LV/Prabhupada 0178 - Krišnas Dotā Pavēle Ir Dharma

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Krišnas Dotā Pavēle Ir Dharma - Prabhupāda 0178


Lecture on SB 1.10.1 -- Mayapura, June 16, 1973

Dharma nozīmē to, ko devusi Dieva Augstākā Personība. Tā ir dharma. Jūs nevarat izveidot dharmu. Tāpat kā mūsdienās tiek sagudrotas tik daudzas dharmas. Tās nav dharma. Dharma nozīmē kārtību, ko devis Kungs. Tā ir dharma. Tāpat kā Krišna teica: "Sarva-dharman parityajya mam ekam saranam vraja." (BG 18.66) Mēs esam sagudrojuši tik daudzas dharmas: hindu dharmu, musulmaņu dharmu, kristiešu dharmu, Pārsiju dharmu, Budas dharmu, šādu un tādu dharmu. Tās nav dharma. Tās ir prāta sagudrojumi, prāta sagudrojumi. Citādi tie būtu pretstatā. Piemēram, hindu domā, ka govju nogalināšana in adharma, un mumulsmaņi domā, ka govju nogalināšana ir viņu dharma. Kas tad ir pareizi? Tad govju nogalināšana ir adharma vai dharma?

Tātad tie ir prāta sagudrojumi. Čaitanja-čaritāmrita karāča saka: "Ei bhala ei manda saba manodharma." "Prātā sagudroti". Īstā dharma ir tā, ko noteikusi Dieva Augstākā Personība. Tā ir dharma. Tādēļ Krišna saka: "Sarva-dharman parityajya mam ekam saranam vraja." (BG 18.66) "Atmet visu veidu dharmas. Šeit ir īstā dharma." Saranam vraja. "Vienkārši uztici sevi Man, un tā ir īstā dharma." Dharmam tu saksad bhagavat-pranitam (ŠB 6.3.19). Tāpat kā likums. Likumus var sagudrot vai tos var noteikt valdība. Jūs nedrīkstat noteikt likumu mājās. Tas nav likums. Likums nozīmē kārtību, ko noteikusi valdība. Augstākā valdība ir Dieva Augstākā Personība. Aham sarvasya prabhavo (BG 10.8) mattah parataram nanyat (BG 7.7). Nav neviena dižākā par Krišnu. Tādēļ kārtība, ko noteicis Krišna, ir dharma. Šī mūsu Krišnas apziņas kustība ir tā dharma. Krišna saka: "Sarva-dharman parityajya mam ekam saranam vraja." (BG 18.66) "Atmet visas citas tā sauktās dharmas, šo dharmu, to dharmu, tik daudzās dharmas. Vienkārši uztici sevi Man."

Tā mēs sludinām to pašu principu, un to apstiprinājis Čaitanja Mahāprbahu, Šrī Čaitanja Mahā... Amara ajnaya guru hana tara' ei desa, yare dekha tare kaha krsna-upadesa (Čč Madhja 7.128). Tā ir dharma. Čaitanja Mahāprabhu neizgudroja nekādu jaunu dharmas sistēmu. Nē. Čaitanja Mahāprabhu ir Pats Krišna. Namo maha-vadanyaya krsna-prema-pradaya te, krsnaya krsna-caitanya-namne (Čč Madhja 19.53). Tātad vienīgā atšķirība ir... Viņš ir Pats Krišna. Vienīgā atšķirība ir, ka Krišna kā Dieva Augstākā Personība tieši pavēl, ka "atmetiet visas nejēdzības, vienkārši uzticiet sevi Man." Tas ir Krišna. Jo Viņš ir Dieva Augstākā Personība, Viņš tieši dod pavēli. Tas pats Krišna, jo cilvēki Viņu pārprot... pat lieli, vareni mācītie ļaudis saka, ka "tas, ka Krišna tā izrīko, ir par traku". Bet viņi ir nelieši. Viņi nezina. Viņi nespēj saprast, kas ir Krišna. Tādēļ, ka cilvēki Viņu pārprot, Krišna ierodas kā bhakta, lai mācītu, kā nevainojami uzticēt sevi Krišnam. Krišna ieradās. Tāpat kā dažreiz mans kalps nodod man ziņu. Es saku, masējot viņam galvu: "Dari tā." Tātad es neesmu viņa kalps, bet es viņu mācu. Līdzīgi Šrī Čaitanja Mahāprabhu ir Pats Krišna, bet Viņš nevainojami māca, kā tuvoties Krišnam, kā kalpot Krišnam, tas pats princips. Krišna teica: "Uzticiet sevi Man." Un Čaitanja Mahāprabhu saka: "Uzticiet sevi Krišnam." Tātad princips nemainās.