LV/Prabhupada 0191 - Kontrolēt Krišnu - Tā Ir Vrindāvanas Dzīve

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Control Kṛṣṇa - That is Vrndavana Life - Prabhupāda 0191


Lecture on SB 6.1.52 -- Detroit, August 5, 1975

Prabhupāda: Ar Krišnas žēlastību, ar guru žēlastību, abi... Nemēģiniet saņemt žēlastību no viena. Guru kṛṣṇa kṛpāya pāya bhakti-latā-bīja. Ar guru žēlastību ver iegūt Krišnu. Un kṛṣṇa sei tomāra, kṛṣṇa dite pāro. Vērsties pie guru nozīmē lūgt no viņa Krišnu. Kṛṣṇa sei tomāra. Jo Krišna ir bhaktas Krišna. Krišna ir saimnieks, bet kas var kontrolēt Krišnu? Viņa bhakta. Krišna ir augstākais kontrolētājs, bet Viņu kontrolē bhakta. Tas ir, Krišna ir bhakta-vatsala. Tāpat kā lielais tēvs, Augstākās tiesas tiesnesis un... Ir stāsts kā pie Premjerministra Gledstona atnāca viesis. Un Gledstona kungs informēja, sakot "Uzgaidiet, esmu aizņemts." Tā viņš gaidīja stundām, tad kļuva ziņkārīgs: "Ko šis džentlmenis dara?" Tā viņš vēlējās to ieskatīties iekšā, un... Viņš bija kļuvis par zirgu un vizināja uz muguras savu mazo bērnu. Ar to viņš nodarbojās. Redzat? Premjerministrs kontrolē Britu Impēriju, bet viņu kontrolē bērns ar savu pieķeršanos. To sauc par pieķeršanos.

Līdzīgi Krišna ir augstākais kontrolētājs.

īśvaraḥ paramaḥ kṛṣṇaḥ
sac-cid-ānanda-vigrahaḥ
anādir ādir govindaḥ
sarva-kāraṇa-kāraṇam
(Bs. 5.1)

Viņš ir augstākais kontrolētājs, bet Viņu kontrolē Viņa bhakta Šrīmatī Rādhārānī. Viņu kontrolē. Nav viegli saprast, kādas ir rotaļas starp... Bet Krišna brīvprātīgi ir piekritis, lai Viņu kontrolē Viņa bhakta. Tāda ir Krišnas daba. Tāpat kā Māmiņa Jašoda. Māmiņa Jašoda kontrolē Krišnu, Viņu sasienot: "Tu esi ļoti nerātns, es tevi sasiešu." Māmiņai Jašodai ir nūjiņa, un Krišna raud. Krišna raud. To jūs apgūstat. Tas teikts Šrīmad Bhāgavatam. Kuntī lūgšanās, cik ļoti viņa novērtē, ka "mans dārgais Krišna, Tu esi Visaugstākais. Bet zem Māmiņas Jašodas nūjiņas tu raudi; tā ir aina, ko es vēlos redzēt." Tā Krišna ir bhakta-vatsala, lai gan ir augstākais kontrolētājs. Bet bhakta, kā Māmiņa Jašoda, bhakta, kā Rādharānī, bhaktas, kā gopī, bhaktas, kā ganuzēni, spēj kontrolēt Krišnu. Tāda ir dzīve Vrindāvanā.

Tātad šī Krišnas apziņas kustība mēģina jūs tur nogādāt. Muļķi tiek novirzīti. Viņi nezina, kāda ir Krišnas apziņas kustības vērtība. Viņi [bhaktas] mēģina dod cilvēku sabiedrībai vislielāko labumu, stāvokli. Viņi nevēlas saplūst ar Dievu, bet viņiem ir pilnvaras kontrolēt Dievu. Tā ir Krišnas apziņas kustība.

Liels jums paldies.

Bhaktas: Džaja!