LV/Prabhupada 0203 - Neapturiet Šo Harē Krišna Kustību

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Neapturiet Šo Harē Krišna Kustību -
Prabhupāda 0203


Lecture and Initiation -- Chicago, July 10, 1975

Prabhupāda: Jagja, ziedošana... Yajña-dāna-tapaḥ-kriyā. Cilvēka dzīve ir domāta jegjas veikšanai, labdarības veikšanai un askēžu veikšanai. Trīs lietām. Cilvēka dzīve nozīmē tās. Cilvēka dzīve nenozīmē dzīvot kā kaķiem un suņiem. Tā ir neveiksme. Tāda veida civilizācija, suņu civilizācija, ir cilvēka dzīves neizdošanās. Cilvēka dzīve ir domāta trijām lietām: yajña-dāna-tapaḥ-kriyā. ir jāzina, kā veikt ziedošanas, kā dod labdarības ziedojumus, kā arī piekopt askēzes. Tā ir cilvēka dzīve. Tātad yajña-dāna-tapasya, citos laikmetos viņi to veica saskaņā ar iespējām. Tā kā Satja jugā Vālmīki Muni piekopa askēzes, meditēja sešus tūkstošus gadu. Un tolaik cilvēki dzīvoja simts tūkstošus gadu. Tas tagan nav iespējams. Meditācija bija iespējama tajos laikmetos, bet tagad tas nav iespējams. Tādēļ šāstras iesaka, ka yajñaiḥ saṅkīrtana-prāyaiḥ: "Veiciet sankīrtana jagju!" Tātad, veicot sankīrtana jagju, jūs varat gūt to pašu rezultātu. Kā Vēlmīki Muni ieguva rezultātu pēc sešu tūkstošu gadu ilgas meditācijas jūs vara sasniegt to pašu rezultātu, veicot sankīrtana jagju varbūt vien pāris dienās. Tā ir tāda laipnība.

Tādēļ esmu priecīgs, ka Rietumu valstīs, īpaši Amerikā, jūs, laimīgie zēni un meitenes, esat pievienojušies šai sankīrtana jagjai. Cilvēki novērtē. Es arī esmu ļoti iepriecināts. Tātad šī jagja, kā jūs esat ievietojuši Dievības autobusos, dodoties telpās un veicot jagju... Turpiniet šo procesu līdz visa jūsu valsts nacionāli pieņem šo ticību!

Bhaktas: Džaja!

Prabhupāda: Viņi pieņems. To pareģojis Čaitanja Mahāprabhu:

pṛthivīte āche yata nagarādi-grāma
sarvatra pracāra haibe mora nāma

Čaitanja Mahāprabhu vēlējās, lai katrā ciematā, ikvienā pilsētiņā, ikvienā valstī, ikvienā pilsētā būtu sankīrtana kustība un cilvēki justos pateicīgi Šrī Čaitanjam Mahāprabhu: "Mans Kungs, Tu esi devis mums kaut ko tik cildenu." Tāds ir pareģojums. Mums vienkārši jāmēģina, cik labi vien spējam. Tas nav ļoti grūti. Jūs esat uzstādījuši Dievības. Ņemiet dažādus autobusus un dodieties no pilsētas uz pilsētu, no ciemata uz ciematu. Un nu jums ir pieredze, tādēļ paplašiniet šo kustību. Un es atkārtoti esmu teicis, ka jūsu valsts, Amerika, ir veiksmīga un ka viņiem vajadzīga vien šī sankīrtana... Tad viņi būs pilnīgi. Es vakar apspriedu tik daudz ko —, iespējams, jūs esat redzējuši rakstu —, ka viscaur nepieciešama rūpīga apskate, garīga, rūpīga pārbaude. Šobrīd kas tāds notiek ļoti veiksmīgi. Materiāli nenožēlojiet, ka šis skrējiens mums nepalīdzēs garīgajā dzīvē. Materiāli esiet attīstīti, bet neaizmirstiet savu garīgo pienākumu un garīgo identitāti. Citādi tas būs zaudējums. Tad tā ir śrama eva hi kevalam (ŠB 1.2.8), vienkārši bezjēdzīga strādāšana. Tāpat kā ekspedīcija uz Menēsi ir vienkārši laika tērēšana un nevajadzīgs naudas tērēšana. Tik daudzi miljardi dolāru ir izšķērdēti, bet ko esat ieguvuši? Mazliet putekļu, tas arī viss. Neesiet tādi muļķi. Vienkārši esiet praktiski. Ja tik liels naudas, dolāru daudzums tiktu iztērēts, izplatot Krišnas apziņas kustību visā jūsu valstī, tad būtu sasniegts milzīgs labums. Lai nu kā, mēs neko nevaram teikt. Jūsu naudu jūs varat izšķērdēt. Tā ir jūsu darīšana. Bet mēs lūdzam autoritātes un saprātīgus cilvēkus uzsākt sankīrtana kustību īpaši Amerikā un izplatīt to citās pasaules daļās, Eiropā, Āzijā. Jūs jau godā kā bagātāko pasaules valsti. Jums ir saprāts. Jums ir viss. Vienkārši uzsāciet šo Harē Krišna kustību ar pacietību, uzcītību un saprātu. Tas ir ļoti viegli. Jūs jau esat pieredzējuši. Nepārtrauciet to. Palieliniet vēl un vēl. Jūsu valsts būs laimīga, un visa pasaule būs laimīga.

Liels jums paldies.

Bhaktas: Džaja!