LV/Prabhupada 0157 - Kamēr Jūsu Sirds Nav Attīrīta, Jūs Nespējat saprast, Kas ir Hari

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Kamēr Jūsu Sirds Nav Attīrīta, Jūs Nespējat saprast, Kas ir Hari - Prabhupāda 0157


Lecture on SB 6.2.11 -- Vrndavana, September 13, 1975

Ja jūs nepieņemat šāstru norādījumus, īpaši kad Krišna, Visaugstais Kungs, sniedz jums norādījumus Bhagavad-gītā... Tāda ir visu šāstru būtība. Jūs to pieņemiet. Tad jūs būsiet laimīgi. Citādi ne. Šeit ir teikts, ka aghavāns, grēcīgs cilvēks, nevar tikt attīrīts vienkārši ar rituālistiskām ceremonijām, grēku izpirkšanu vai kāda zvēresta, vrataḥ, turēšanu. Kā tad tas ir iespējams? Jo ikviens... Yathā harer nāma. Tādēļ ir ieteikts: "Harer nāma harer nāma harer nāmaiva kevalam, kalau nāsty eva nāsty eva nāsty eva" (CC Adi 17.21). Tas pats. Jūs nekad šāstrās neatradīsiet pretēju norādījumu. Agni Purānā un arī Šrīmad Bhāgavatā ir teikts tas pats. Agni Purānā teikts, ka " harer nāma harer nāma harer nāmaiva kevalam", un šeit, Šrīmad Bhāgavatam, ir teikts, ka " yathā harer nāma-padair udāhṛtaiḥ tad uttamaśloka-guṇopalambhakam". "Harer nāma" nozīmē svētā vārda skandēšanu. Tas ir vienkārši. Bet tad, kad skandējat "harer nāma", jūs pakāpeniski saprotat, kas ir Hari, kāda ir Viņa forma, kādas ir Viņa īpašības, kādas ir Viņa darbības. Tad jūs varat saprast. Jo bez "harer nāma" jūsu sirds ir nešķīsta — ceto-darpaṇa-mārjanam (CC Antya 20.12) — kamēr jūsu sirds nav šķīstīta, jūs nevarat saprast, kas ir Hari, kāds ir Viņa vārds, kāds ir Viņa veidols, kādas ir Viņa īpašības, kādas ir Viņa darbības. Jūs [to] nevarat saprast.

Ataḥ śrī-kṛṣṇa-nāmādi na bhaved grāhyam indriyaiḥ (CC Madhya 17.136). Jūsu trulios bezjēdzīgos jutekļus izmantojot, jūs nevarēsiet saprast Krišnu. Tādēļ cilvēki nesaprot Krišnu, ne arī viņi saprot hari-nāmas vērtību. Tā kā viņu jutekļi ir truli, piesārņoti ar maijas īpašībām, viņi nespēj saprast. Bet tas ir vienīgais veids — ceto-darpaṇa-mārjanaṁ bhava-mahā-dāvāgni-nirvāpaṇam (CC Antya 20.12). Jo jums jābūt attīrītam, tādēļ tā ir vienīgā metode. Skandējiet Harē Krišna. Tad jūs pakāpeniski tiksiet šķīstīti. Puṇya-śravaṇa-kīrtanaḥ. Puṇya-śravaṇa-kīrtanaḥ. Śṛṇvatāṁ sva-kathāḥ kṛṣṇaḥ puṇya-śravaṇa-kīrtanaḥ (SB 1.2.17). Ja jūs klausāties, ja jūs skandējat par Krišnu, Utamašloka, kā tas ir teikts, tad uttamaśloka-guṇopalambhakam, ir tik daudz ieguvumu. Tādēļ Harē Krišna kustība ir tik svarīga, ka ikvienam tā būtu jāuztver ļoti nopietni. Kīrtanīyaḥ sadā hariḥ.

tṛṇād api sunīcena
taror api sahiṣṇunā
amāninā mānadena
kīrtanīyaḥ sadā hariḥ
(CC Adi 17.31)

Tāds ir Čaitanjas Mahāprabhu norādījums. Sarežģīti... Tas ir "padaṁ padaṁ yad vipadam" (SB 10.14.58). Šajā materiālajā pasaulē ir tikai vipada. Nav sampadas. Savā muļķībā mēs domājam, ka "nu es esmu ļoti labs". Kāds ir labs? Jūs varat nomirt jebkurā brīdī. Kāds ir labs? Bet šie muļķa cilvēki saka: "Jā, es esmu labs." Pajautājiet ikvienam: "Kā jums klājas?" "Jā, ļoti labi." Kas ir tas "labi"? Jūs rītdien mirsiet. Tomēr labi. Tas arī viss. Tas notiek. Tātad tas ir "padaṁ padaṁ yad vi..." Viņi veic zinātniskus pētījumus, lai kļūtu laimīgi, bet šie nelieši nezina, kā apturēt nāvi. Tātad kas tur ir labs? Bet viņiem nav smadzeņu, lai [to] saprastu. Tomēr Krišna saka: "Tādas ir problēmas, mans dārgais kungs. Jūs, zinātnieki, mēģināt tik daudz ko." Janma-mṛtyu-jarā-vyādhi-duḥkha-doṣānudarśanam (BG 13.9). Vispirms noskaidrojiet, kāda ir jūsu problēma. Janma-mṛtyu-jarā-vyādhi. Jums jādzimst, jums jāmirst, jums jācieš no slimībām, jums jānoveco. Vispirms pārtrauciet to visu, tad runājiet par zinātnes attīstību. Citādi jūs esat nejēgas. Liels jums paldies.