LV/Prabhupada 0176 - Krišna Būs Ar Jums Mūžīgi, Ja Jūs Mīlat Krišnu

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Krišna Būs Ar Jums Mūžīgi, Ja Jūs Mīlat Krišnu - Prabhupāda 0176


Lecture on SB 1.8.45 -- Los Angeles, May 7, 1973

Tātad mums ir šis mistiskais spēks, bet mēs to nezinām. Piemērs tam ir tāds. Briedis, kam nabā ir muskuss, smaržo ļoti jauki, tādēļ tas lēkā šurpu turpu, šurpu turpu, šurpu turpu. Kur ir smarža? Viņš nezina, ka aromāts nāk no viņa nabas. Redzat. Smarža ir viņā, bet tas meklē: "Kur tā ir? Kur tā ir?" Līdzīgi arī mūsos ir snaudošas mistiskās spējas. Mēs to nezinām. Bet, ja jūs labi piekoptu mistiskās jogas sistēmu, daži no jums attīstītos ļoti labi. Tāpat kā putni lido, bet mēs to nevaram. Dažreiz mēs vēlamies: "Kaut man būtu dūjas spārni..." Ir dzeja: "Es tūdaļ dotos." Bet arī tas mistiskais spēks ir jūsos. Ja attīstāties ar jogas praksi, arī jūs varat lidot gaisā. Tas ir iespējams. ir planēta, ko sauc par Sidhaloku. Sidhalokas iedzīvotāji tiek saukti... Sidhaloka nozīmē, ka viņiem ir tik daudzas mistiskās spējas. Mēs mēģinām nokļūt uz Mēness ar tik daudzām iekārtām. Viņi var lidot. Tiklīdz vēlas viņi var lidot.

Tātad mistiskās spējas ir ikvienā. Tās ir jāattīsta. Parasya saktir vividhaiva sruyate (CC Madhya 13.65, skaidrojums). Mums ir tik daudz snaudošu spēju. Tās ir jāattīsta. Tāpat kā Krišna. Teiksim, pirms četriem vai pieciem gadiem jūs nezinājāt, kas ir Krišna. Attīstoties jūs esat iepazinuši Krišnu, kas ir Dievs, kādas ir mūsu attiecības. Tātad cilvēka dzīve domāta šādai attīstīšanai, nevis ēdiena, patvēruma, dzimumsakaru meklēšanai. Tie jau ir tur. Tasyaiva hetoh prayateta kovido na labhyate... ((SB 1.5.18). Kas tāds nav mūsu intereses temats. Tas viss jau ir tur. Tā visa ir gana pat putniem un zvēriem. Ko tad teikt par cilvēku? Bet viņi ir kļuvuši tik nelietīgi. Viņi ir vienkārši iegrimuši domās par to, kur ir ēdiens, kur ir patvērums, kur ir sekss, kur ir aizsardzība. Tā ir maldināta civilizācija, maldināta. Nav runas par ko tādu... Nav problēmas it nemaz. Viņi neredz, ka dzīvniekam nav problēmu, putnam nav problēmu. Kāpēc cilvēku sabiedrībai būs šādas problēmas? Tā it nemaz nav problēma. Īstā problēma ir apturēt dzimšanas, nāves, vecuma un slimību atkārtošanos. Tā ir īstā problēma. To problēmu atrisina Krišnas apziņas kustība. Ja jūs vienkārši saprotat, kas ir Krišna, tyaktva deham punar janma naiti (BG 4.9), tad nav vairs materiālas dzimšanas.

Tātad Krišnas apziņas kustība ir tik jauka, ka, ka jūs sadraudzējaties ar Krišnu, jūs varat sarunāties ar Krišnu. Kā lūdza Judištira Mahārādžs: "Krišna, esi tik laipns un uzkavējiet vēl pāris dienas!" Tā Krišna uzkavēsies ne tikai vēl pāris dienas, bet paliks kopā ar jums pastāvīgi, ja jūs mīlat Krišnu.

Liels jums paldies.