LV/Prabhupada 0180 - Harē Krišna Mantra Ir Dezinficējoša

From Vanipedia
Jump to: navigation, search
Go-previous.png Previous Page - Video 0179
Next Page - Video 0181 Go-next.png

Harē Krišna Mantra Ir Dezinficējoša - Prabhupāda 0180


Lecture on SB 1.5.11 -- New Vrindaban, June 10, 1969

Prabhupāda: Vināpi pada-cāturyaṁ bhagavad-yaśaḥ-pradhānāṁ vacaḥ pavitram ity aha tad vāg pavitra iti. Tas ir tik tīrs. Kā to sauc? Dezinfekcijas līdzeklis. Visa pasaule ir inficēta ar maijas ietekmi, un šī Krišnas apziņas kustība, Harē Krišna mantra, ir dezinfekcijas līdzeklis. Tas ir droši. Dezinfekcijas līdzeklis. Tad-vāg-visargo janatāgha-viplavaḥ. Bhagavad-yaśaḥ-pradhānāṁ vacaḥ pavitram ity aha tad vāg iti, sa cāsau vāg-visargo vacaḥ prayogaḥ. Janānāṁ samuho janatā, tasya aghaṁ viplavati naśayati. Viplava nozīmē, ka tas nogalina. Jo tas dezinficē. Piemēram, mēs varam norādīt, kā šī Krišnas apziņas kustība ir dezinfekcijas līdzeklis, jo tie, kuri nopietni tajā darbojas, nekavējoties pārtrauc grēcīgo infekciju darbību, četrus principus, regulējošajiem principus, aizliegtu dzimumdzīvi, intoksikācijas, azartspēles un gaļas ēšanu. Tik dezinficējoša tā ir. Šie četri principi palielina grēcīgās darbības. Visas citas grēcīgās darbības sekos viena otrai, viena pēc otras. Zagšana, tad krāpšana, tad... Tik daudz kas cits būs, ja mēs ievērosim šos četrus principus. Un ja mēs apturēsim šos četrus principus, tad tālāku grēcīgo darbību pastrādāšanas slēdzis ir izslēgts. Jums tas jāzina. Un kā tas tiek uzturēts? Ar dezinficējošu metodi, Harē Krišna mantras skandēšanu. Citādi ar teorētiskām zināšanām vien nebūs līdzēts.

Tātad tā patiesībā ir dezinficējoša. Janatāgha-viplavaḥ. Tā aptur tālākas grēcīgas attiecīgās personas darbības. Un, ja mēs turpinām, ka "nu, man ir dezinficējošā metode, Harē Krišna mantras skandēšana. Tādēļ es varu pastrādāt šos četrus grēcīgos principus un tikšu dezinficēts." Tāpat kā kristiešu baznīcā viņi dodas uz grēksūdzi. Tas viss ir labi. Atzīšana ir dezinficējoša. Bet kāpēc tad atkal to jūs darāt? Kāda ir jēga? Jūs dodaties uz baznīcu, atzīstaties. Tas ir ļoti labi. Nu jūsu grēcīgās darbības ir neitralizētas. Viss ir kārtībā. Bet kāpēc jūs tās atkal pastrādājat? Kāda ir atbilde? Hm? Kāda ir iespējamā atbilde, ja es jautātu jebkuram kristiešu džentlmenim: "Jūs pastrādājat grēcīgas darbības, viss kārtībā, atzīstaties baznīcā Kunga Jēzus Kristus kā Dieva pārstāvja priekšā. Visas jūsu grēcīgās darbības tiek neitralizētas. Viss ir kārtībā. Bet kāpēc jūs tās pastrādājat atkārtoti?" Kāda būs atbilde?

Nara-nārāyaṇa: viņi atzīs atkal.

Prabhupāda: Viņi atzīs atkal. Tas nozīmē, ka tas kļuvis par biznesu. "Es pastrādāšu..." Tā nav ideja. Šis apvainojumu saraksts, ko jūs pieminējāt, aizliedz... Nāmno balād yasya hi pāpa-buddhiḥ. Ikviens, kurš domā, ka "tā kā man ir šī dezinfekcijas metode, es pastrādāšu grēcīgas darbības un skandēšu Harē Krišna, un tās tiks neitralizētas", ir lielākais grēcinieks.