LV/Prabhupada 0228 - Apzinieties, Kā Kļūt Nemirstīgiem

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Apzinieties, Kā Kļūt Nemirstīgiem - Prabhupāda 0228


Lecture on BG 2.15 -- London, August 21, 1973

Tātad viņu konferences, viņu Apvienotās Nācijas, viņu zinātniskie sasniegumi, viņu izglītības sistēma, filozofija un tā tālāk un tā joprojām - viss ir domāts tam, kā kļūt laimīgiem šajā materiālajā pasaulē. Gṛha-vratānām. Mērķis ir kļūt laimīgiem šeit. Un tas nav iespējams. Šie blēži to nespēj saprast. Ja vēlaties kļūt laimīgi, jums jāvēršas pie Krišnas. Mām upetya tu kaunteya duḥkhālayam aśāśvataṁ nāpnuvanti (BG 8.15). Krišna saka: "Ja kāds atnāk pie Manis, tad viņam nav jāatgriežas šajā ciešanu pilnajā vietā." Duḥkhālayam. Šo materiālo pasauli Krišna skaidro kā "dukhākājam". "Ālajam" nozīmē "vieta", bet "dukha" nozīmē "ciešanas". Viss šeit ir ciešanu pilns, bet muļķi, kas dzīvo ilūzijā, pārklāti ar iluzoro maiju, šīs ciešanas uztver kā laimi. Tā ir maija. Tā itin nemaz nav laime. Cilvēks strādā augu dienu un nakti, un, tā kā viņš saņem kādu lapu, uz kuras rakstīts: "Mēs ticam Dievam. Pieņem šo papīra lapu, simts dolāri. Es tevi apkrāpju." Vai ne tā? "Mēs ticam Dievam. Es apsolos tev samaksāt. Pieņem tagad šo papīra lapu." Pat ne viena centa vērts. Tur rakstīts simts dolāri." Tā es domāju, ka esmu ļoti laimīgs: "Nu man ir šis papīrs." tas arī viss. Krāpnieki un apkrāptie. Tas notiek.

Tā mums nevajag ietekmēties no šīs materiālās pasaules laimes un nelaimēm. Tādam būtu jābūt mūsu mērķim. Mūsu mērķim būtu jābūt tam, kā darboties Krišnas apziņā. Kā to izpildīt. Un Čaitanja Mahāprabhu ir devis ļoti vienkāršu formulu:

harer nāma harer nāma harer nāmaiva kevalam
kalau nāsty eva nāsty eva nāsty eva gatir anyathā
(CC Adi 17.21)

Šajā Kali laikmetā jūs nevarat veikt nekādas smagas askēzes vai grēku izpirkšanas. Vienkārši skandējiet Harē Krišna. Arī to mēs neesam spējīgi paveikt. Vien paskat. Cik nelaimīgi mēs esam. Tāds ir Kali jugas stāvoklis. Mandāḥ sumanda-matayo manda-bhāgyā upadrutāḥ (ŠB 1.1.10). Viņi ir tik lieli nelieši, manda. "Manda" nozīmē "ļoti slikts", manda. Un sumanda-matayaḥ. Ja viņi vēlas kaut ko uzlabot, viņi pieņems kādu blēdi par Guru Mahārādžu. Mandāḥ sumanda-matayaḥ. Un kāda puse, kurai nav patiesa ieguldījuma, pieņems, ka "ak, tas ir ļoti jauki". Tātad vispirms viņi visi ir slikti, un, ja viņi kaut ko pieņem, tas arī būs ļoti slikti. Kāpēc? Nelaimīgi. Mandāḥ sumanda-matayo manda-bhāgyāḥ (ŠB 1.1.10). "Manda-bhāgyāḥ" nozīmē "nelaimīgi". Un pie tam upadrutāḥ. Vienmēr nodokļu traucēti, nekāda lietus, ne arī pietiekami daudz pārtikas. Tik daudz kas. Tāds ir Kali jugas stāvoklis. Tādēļ Čaitanja Mahāprabhu teica... Ne Čaitanja Mahāprabhu. Tas atrodams Vēdu literatūrā - jūs nevarat veikt jogas praksi, meditāciju vai veikt lielas, varenas ziedošanas, vai arī celt milzum lielus tempļus Dievības godināšanai. Tas mūsdienās ir ļoti, ļoti grūti. Vienkārši skandējiet Harē Krišna, Harē Krišna, Krišna Krišna, Harē Harē/ Harē Rāma, Harē Rāma, Rāma Rāma, Harē Harē, un jūs pakāpeniski apzināsieties, kā kļūt nemirstīgiem. Liels jums paldies.