LV/Prabhupada 0202 - Kurš var Mīlēt Labāk Par Sludinātāju

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Kurš var Mīlēt Labāk Par Sludinātāju? -
Prabhupāda 0202


Morning Walk -- May 17, 1975, Perth

Amoha: Strausi iebāž savu galvu caurumā zemē.

Prabhupāda: Jā.

Paramhamsa: Bet ir jābūt kādam progresam, jo tik daudzi pievienojas Harē Krišna kustībai.

Prabhupāda: Viņi patiešām attīstās. Bhava-mahā-dāvāgni-nirvāpaṇam. Šīs viņu materiālās raizes beigsies. Viņi pilnveidojas. Ceto-darpaṇa-mārjanaṁ bhava-mahā-dāvāgni-nirvāpaṇam (Čč Antja 20.12). Skandējot Harē Krišna, viņu nešķīstās sirdis tiks šķīstītas, un tiklīdz tās būs attīrītas, materiālās eksistences problēmas būs galā. Nekādu vairs raižu.

Paramhamsa: Viņi šķiet laimīgi, bet... Krišnas bhaktas šķiet laimīgi, tomēr viņi praktiski daudz nestrādā. Viņi vienmēr dzied un dejo, un lūdz kādus naudas līdzekļus. Bet viņi nestrādā praktiski. Mēs tik ļoti strādājam praktiski.

Prabhupāda: Vai dejošana nav darbs? Vai grāmatu rakstīšana nav darbs? Vai grāmatu pārdošana nav darbs? Kas viņus nodarbina? Kā pērtiķi lec? Tā ir strādāšana?

Amogha: Bet mēs palīdzam cilvēkiem praktiski kā slimnīcā vai alkoholiķiem...

Prabhupāda: Nē, kas... Kā jūs palīdzat? Vai domājat, ka tad, ja kāds dosies uz slimnīcu, viņš nemirs? Un kā jūs palīdzat? Jūs uzskatāt, ka palīdzat.

Amogha: Bet viņš dzīvo ilgāk.

Prabhupāda: Tā ir vēl viena muļķība. Cik ilgi jūs dzīvojat? Kad nāves brīdis pienāk, jūs nedzīvosiet pat sekundi ilgāk. Kad cilvēks mirs, viņa dzīve beigsies. Vai jūsu injekcija, zāles var piešķirt ilgāku dzīvi? Vai ir jebkādas zāles?

Amogha: Nu, šķiet, ka ir.

Prabhupāda: Nē...

Amogha: Dažreiz, kad tiek dotas zāles, viņi dzīvo ilgāk.

Paramhamsa: Viņi saka, ka, pilnveidojot sirds transplantātu, viņi ļauj cilvēkiem dzīvot...

Prabhupāda: Viņi var teikt, ka viņi... Jo mēs uztveram tos kā neliešus, kāpēc man vajadzētu piekrist viņu vārdiem? Mums viņi jāuztver kā nelieši, tas arī viss. (Kāds dzēlīgi fonā iekliedzas; Prabhupāda viņiem atcērt) Vēl viens nelietis. Viņš bauda dzīvi. Tātad pasaule ir pilna neliešiem. Mums jābūt ļoti pesimistiskiem nevis optimistiskiem par šo pasauli. Kamēr nekļūstat pesimistiski, jūs nespēsiet atgriezties mājās. Ja jums ir maza pieķeršanās šai pasaulei — "Tā ir laba"— tad jūs paliksiet šeit. Jā. Krišna ir tik stingrs.

Paramhamsa: Bet Jēzus teica: "Mīli savu brāli kā sevi pašu." Tātad, ja mēs mīlam savu brāli...

Prabhupāda: To mēs mīlam. Mēs dodam Krišnas apziņu. Tas ir mīlēt, patiesi mīlēt. Mēs dodam viņam mūžīgu dzīvi, mūžīgu svētlaimi. Ja mēs viņus nemīlam, kāpēc uzņemamies tādas rūpes? Sludinātājam jāmīl cilvēki. Kādēļ gan citādi viņš to dara? Viņš to var darīt sev mājās. Kāpēc viņš uzņemas tik daudz rūpju? Kāpēc astoņdesmit gadu vecumā esmu ieradies šeit, ja es nemīlu? Tātad kurš var mīlēt stiprāk par sludinātāju? Viņš mīl pat dzīvniekus. Tādēļ viņi sludina: "Neēdiet gaļu!" Vai nelieši mīl dzīvniekus? Viņi ēd un mīl savu valsti, tas arī viss. Neviens nemīl. Tā vienkārši ir jutekļu apmierināšana. Ja kāds mīl, viņš ir Krišnas apziņā, tas arī viss. Visi [citi] ir nelieši. Viņi tiecas pēc savas jutekļu apmierināšanas, un viņi uz ziņojumu dēļa uzliks: "Es visus mīlu." Tāda ir viņu nodarbošanās. Un muļķi pieņem, ka "ak, šis cilvēks ir ļoti filantropisks". Viņš nemīl nevienu cilvēku. Viņš mīl tikai jutekļus. Tas arī viss. Jutekļu kalps, tas arī viss.