LV/Prabhupada 0169 - Kur Ir Grūtības Redzēt Krišnu

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Kur Ir Grūtības Redzēt Krišnu? - Prabhupāda 0169


Lecture on BG 4.24 -- August 4, 1976, New Mayapur (French farm)

Jogēšvara: Viņš tagad prasa, ka, tā kā mēs vēl neesam gana attīstīti, lai redzētu Krišnu kā Augstāko Personu tieši, kā mums meditēt uz Viņu?

Prabhupāda: Vai neredzējāt Krišnu templī? Vai mēs godinām kaut ko nenoteiktu? Jums jāredz Krišna kā Krišna saka. Šībrīža stāvoklī... Tāpat kā Krišna saka "raso 'ham apsu kaunteya" (BG 7.8). Krišna saka: "Es esmu ūdens garša." Jūs redzat Krišnu ūdens garšā. Tas padarīs jūs attīstītus. Saskaņā ar dažādām pakāpēm... Krišna saka: "Es esmu ūdens garša." Tātad tad, kad dzerat ūdeni, kāpēc jūs neredzat Krišnu? "Ak, šī garša ir Krišna." Raso 'ham apsu kaunteya prabhāsmi śaśi-sūryayoḥ. kad redzat saules gaismu, mēness gaismu. Krišna saka: "Es esmu Saules un Mēness gaisma." Tātad tiklīdz jūs redzat rītu, saules gaismu, jūs redzat Krišnu.

Tiklīdz jūs redzat mēness gaismu, jūs redzat Krišnu. Praṇavaḥ sarva-vedeṣu. Ikviena vēdiskā mantra tiek skandēta: "Om tad viṣṇu para, this omkara is Kṛṣṇa." "Paurusam visnu". Un viss neparastais, ko kāds ir paveicis, ir Krišna. Tātad jums jāredz Krišna šādā veidā. Tad pakāpeniski jūs redzēsiet; Krišna Sevi atklās, jūs redzēsiet. Bet nav atšķirības starp apzināšanos, ka ūdens garša ir Krišna, un Krišnas personīgu ieraudzīšanu; tajā nav atšķirības. Tātad saskaņā ar jūsu šībrīža stāvokli, saskatiet Krišnu tajā. Tad jūs pakāpeniski Viņu ieraudzīsiet. Ja vēlaties redzēt Krišnas rāsas līlu nekavējoties, tas nav iespējams. Jums jāredz... Tiklīdz ir karstums, jums jāzina, ka tur ir uguns. Tiklīdz tur ir dūmi, jums jāzina, ka tur ir uguns, pat ja uguni jūs neredzat tieši. Bet mēs varat saprast, ka, ja dūmi ir tur, tad vajag būt arī ugunij. Tātad šādi sākumā jums jāapzinās Krišna. Tas teikts septītajā nodaļā. Noskaidrojiet.

raso 'ham apsu kaunteya
prabhāsmi śaśi-sūryayoḥ
praṇavaḥ sarva-vedeṣu
(śabdaḥ khe pauruṣaṁ nṛṣu)
(BG 7.8).

Džajatīrtha: Septiņi, astoņi: "Ak, Kuntī dēls, Ardžuna, Es esmu ūdens garša, Saules un Mēness gaisma, zilbe "om" Vēdu mantrās; es esmu skaņa ēterī un spējas cilvēkā."

Prabhupāda: Tātad šādi redziet Krišnu. Kur ir grūtības? Kurš uzdeva jautājumu? Kur ir grūtības redzēt Krišnu? Vai ir kādas grūtības? Redzēt Krišnu. Man-manā bhava mad-bhakto, Krišna saka: "Vienmēr domā par Mani." Tātad tiklīdz jūs dzerat ūdeni, nekavējoties garšojiet un sakiet: "Ak, šeit ir Krišna"; Man-manā bhava mad-bhakto. Kur ir grūtības? Tur nav grūtību. Viss ir tur. Uh? Kādas ir grūtības?

Abhinanada: Vai mums mēģināt atcerēties, ka Krišna ir Dievs?

Prabhupāda: Ko tu domā par Viņu? (Bengāļu valodā) Ir jāizlasa visa Rāmājana, un pēc tam viņš jautā: "Sīta dēvī, kuras tēvs viņa ir?" Kuras tēvs ir Sīta dēvī? Jūsu jautājums ir tāds.

Abhinanda: Jo pagājušajā gadā Majapūrā, Šrīla Prabhupāda, jūs mums teicāt, ka mēs nedrīkstam aizmirst, ka Krišna ir Dievs. Jūs to teicāt daudzas reizes.

Prabhupāda: Jā, tad kāpēc tu aizmirsti? Kas tas ir?

Bhakta: Ja bhakta noiet no garīgās kalpošanas ceļa.

(Čaranambudža Džajantakritam: Tev to vajag pārtulkot.)

Bhakta: Vai viņš jebkad tiek pakļauts ellēm, ko apraksta Bhāgavatam?

Prabhupāda: Bhakta nekad nepagrimst.

Bhaktas: Džaja! Džaja Šrīla Prabhupāda!