LV/Prabhupada 0170 - Mums Jāseko Gosvāmī

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Mums Jāseko Gosvāmī - Prabhupāda 0170


Lecture on SB 1.7.8 -- Vrndavana, September 7, 1976

Šai samhitai... Samhita nozīmē vēdiskā literatūra. Ir daudz neliešu, kas saka, ka Bhāgavatu nesarakstīja Vjādasēva, to sarakstīja kāds Bopadēva. Viņi tā apgalvo. Mājāvādī, Nirīšvaravādī. Jo, lai gan Nirīšvaravādī jeb Mājāvādī līderis Šankarāčārja sarakstīja komentārus Bhagavad-gītai, viņš nespēja skart Šrīmad Bhāgavatam, jo Šrīmad Bhāgavatam viss ir tik jauki iekārtots, kṛtvānukramya, ka nav iespējams Mājāvādī pierādīt, ka Dievs ir bezpersonisks. Viņi to nespēj. Mūsdienās viņi to dara, lasa Šrīmad Bhāgavatām savā veidā, bet tas nepievilina saprātīgus cilvēkus. Dažreiz es esmu redzējis varenus Mājāvādī skaidrojam vienu pantu no Šrīmad Bhāgavatam, ka "Tā kā tu esi Dievs, tādēļ, ka esi iepriecināts, tad Dievs ir iepriecināts." Tāda ir viņu filozofija. "Nav vajadzīgs iepriecināt Dievu atsevišķi. Tātad, ja esat iepriecināts, dzerot vīnu, tad Dievs ir iepriecināts." Tāds ir viņu skaidrojums.

Tādēļ Čaitanja Mahāprabhu ir nosodījis šo Mājāvādī komentāru. Čaitanja Mahāprabhu ir teicis, māyāvādi-bhāṣya śunile haya sarva-nāśa (Čč Madhja 6.169). Māyāvādī kṛṣṇe aparādhī. Viņš ir vienkārši teicis. Nekādu kompromisu. Mājāvādī ir lieli Krišnas apvainotāji. Tān ahaṁ dviṣataḥ krūrān (BG 16.19), Krišna arī saka. Viņi ļoti, ļoti apskauž Krišnu. Krišna ir dvi-bhuja-muralīdhara, Šjāmasundara, un Mājāvādī skaidro, ka Krišnam nav roku, nav kāju, ka tas viss ir izdomājums. To, cik tas ir apvainojoši, viņi nezina. Bet, lai brīdinātu cilvēkus, kā mūs, Čaitanja Mahāprabhu ir vienkārši brīdinājis: "Neejiet pie Mājāvādī!" Māyāvādi-bhāṣya śunile haya sarva-nāśa. Māyāvādī haya kṛṣṇe aparādhī. Tāds ir Šrī Čaitanjas Mahāprabhu apgalvojums.

Tādēļ jums jābūt ļoti, ļoti uzmanīgiem. Neejiet tuvu Mājāvādī. Ir daudzi Mājāvādī Vaišnavu ietērpā Šrī Bhaktivinoda Tākurs ir teicis par tiem, ka ei 'ta eka kali-celā nāke tilaka gale mālā, ka "šeit ir Kali sekotāji. Lai gan viņiem ir tilaka uz deguna un kakla krelles, bet viņi ir kali-čelas." Ja viņš ir Mājāvādī, sahaja-bhajana kache mama saṅge laya pare bala. Tādēļ kas tāds ir šeit. Jums jādodas uz Vrindāvanu, Esiet izmanīgi, ļoti uzmanīgi. Māyāvādi-bhāṣya śunile (Čč Madhja 6.169). Šeit ir tik daudz Mājāvādī, daudzi tā sauktie tilaka-mālas, bet jūs nezināt, kas notiek iekšpusē. Bet diženi āčārjas var to noskaidrot.

śruti-smṛti-purāṇādi
pañcarātra-vidhiṁ vinā
aikāntikī harer bhaktir
utpātāyaiva kalpate
(Brs. 1.2.101)

Viņi rada tikai nemieru. Tādēļ mums jāseko Gosvāmī, Gosvāmī literatūrau, īpaši Bhakti-rasāmrita-sindhu, kas pārtulkota Bhakti Nektārā, ikvienam no jums ļoti uzmanīgi jālasa un jāattīstās. Nekļūstiet par upuriem Mājāvādī, tā sauktajiem Vaišnaviem. Tas ir ļoti bīstami.

Tādēļ ir teikts "sa saṁhitāṁ bhāgavatīṁ kṛtvānukramya cātma-jam". Tas ir ļoti konfidenciāls temats. Viņš to mācīja, deva norādījumus Šukadēvam Gosvāmī.