: "man-manā bhava mad-bhakto mad-yājī māṁ namaskuru" (BG 18.65) Tādēļ kāpēc jūs novirzāties? Kāpēc sakāt kaut ko citu: "Tas ir kaut kas iekšpus Krišnas?" Jūs atradīsiet... Es nevēlos saukt vārdos. Ir tik daudz nelietīgu zinātnieku. Viņi skaidro tā. Tādēļ, lai gan Bhagavad-gīta ir Indijas zināšanu grāmata, tik daudzi cilvēki ir maldināti. Lieli... Šo nelietīgo zinātnieku dēļ, tā saukto zinātnieku dēļ. Jo viņi vienkārši skaidro nepareizi.

Tādēļ mēs piedāvājam Bhagavad-gītu kāda tā ir. Krišna saka: "sarva-dharmān parityajya mām ekaṁ śaraṇaṁ vraja" (BG 18.66). Mēs sakām, ka sludinām šo kultu: "Esi Krišnas apziņā. Vienkārši kļūsti par Krišnas bhaktu. Izrādi savus cieņas apliecinājumus..." Jums ikvienam jāizrāda cieņa. Jūs neesat augstākais. Jums kāds jāiepriecina, lai gūtu kādu pakalpojumu. Tas ir... Pat ja jums ir labs stāvoklis, jums jāiepriecina. Pat, ja jūs kļūstat pat valsts prezidentu, jums jāiepriecina jūsu valsts iedzīvotāji, lai viņi par jums balsotu. "Lūdzu, es došu jums tik daudz ko." Jums jāiepriecina. Tas ir fakts. Jūs varat būt ļoti dižens vīrs. Bet kāds jums jāiepriecina. Jums jāpieņem kāds par savu saimnieku. Kādēļ gan nepieņemt Krišnu, augstāko saimnieku? Kur ir problēma? "Nē. Es pieņemšu tūkstošiem saimnieku, tikai ne Krišnu." Tāda ir mūsu filozofija. "Es pieņemšu tūkstošiem skolotāju, tikai ne Krišnu. Tāda ir mana apņemšanās." Kā tad jūs varat būt laimīgi? Laimi var sasniegt, vienīgi pieņemot Krišnu.

bhoktāraṁ yajña-tapasāṁ
sarva-loka-maheśvaram
suhṛdaṁ sarva-bhūtānāṁ
jñātvā māṁ śāntim ṛcchati
(BG 5.29)

Tāds ir "šānti" process. Krišna saka, ka "Es esmu baudītājs, jūs neesat baudītāji". Jūs neesat baudītāji. Jūs varat būt prezidents vai sekretārs; lai arī kas jūs būtu. Bet jūs neesat baudītājs. Baudītājs ir Krišna. Tas ir jāzina. Gluži kā jūsu... Es tikko atbildēju uz vienu vēstuli no Andhra Palīdzības Komitejas. Ko šī palīdzības komiteja iesāks, ja Krišna nebūs apmierināts? Vienkārši piesaistīs līdzekļus? Nē, tas nav iespējams. Šeit šobrīd līst. Nu tas jums ir ieguvums. Bet šis lietus ir atkarīgs no Krišnas, nevis no jūsu līdzekļu piesaistīšanas spējas.