LV/Prabhupada 0247 - Īsta Reliģija Nozīmē Mīlēt Dievu

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Īsta Reliģija Nozīmē Mīlēt Dievu - Prabhupāda 0247


Lecture on BG 2.9 -- London, August 15, 1973

Tātad Bhagavad-gīta beidzas: sarva-dharmān parityajya mām ekaṁ śaraṇaṁ vraja (BG 18.66). Un Bhāgavata sākas no tās vietas. Tādēļ Bhagavad-gīta ir ievada mācība Šrīmad Bhāgavatam. Bhāgavata sākas ar "dharmaḥ projjhita-kaitavaḥ atra": "Nu, šajā Šrīmad Bhāgavatam visa veida krāpjošās reliģijas tiek noraidītas, prodžhita." Šeit tātad ir saikne. Īsta reliģija nozīmē mīlēt Dievu. Tā ir īsta reliģija. Tādēļ Bhāgavata saka, ka "sa vai puṁsāṁ paro dharmo yato bhaktir adhokṣaje" (ŠB 1.2.6) jeb "šī ir pirmklasīga reliģija". Tas nenozīmē, ka jums jāseko šai vai tai reliģijai. Jūs varat sekot jebkurai reliģijai, tam nav nozīmēs, vai tā būtu hindu reliģija, kristiešu vai muhamedāņu reliģija, jebkāda, kas jums tīk. Bet mums ir jāpārbauda. Tāpat kā audzēknis, kas nokārtojis humanitāro zinātņu maģistra eksāmenu. Neviens nejautā: "Kurā koledžā jūs nokārtojāt savu eksāmenu? Esat nokārtojis humanitāro zinātņu maģistra eksāmenu? Viss ir pilnīgā kārtībā." Un mēs raizējamies, vai pabeigsim, būsim aspiranti. Tas arī viss. Neviens nejautā: "Kurā koledžā, kurā valstī, kādā reliģijā būdams jūs esat nokārtojis savu humanitāro zinātņu maģistra eksāmenu?" Nē. Līdzīgi nevienam nevajadzētu jautāt: "Kurai reliģiskajai konfesijai jūs piederat?" Ir jāredz, vai viņš apguvis šo mākslu mīlēt Dievu. Tas arī viss. Tā ir reliģija. Jo šeit ir reliģija: sarva-dharmān parityajya māṁ ekaṁ śaraṇaṁ vraja (BG 18.66). Tā ir reliģija. Tā saka Bhāgavata. Dharmaḥ projjhita-kaitavaḥ atra: "Visi krāpnieciskie reliģiju veidi no Bhāgavatas iz padzīti." Tikai nirmatsarāṇām, tie, kuri neapskauž Dievu... "Kāpēc man mīlēt Dievu? Kāpēc man godināt Dievu? Kāpēc man pieņemt Dievu?" Tie visi ir dēmoni. Šrīmad Bhāgavatam ir domāta tikai tiem, kuri patiesi nopietni mīl. Ahaitukī apratihatā yenātmā samprasīdati.

Tātad īstā dzīves veiksme ir tad, kad jūs esat apguvuši, kā mīlēt Dievu. Tad jūsu sirds būs apmierināta. Yaṁ labdhvā cāparaṁ lābhaṁ manyate nādhikaṁ tataḥ. Ja jūs iegūstat Krišnu jeb Dievu... Krišna nozīmē Dievs. Ja jums ir kāds cits Dieva vārds, arī tas ir pieņemams. Bet Dievu, Visaugsto Kungu, Visaugstāko Personību. Kad jūs esat ieguvuši šo... Jo mēs kādu mīlam. Tieksme mīlēt pastāv. Ikvienā. Bet tā ir kļūdaini vērsta. Tādēļ Krišna saka: "Atmetiet visus šos mīlamos objektus. Mēģiniet mīlēt Mani." Sarva-dharmān parityajya mām ekam (BG 18.66). Citāda mīlēšana nekad jūs neapmierinās. Yenātmā samprasīdati. Ja vēlaties īstu apmierinājumu, tad jums jāmīl Krišna jeb Dievs. Tā ir visa filozofija... Vēdiskā filozofija. Vei jebkura jūsu apskatītā filozofija. Jo galu galā jūs vēlaties sevi apmierināt, pilnībā apmierināt savu prātu. To var sasniegt vienīgi tad, kad jūs mīlat Dievu. Tādēļ pirmklasīga reliģija ir tā, kas kandidātu apmāca mīlēt Dievu. Tā ir pirmklasīga reliģija.

Sa vai puṁsāṁ paro dharmo yato bhaktiḥ... (ŠB 1.2.6) Tāpat kā šajā materiālajā pasaulē ir "es mīlu tevi; tu mīli mani". Fonā ir kāds nolūks. Ahaituky apratihatā. Ahaitukī, bez nolūka. Anyābhīlāṣitā-śūnyam [Bhakti-rasāmrita-sindhu 1.1.11.]. Visas citas vēlmes ir vienādas ar nulli. Nulli. Tas tiks mācīts Bhagavad-gītā.