LV/Prabhupada 0330 - Ikvienam Personīgi Par Sevi Jāparūpējas

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Ikvienam Personīgi Par Sevi Jāparūpējas
- Prabhupāda 0330


Lecture on BG 1.26-27 -- London, July 21, 1973

Ja mēs domājam, ka šajā materiālajā eksistencē būsim drošībā, jo mums līdzās ir mūsu sabiedrība, draudzība, mīlestība un socioloģija, Tad nē, kungi, das nav iespējams. Tas nav iespējams. Jums par sevi ir jāparūpējas. Jūsu tā sauktā sabiedība, draudzība, mīlestība, valsts, tauta, un vēl kas nekad nespēs jums palīdzēt. Jo jūs atrodaties maijas ķetnās. Daivī hy eṣā guṇamayī mama māyā duratyayā (BG 7.14).

prakṛteḥ kriyamāṇāni
guṇaiḥ karmāṇi sarvaśaḥ
ahaṅkāra-vimūḍhātmā
kartāham iti manyate
(BG 3.27)

Jūs atrodaties maijas ķetnās. Jums nav neatkarības. Ne arī kādam ir neatkarība, kas jūs glābs. Tas nav iespējams. Tas pats piemērs, ko es reizēm dodu, ir, ka jūs mācāties lidot lidmašīnā. Jūs uzlidojat augstu debesīs. Bet, ja jūs esat briesmās, neviena cita lidmašīna jums nevar palīdzēt. Jums beigas. Tādēļ jums jābūt ļoti piesardzīgam pilotam, lai par sevi parūpētos. Līdzīgi, šajā materiālajā pasaulē ikvienam individuāli ir par sevi jāparūpējas. Kā viņš var tikt glābts no maijas ķetnām? Ar Krišnas apziņas kustības palīdzību. Skolotājs var dot jums pavedienus. Āčārja var dot jums norādījumus, ka jūs var glābt tādā veidā. Bet pienākumu izpilde ir atkarīga no jums. Ja jūs pareizi veicat garīgos pienākumus, tad esat glābts. Citādi pat ācārja, kas dod jums norādījumus, ja nesekojat, kā gan viņš jums var palīdzēt? Viņš var glābt jūs ar norādījumiem, ar savu žēlastību tik, cik iespējams. Bet tas jums jāuzņemas nopietni.

Tātad šī problēma ir... Ardžuna nu saskaras ar problēmu. Tā ir vispārēja problēma. Dehāpatya-kalatrādiṣu. Dehāpatya. "Deha" ir šis ķermenis. "Apatya" ir bērni. "Kalatra" ir sieva. Dehāpatya-kalatrādiṣv ātma-sainyeṣv asatsv api (ŠB 2.1.4). Mēs domājam, ka būsim pasargāti ar šiem mūsu kareivjiem. Man ir mani dēli, mazdēli, vectēvs, sievastēvs, sievasbrālis, tik daudz sabiedrības locekļu, draudzības un mīlestības. Visi domā tā. "mana tauta, mana kopiena, mana filozofija, mana politika." Nē. Nekas jūs nevar glābt. Dehāpatya-kalatrādiṣu asatsu api. Tas viss ir īslaicīgs. Viņi nāks un ies. Asatsu api. Pramatto tasya nidhanaṁ paśyann api na paśyati. Tas, kurš pārlieku pieķēries šai sabiedrībai, draudzībai un mīlestībai, ir pramatta. "Pramatta" nozīmē "jucis, trakais". Paśyann api na, tasya nidhanam. Viņš neredz. Lai gan viņš redz, ka "mans tēvs ir miris. Kad es biju mazs, mans tēvs mani aizsargāja. Nu mans tēvs ir aizgājis. Kurš nu mani aizsargās? Vai mans tēvs ir dzīvs, lai mani aizsargātu? Kurš dod man aizsardzību? Mana māte mani aizsargāja. Kurš nu mani aizsargā? Es biju ģimenē, mani dēli, meitas, sieva, bet es viņus pametu. Kurš nu mani aizsargā? Patiesībā Krišna jūs aizsargā vienmēr. Ne sabiedrība, draudzība vai mīlestība. Tās beigsies.