LV/Prabhupada 0320 - Mēs Mācām, Kā Kļūt Bhagjavānam, Veiksmīgam

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Mēs Mācām, Kā Kļūt Bhagjavānam, Veiksmīgam
- Prabhupāda 0320


Lecture on BG 16.6 -- South Africa, October 18, 1975

Meitene: Šrīla Prabhupāda, pat ja... Visas dzīvās būtnes ir Krišnas neatņemamas daļiņas. Pat ja mēs neuzticam sevi Krišnam šajā dzīvē, galu galā mēs sevi Viņam uzticēsim, ikviens no mums.

Pušta Krišna: Vai ikviens... Pat ja mēs sevi neuzticēsim Krišnam šajā dzīvē, vai galu galā ikviens sevi uzticēs Krišnam? Vai galu galā ikviens atgriezīsies pie Dieva?

Prabhupāda: Hm? Tātad jums ir šaubas? Esiet droši, ka ne visi tā darīs. Tātad jums nav raižu. Nav tā, ka visi to darīs. Tādēļ Čaitanja Mahāprabhu saka: ei rūpe brahmāṇḍa bhramite kona bhāgyavān jīva (ČČ Madhja 19.151). Ja vien persona nav Bhagavāns, ļoti veiksmīgs, viņš atgriezīsies mājās pie Dieva. Viņš nepūs šeit. Tātad šī Krišnas apziņas kustība nozīmē, ka mēs mēģinām cilvēkus padarīt par bhāgjavāniem. Ja viņš vēlas, viņš var kļūt par bhāgjavānu. Tāds ir mūsu mēģinājums. Mēs radām tik daudzus centrus. Mēs mācām, kā kļūt par bhāgjavāniem, laimīgiem, kā atgriezties mājās, kā viņš var būt laimīgs. Nu, ja personai paveicas, viņa saņems norādījumus un pārvērtīs savu dzīvi. Tādēļ tā ir misija. Bet, nekļūstot par bhāgyavānu, neviens nevar tur nokļūt. Laimīgs. Tādēļ mēs dodam viņiem iespēju kļūt veiksmīgiem. Tāda ir mūsu misija. Pats veiksmīgākais ir iegūt iespēju kļūt laimīgiem. Kā ikviens no mums no neveiksmju pilnas dzīves kļūst veiksmīgs. Krišnas apziņas kustības nolūks ir dot iespēju nelaimīgajiem. Ikviens ir nelaimīgs, ikviens ir nelietis. Mēs dodam iespēju kļūt saprātīgiem un veiksmīgiem. Tā ir Krišnas apziņa. Ja cilvēki nav tik neveiksmīgi un ja viņi nav nelieši, kāda gan būtu sludināšanas jēga? Sludināšana nozīmē, ka jums jāpārvērš nelieši un nelaimīgie par saprātīgajiem un laimīgajiem. Tā ir sludināšana. Bet, ja jūs neesat laimīgs un saprātīgs, jūs nevarat uzsākt Krišnas apziņu. Tas ir fakts.